3 : 0
(0:0, 1:0, 2:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice — HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 23. Klhůfek (Skokan, Bezúch), 43. Haščák (Skokan, Chovan), 47. Jokeľ (Suja, Koch)

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefik — Stanzel, Beniač, 6736 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Koch (A), Slovák, Repe, Bučko, Růžička, Čížek (A), Cibák — Haščák, Chovan, Majdan — Bezúch, Skokan (C), Klhůfek — Belluš, Bortňák, Rapáč — Jokeľ, Suja, Milý

HK Dukla Ingema Michalovce: Surák (Trenčan) — Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobjev, Kolba (C), Bdžoch, Borov, Zekucia — Mašlonka (A), Lalancette, Juusela — Hričina, Galamboš, Hvila — Giľák, Linet (A), Safaraleev — Hamráček, Toma, Chalupa

Novovzniknuté východniarske derby prinášalo to, čo sa od neho očakávalo — aktívny, útočný hokej. Platilo to už v samom úvode, aj keď v tom čase si ešte ani jeden z celkov výraznejšiu šancu nevypracoval. Jej náznak tak prišiel až v siedmej minúte. Rozhodol o tom Lalancette, paradoxne však v neprospech michalovského celku. Puk totiž od Suráka vyvážan nebezpečne popred bránkovisko, kde stáli až traja Košičania. Líšky tak mali šťastie, že ho nezachytil ani jeden z nich. Najväčšiu šancu prvej tretiny priniesla 10. minúta. Linet pálil najskôr z bezprostrednej blízkosti, následne skúšal dorážať z medzikružia. Ani jedno jeho zakočnenie ale na Košarišťana neplatilo. Gól nepadol ani o tri minúty neskôr. Jokeľ v strednom pásme nabral rýchlosť a pretlačil sa k puku, ten mu však v rozhodujúcej chvíli odskočil. Napokon z toho nebolo zakončenie ani po otočke okolo bránky. Diváci v Steel Aréne tak počas úvodných dvadsiatich minút sledovali aktívny hokej, ale bez gólov.

Tento fakt sa rozhodli oba celky počas prostrednej časti riadnej hracej doby zmeniť. Naďalej však platilo, že proti dobre organizovaným defenzívam Košíc i Michaloviec to mali útočníci len veľmi ťažké. V prospech Oceliarov síce mohol hrať fakt, že po prestávke ešte dohrávali minútu a 21 sekúnd presilovky, ale počas početnej výhody toho veľa nevymysleli. Šance tak začali prichádzať až za rovnovážneho stavu. A hneď tá prvá skončila gólom. V 23. minúte totiž našla dobrá prihrávka spoza bránky čepeľ Klhůfka, ktorý bol pred bránkoviskom pripravený prepáliť Suráka. Tento gól znamenal výrazne ofenzívnejšiu hru z oboch strán. Zúročiť to chceli najskôr Košice, ktoré svojou aktivitou prinútili trénera Chudého vybrať si oddychový čas. Po ňom hostia ožili a dostali krídla. Chceli to využiť pri zaváhaní Suju, ktorému puk cez čepeľ prepadol. Ventelä ho síce za bránkou nezískal, ale v predbránkovom priestore zakončoval Mašlonka. Pri Oceliaroch stála šťastena, rýchle vyrovnanie z toho nebolo. Pred prestávkou sme sledovali ešte dve dobré šance — po jednej na každej strane. Ventelä najskôr vypálil a Košarišťan jeho zakončenie len vyrazil. Košická defenzíva ale nezaváhala a puk upratala do bezpečnej zóny. Veľmi podobné to bolo aj pri šanci Bezúcha, no pred Surákom bola situácia ešte neprehľadnejšia. Každopádne, gól z toho nebol. Košice tak po dvoch tretinách viedli 1:0.

A vedenie si chceli mimoriadne postrážiť, ideálne pritom navýšiť o ďalšie presné zásahy. Rátať však museli aj s nabudenými Michalovčanmi, ktorí potrebovali čo najskôr skórovať a vrátiť sa do hry o tri body. Proti dobre hrajúcej defenzíve Oceliarov na čele s Andrejom Košarišťanom to ale mali len veľmi ťažké. A čo bolo z ich pohľadu ešte horšie, inkasovali aj druhý gól. O presilovkový presný zásah sa v 43. minúte postaral Haščák, ktorý prekonal Suráka z pomerne veľkého uhla. To ale nebola jediná rana z pohľadu hostí. O štyri minúty neskôr totiž o výhre Košíc rozhodol definitívne Jokeľ. Hoci ešte mali Oceliari viacero šancí na navyšenie svojho vedenia, nevyužili ich. V konečnom dôsledku ich to ale mrzieť nemusí. Do tabuľky si totiž pripísali ďalšie tri body a potvrdili tak svoje prvé miesto. Navyše, Andrej Košarišťan si zapísal druhý čistý štít v rade.

Najlepším hráčom zápasu v tíme Košíc sa stal Dávid Skokan. Za hostí to bol Konsta Mesikämmen.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Prvá tretina nebola vôbec podľa našich predstáv. Brankár Košarišťan bol jediný, kto nás počas nej podržal, keď pochytal niekoľko tutoviek súpera. V druhej sme už zapli a tá tretia bola z nášho pohľadu najlepšia.“

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: „Napriek prehre si myslím, že sme neodohrali zlé stretnutie. Košice sme prišli zdolať, ale to by do seba muselo všetko zapadnúť. Prvú tretinu sme mali dobre, potom sa nám už nedarilo. Dôležitý bol Haščákov gól na 2:0. Košice zvíťazili zaslúžene. Ďakujem skvelým fanúšikom, verím, že časť potlesku patrila aj nám.“