5 : 3
(1:2, 2:0, 2:1)
Comarch Cracovia

Comarch Cracovia Krakov – HC Košice 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Góly a asistencie:  14. Kamiński (Rompkowski, Domagala), 33. Bepierszcz (Barta), 37. Mikula (Vachovec, Jáchym), 57. Jáchym (Mikula, Vachovec), 60. Bepierszcz – 12. Bezúch (Klhůfek, Majdan), 16. Jokeľ (Milý, Suja), 45. Milý (Suja, Jokeľ)

Vylúčení: 6:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Korba – Šoltés, Wolf, 183 divákov

Comarch Cracovia Krakov: Kopřiva (Kowalówka) – Kruczek (C), Bychawski, Jáchym, Ježek, Musiot, Gula, Rompkowski, Gosztyla – Bepierszcz (A), Kalinowski, Barta – Kapica, Vachovec, Mikula – Drzewiecki, Domagala, Kamiński – Brynkus, Bryniczka, Dziurdzia

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) - Bučko, Repe (C), Michalčin, Cibák, Růžička, Maňák, Boldižár - Majdan, Klhůfek, Bezúch, Rapáč, Bortňák (A), Belluš, Milý, Suja (A), Jokeľ, Kövér, Juraj Eliáš, Havrila

Úvodné vhadzovanie zápasu zvládli lepšie poľskí hokejisti, no príliš ďaleko sa nedostali. Naopak, po ich strate nahadzoval do útočnej tretiny Klhůfek a obrana Krakova musela zneškodniť Rapáča. V druhej minúte prišla prvá veľká šanca, ocitol sa v nej Ježek. Ten mal pred sebou už len gólmana Košarišťana, ale priestor jeho svätyne minul. Ako prví sa tak strelecky presadili Oceliari. Kvantum práce odviedol Klhůfek, ktorý prebral puk pri mantineli, zaviezol ho za bránku a milimetrovou prihrávkou našiel v ideálnom priestore Bezúcha. Ten neváhal, vypálil z prvej a prekonal bezmocného Kopřivu — 1:0 pre Košice. Pomerne rýchlo však bolo vyrovnané. V 14. minúte to od modrej čiary skúsil Kamiński. Puk prepadol cez Košarišťana, ktorý ho tak musel loviť zo svojej siete. Pred prestávkou sa skóre menilo ešte raz, tentokrát v prospech Košíc. Slovenský celok sa presadil zásluhou Jokeľa. Ten si pri ľavom kruhu prebral puk a strelou švihom nedal gólmanovi šancu na úspešný zákrok. Oceliari po 20 minútach hry viedli 1:0.

V úvode prostrednej časti riadnej hracej doby dohrával poľský celok svoju presilovú hru. Využiť sa to snažil Ježek, na ktorého mala smerovať finálna prihrávka, no defenzíva Oceliarov ju dobre zrazila. V 25. minúte riešil nepríjemnosti Kopřiva. Puk sa totiž od mantinelu odrazil zvláštne pred jeho bránku, a tak si musel dať veľký pozor na to, aby svojou čepeľou zahral správne. Podarilo sa mu to, pokračovalo sa za nezmeneného stavu. Platilo to aj po šanci Majdana z 30. minúty. Opäť tomu predchádzala dobrá prihrávka z čepele Klhůfeka, no Majdan zoči-voči Kopřivovi neuspel. Vyrovnanie napokon prišlo v 33. minúte. Pred bránkou bol dôrazný Bepierszcz, ktorému sa podarilo prekonať Košarišťana. Navyše, pred prestávkou sa zásluhou nešťastného odrazu od Repeho korčule presadil aj Mikula. Krakov tak po 40 minútach viedol 3:2.

Tvorcami hry museli byť v úvode poslednej tretiny Oceliari, ktorí potrebovali vyrovnať. Už od úvodu sa tak snažili kombinovať vo svojom útočnom pásme. Puk sa po osi Majdan — Klhůfek dostal k Bezúchovi, no ten to nemal na zakočnenie, preto Kopřivu neprekonal. Za stavu 2:3 v náš neprospech sa tak pokračovalo do poslednej sekundy 45. minúty. V tom čase našiel Jokeľ výbornou prihrávkou medzi kruhy Milého. Druhý menovaný si puk prehodil na bekhend a technickou parádou si vychutnal Kopřivu v bránke Krakova. Znova bolo vyrovnané. Celok z východného Slovenska si následne pri vylúčení Ježeka vybojoval aj výhodu početnej prevahy, ale v gól ju nepretavil. Od modrej to skúšal Michalčin, do jeho rany sa obetavo hodil Mikula a puk zblokoval na ochrannú sieť. V ďalšom priebehu tretej tretiny pálil aj Růžička, no na toto zakončenie od modrej čiary si dal Kopřiva dostatočný pozor a puk ukryl v pohotovej lapačke. Stav sa znova menil v 57. minúte, na 4:3 z pohľadu Poliakov upravil Jáchym. V poslednej sekunde ešte upravil gólom do prázdnej bránky na finálnych 5:3 Bepierszcz. V doplňujúcich samostatných nájazdoch zvíťazili Košice.

V sumáre to teda znamená, že Oceliari si v nedeľu zahrajú o konečné tretie miesto s víťazom večerného stretnutia medzi Popradom a Nice. Najlepším košickým hráčom v zápase sa stal Oliver Jokeľ. V tíme Krakova bol ocenený Lukasz Kamiński.