(0:4, 0:1, 1:0)
Series: 3:1
HK Poprad

HK Poprad  – HC Košice 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 52. Mlynarovič (Svitana, Bondra) – 7. Pulli (Sýkora), 8. Haščák (Sýkora, Pulli), 14. Haščák (Ignatuškin, Šerbatov), 18. Nagy (Spilar, Galamboš), 40. Sýkora (Pulli, Haščák)

Vylúčení: 9:8 na dve min., navyše: Ťavoda (POP - 5+DKZ za pästný súboj), Sýkora (KOS - 10 min. za napadnutie hlavy a krku), Dudáš (KOS - 5+10+DKZ za za pästný súboj), presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Fridrich – Gajan, Smrek, 4323 divákov

HK Poprad: Vošvrda (14. Nechvátal) – Miner, Brejčák (C), Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer (A), Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš

HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Koch, Šedivý, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Derljuk – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš

V poradí štvrtý štvrťfinálový zápas série medzi Košicami a Popradom mohol priniesť hneď dva scenáre - buď by Kamzíci zvíťazili a postúpili by medzi štyri najlepšie tímy súťaže, alebo by vyhrali Oceliari a sériu by tak dostali opäť na ľad Steel Arény. A to sa javilo po prvej tretine ako pravdepodobnejšie. Už v polovici siedmej minúty totiž padol prvý gól v zápase, keď si Vošvrda nedal pozor na ľahký priestrel Pulliho od modrej čiary. Košice viedli vôbec po pvýkrát v sérii. Ešte pred prestávkou z toho ale bolo vedenie výrazne vyššie. O necelú minútu neskôr využil presilovú hru aj Haščák, ktorý nedal ranou z medzikružia Vošvrdovi šancu na úspešný zákrok. Vylúčený Buzzeo spokojný byť nemohol, Košice potrestali oba jeho dvojminútové tresty. V polovici 11. minúty prišla aj prvá popredská šanca. Svitana nabil Mlynarovičovi, ten sa ešte pretlačil pred Laca. Skúseného gólmana ale pohybom tela neoklamal, naopak, vypálil len do jeho betónu. Na opačnej strane tak dostali priestor opäť Oceliari. V polovici 14. minúty poslal Šerbatov milimetrovú prihrávku priamo k žrdi Haščákovi. Náš útočník nemal najmenší dôvod zaváhať a zaznamenal svoj druhý presný zásah v stretnutí. Tento gól vyhnal Vošvrdu z bránky, po prvýkrát v sérii sa do bránky postavil Nechvátal. Ani on ale neostal neprekonaný. Na konci 18. minúty sa totiž do listiny strelcov zapísal košický kapitán Nagy. Ten upravil už na 4:0 z pohľadu svojho celku, čo bola napokon finálna podoba výsledku po prvej tretine.

Do druhej tretiny vstúpili oba celky aktívne, čo sa napokon prejavilo mimoriadne rýchlo. Po súboji Kocha s Millerom jedno z popradských plexiskiel nápor nevydržalo a prasklo. Nasledovať tak musela nutná prestávka, po ktorej sa mohlo v hre pokračovať. Vo všeobecnosti však platilo, že prostredná časť riadnej hracej doby príliš veľa hokejových momentov nepriniesol. Napriek tomu sme si v 31. minúte vypracovali ďalšiu šancu. Koch strieľal na Nechvátala, ten puk neudržal. V predbránkovom priestore ešte stáli dvaja Oceliari, no ani jednému z nich sa puk do siete doklepnúť nepodarilo. O tri minúty neskôr zasa využil Ťavodovo zaváhanie Brophey. Ten mu puk uchmatol a poslal ho Hričinovi. Zakončenie však smerovalo len do betónov pripraveného Nechvátala. Necelé štyri minúty pred koncom prostrednej časti riadnej hracej doby hralo s Popradom šťastie. Klíma totiž dostal dobrý puk pred bránku, poslal ho ale do konštrukcie Nechvátalovej svätyne. Napriek viacerým spáleným šanciam sme ale ešte pred prestávkou gól s poradovým číslom päť predsa len videli. 32 sekúnd pred prestávkou Nechvátal neudržal bombu Sýkoru. Košičania tak po 40 minútach hry viedli 5:0.

Tretia tretina už z pohľadu výsledu neriešila pakticky nič. Oceliari sa napriek tomu tlačili pred Nechvátalovu bránku, čo demonštroval napríklad Suja. Ten dostal peknú prihrávku od Nagya, ponad gólmana sa mu ale puk do siete poslať nepodarilo. O niekoľko sekúnd neskôr sa zasa po individuálnom prieniku dostal pred bránku Ignatuškin. Ten mohol strieľať, no ešte sa snažil nezištne nájsť Haščáka. Neúspešne, zavŕšený hetrik z toho preto nebol. To platilo aj v samom závere zápasu, i keď ešte Poprad zásluhou Mlynaroviča kozmeticky upravil výsledok. Košičania tak zvíťazili pomerom 5:1 a rozhodli o tom, že sa séria v pondelok vráti do metropoly východného Slovenska.

Roman Stantien, tréner Popradu: „Zápas sme si prehrali sami, a to už počas prvých 10 minút. Osem minút z nich sme hrali v oslabení, čo si proti Košiciam dovoliť nemôžeme. V tretej tretine sme hrali dobre, no už bolo neskoro. Ideme ďalej, v sérii vedieme 3:1. Vidíme sa v Košiciach.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Diváci videli obojstranne dobrý hokej. Nám sa konečne podarilo viackrát skórovať, a to aj v prvej tretine. Výsledkovo sa to môže javiť ako jednoduchý zápas, no bojovať sme museli až do konca. Stačili by malé chyby a mali by sme problémy. Sme preto radi za prvý bod v sérii.“