1 : 7
(0:3, 1:2, 0:2)
MsHK DOXXbet Žilina

MsHK Žilina  – HC Košice 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

Góly a asistencie: 24. Surovka (Kučný, Jenčík) – 8. Šerbatov (Slovák), 14. Klíma, 16. Brophey (Petráš, Šedivý), 31. Petráš (Suja, Sýkora), 32. Koch (Ignatuškin, Petráš), 56. Pretnar (Petráš, Ignatuškin), 58. Kafka (Sýkora)

Vylúčení: 4:3 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga (SVK), Juhász (HUN) – Valo (SVK), Muzsik (HUN), 815 divákov

MsHK Žilina: Fučík (32. Mikoláš) – Kučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Bagin, Dlugoš, Hrazdíra – Jenčík, Surovka, Huna – Bárta, Ručkay, Milý – Hvíla, Podešva, Beránek – Rehák, Ondruš, Síkela

HC Košice: Habal (Laco) – Slovák, Koch, Šedivý, Derljuk, Pretnar, Dudáš, Čížek – Spilar, Suja, Lušňák – Sýkora, Brophey, Kafka – Šerbatov, Ignatuškin, Petráš – Klíma, Galamboš, Jokeľ – Žitný

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hokejisti Košíc, ktorí sa už v jeho úvode dostali k niekoľkým zaujímavým zakončeniam. V úvode tretej minúty mohol skóre otvoriť dobrým tečom Ignatuškin, no Fučíkova lapačka reagovala včas. V siedmej minúte sa zasa do veľkej šance dostal Kafka. Ten volil ranu príklepom z pravej strany, puk tentokrát priestor troch žrdí tesne minul. Gól však padol o minútu neskôr. Postaral sa o to Eliezer Šerbatov, ktorý predsa len Oceliarov do vedenia poslal. Rovnaký muž mohol skórovať aj v druhej polovici prvej tretiny, keď si s pukom dobre počkal na Fučíkov pohyb. V rozhodujúcej chvíli ho ale pomedzi betóny žilinského gólmana neprepasíroval. Stav sa znova menil až v minúte štrnástej. Košičania sa po vyhranom buly v útočnom pásme zmoncili puku a prihrali ho Klímovi. Ten upravoval na 2:0 z pohľadu svojho tímu. Ani to ale konečný výsledok z úvodného dejstva nebol. Košičania v 16. minúty využili zaváhanie žilinskej defenzívy, Petráš vtedy našiel dobre Bropheyho a kanadský útočník už pohodlne prepálil Fučíka. Po troch presných zásahoch Oceliarov sa tak mohlo ísť do šatní.

Rovnako aktívne, ako Košice prvú tretinu ukončili, tak Žilina tú druhú začala. V 22. minúte sa preto do veľkej šance dostával Ručkay. keď mohol z ľavej strany znížiť košické vedenie na rozdiel dvoch gólov, no s jeho zakončením si Habal famózne poradil. Žilinčania si tak na svoj prvý gól museli počkať o čosi dlhšie - do 24. minúty. Vtedy sa do puku poriadne oprel Surovka, čím predsa len zmazal čisté konto košického gólmana. Od tohto momentu však už znova dominiovali Oceliari. Napokon, potvrdili to aj ďalšími dvomi zlepenými gólmi. Na začiatku 31. minúty našiel Suja spoza bránky šikovne Petráša, ktorý poslal svoj tím po druhýkrát v zápase do trojgólového vedenia. No a gól s poradovým číslom päť prišiel o minútu neskôr. Ignatuškin posunul puk medzi kruhy Kochovi, ktorý utešenou strelou vyhnal Fučíka z bránky. Do svätyne Žiliny sa postavil Mikoláš, no to už v momente, keď bolo mnohým jasne, že boj vlkov o body bude už len veľmi náročný. Košičania po 40 minútach hry viedli jednoznačne 5:1.

Do záverečnej časti riadnej hracej doby vstúpili Košičania s vysoko taktickým výkonom, keď chceli byť naďalej tvorcami hry. Svojou snahou to potvrdil aj Brophey, no ten v úvode tretej tretiny lepšie nevystrelil. Naopak, Košičania mali v 44. minúte aj šťastie, keď po rane z pravej strany zvonila žrď na Habalovej bránke. Presadiť sa chcel aj Dlugoš, no ten od útočnej modrej čiary presne nenamieril. V 56. minúte padol prvý z dvojice gólov počas tejto časti zápasu, svoj prvý presný zásah v Žiline zaznamenal slovinský obranca Pretnar. No a do streleckej listiny sa pod Dubňom zapísal aj Kafka. Košice si následne dali v závere tretej tretiny veľký pozor a keďže už do jej konca neinkasovali, po pohodlnej výhre v pomere 7:1 si do tabuľky pripísali tri body. Pre Oceliarov navyše malo toto víťazstvo špeciálny náboj, išlo totiž o jubilejné 1000. víťazné stretnutie v rámci slovenskej extraligy.

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Bohužiaľ, Košice nás dnes len presvedčili o kvalite, ktorou disponujú. Chceli sme bojovať, no proti takémuto súperovi to jednoducho nejde. Hostia boli vo všetkom lepší, hokejovejší a zaslúžene zvíťazili. Ďakujeme divákom za podporu, potrebovať ju budeme aj v ťažkých časoch, ktoré nás čakajú.“

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Z našej strany to bol vydarený zápas. Chlapci boli silní na puku a opierali sa o výborný rýchly pohyb. V úvode sme súperovi odskočili o tri góly, boli sme efektívni. Dnes sme plnili všetky taktické pokyny do bodky, chlapcom za predvedený výkon a tri body ďakujem.“