5 : 4
(3:3, 1:1, 1:0)
Orli Znojmo

Orli Znojmo  – HC Košice 5:4 (3:3, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 7. Sedlák (McRae, Matuš), 9. Novák (Sedlák), 11. Gago (Bowles), 39. Beránek (Krejčírik), 43. Sova (Beránek) – 10. Bezúch (Majdan, Vrábeľ), 15. Majdan (Skokan, Ružička), 16. Faith (Skokan), 21. Bezúch (Klhůfek)

Vylúčení: 5:10 na dve min., navyše: Klhůfek (KOS - 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Orli Znojmo: Lassila (Nečas) – Sedlák, Jonáš, Bořuta, Stehlík, Sova, Mikliš, Kruckovyč – McRae, Bowles, Gago – Matuš, Novák, Krejčiřík – Mrázek, Bartoš, Beránek – Oščádal, Češík, Kosnar

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Koch, Michalčin, Cibák, Růžička, Boldižár, Čížek, Maňák – Bezúch, Klhůfek, Majdan – Faith, Skokan, Belluš – Suja, Bortňák, Kövér – Jokeľ, Vrábeľ, Milý

Úvod zápasu nenasvedčoval tomu, že budeme svedkami skutočne turbulentnej prvej tretiny. V otváracích minútach sa síce oba celky pokúšali dostať pred bránku svojho súpera, no výraznejší tlak si nevypracovali. Všetko sa však zmenilo v minúte siedmej. Hráči Znojma hrali počas presilovky dlho bez strely, vytúžené zakončenie však napokon predsa len prišlo a prepadlo až do siete. Gólovo sa presadil Sedlák, ktorý už o necelé dve minúty neskôr nabíjal na ďalší presný zásah Novákovi. Lenže hokejisti spoza rieky Moravy sa príliš dlho netešili, ešte pred koncom desiatej minúty totiž prišla rýchla košická akcia s gólovou bodkou Bezúcha, ktorý zúročil prihrávky Majdana a Vrábeľa. Stav sa opäť menil v minúte jedenástej, pred bránkou ostal osamotený Gago. 3:1 pre Znojmo. Gólové hody však neprestávali, v pätnástej minúte si na ľavej strane Majdan výborne vylepšil palebnú pozíciu, keď podišiel k bránke a prestrelil Lassilu, o jednu minútu a tri sekundy neskôr sa to navyše podarilo aj mladíkovi Faithovi. Po na góly bohatej prvej tretine tak platil nerozhodný stav 3:3.

Zdalo sa, že prostredná časť riadnej hracej doby neostane svojej predchodkyni nič dlžná. Napokon, bleskovou akciou sa prezentoval Bezúch, ktorý prekorčuľoval útočnú modrú čiaru a Lassilovi nedal šancu na úspešný zákrok. Tento presný zásah však následnú gólovú lavínu už neodštartoval. Naopak, oba celky si dávali pozor na pozornú defenzívu, preto bolo pre útočníkov len veľmi ťažké presadzovať sa pred brankárom súpera. Košičanom sa to darilo v 31. minúte, keď si vypracovali súvislejší tlak, no k vážnejšiemu zakončeniu sa nedostali. Zákonite tak prišiel trest, keď jednu minútu a päť sekúnd pred koncom druhej tretiny od modrej vypálil Beránek. Ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste — vrátane Škorvánka. Po 40 minútach hry bol tak stav stále nerozhodný, tentokrát už v pomere 4:4.

Do tretej tretiny vstúpili oba celky s jasným cieľom — minimálne raz skórovať a výrazne sa tak priblížiť k zisku troch bodov. Znojmo tak mohlo urobiť ešte v 41. minúte, no puk v rozhodujúcej chvíli preťal bránkovú čiaru na nesprávnom mieste a prepadol až k mantinelu. Následne si ešte niečo pred Lassilom vysvetľovali Stehlík a Skokan, oboch kohútov však hlavný arbiter poslal na trestné lavice. Stav sa tak menil v 43. minúte. Nanešťastie pre Košice si pred bránku nakorčuľoval Sova, ktorý sa efektne otočil a presnou strelou upravil na 5:4 z pohľadu Znojma. Košičania ešte do svojho súpera búšili čo im sily stačili, no vyrovnávajúceho gólu sa nedočkali. Nepomohla im v tom ani hra bez brankára, keď trávil Škorvánek posledné sekundy na striedaščke.

Oceliari však zvíťazili v doplňujúcich samostatných nájazdoch, keď sa postupne presadili Klhůfek, Skokan aj Belluš. Hokejisti Znojma neskórovali v troch sériach ani raz, Košice si tak v konečnom zúčtovaní zo zápasu odniesli jeden bod. O zlato si tak zahrajú s Pardubicami.