4 : 1
(2:1, 0:0, 2:0)
HKM Zvolen

HC Košice — HKM Zvolen 4:1 (2:1, 0:0 2:0)

Góly a asistencie: 10. Milý (Faith, Jokeľ), 10. Vrábeľ (Růžička, Majdan), 41. Haščák (Skokan, Květoň), 59. Rapáč (Skokan, Haščák) – 7. Tibenský (Betker)

Vylúčení: 5:6 na dve min., presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin (SVK), Kókai (HUN) — Rojík (SVK), Soltész (HUN), 4581 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Růžička, Čížek (A), Cibák, Slovák, Koch (A), MIchalčin, Zeleňák — Haščák, Bortňák, Květoň — Klhůfek, Skokan (C), Rapáč — Belluš, Vrábeľ, Majdan — Jokeľ, Faith, Milý

HKM Zvolen: Tomek (Hollý) — Drgoň (A), Corrin, Betker, Maier, Meliško, Švarný (C), Chlepčok, Fatul — Mráz, Trotter, McPherson — Thompson, Špirko (A), Tibenský — Štrauch, Petráš, Bonis — Kolenič, Halama, Marcinek

Počas prvej tretiny boli aktéri stretnutia na vážnejšie gólové šance skúpi. Napriek tomu ale museli byť diváci spokojní, celky totiž vyťažili z minima maximum a súperovho brankára predsa len prekonali. Ako prvým sa to podarilo hokejistom Zvolena, ktorí dvíhali ruky nad hlavu počas siedmej minúty. V tom čase hrali presilovú hru, ktorú pretavili v gól zásluhou Tibenského. Na Košarišťanovu bránku letel puk, na ktorý košický gólman ideálne nevidel, preto ho musel loviť vo svojej sieti. Zvolen sa však tešil len do desiatej minúty. V jej úvode sa Milý dostal za Tomekovu bránku, odkiaľ puk vytiahol a presunul sa do uhla. Všimol si však, že Tomek nemá pravú žrď ideálne pokrytú, preto popri nej vyrovnal na 1:1. A podobným spôsobom to Tomekovi prepadlo aj o 39 sekúnd neskôr. Růžičkov pokus síce ešte vyrazil, no na Vrábeľovu dorážku bol prikratky. Oceliari tak v priebehu minúty prevážili misky a vedenie získali na svoju stranu. A pred prestávkou sa na tom už nič nemenilo. Naopak, svoje vedenie mohli domáci ešte prikrášliť, keď letela po Jokeľovom priťuknutí od modrej nebezpečná rana. Puk ale priestor troch žrdí tesne minul, preto platil po 20 minútach hry stav 2:1.

Do druhej tretiny vstúpili oba celky so zámerom zvýšiť svoju útočnú aktivitu a streliť tak svojmu súperovi ďalší gól. V úvode boli k tomuto cieľu bližšie domáci korčuliari, ktorí len počas prvej minúty prostrednej časti hry na Tomeka vyslali päť streleckých pokusov. Ani jeden z nich ale gólové parametre nemal. V 23. minúte sa tak do šance dostal aj Zvolen. V pásme operoval Corrin spolu s Thompsonom, pričom Košarišťan ich prvú strelu vyrážal späť do hry. Poradil si aj s následnou dorážkou, keď si puk pritlačil o hruď a hru tak prerušil. Zvolen mohol vyrovnať aj na konci 35. minúty. McPherson dostal dobrý puk pred bránkovisko, kde to mal na okamžitú strelu. A tak to aj skúsil, no našiel len famózneho Košarišťana, ktorý sa bleskurýchlo presunul. Oceliari mali následne k dispozícii štvorninútovú presilovku o jedného muža, do prestávky ju ale v gól nepretavili. Narozdiel od prvej časti sme tak videli viac šancí a menej gólov — naďalej platil stav 2:1 pre Košice.

Tie ešte v úvode záverečnej tretiny pri vylúčení Koleniča dohrávali presilovú hru, no proti dobre organizovaným hosťom to mali len veľmi ťažké. Napriek tomu im to tam ale predsa len padlo. Růžička pre Oceliarov vybojoval pásmo a po následnej akcii sa gólovo prezentoval Haščák. Košice tak viedli po prvýkrát o dva góly, vďaka čomu sa výrazne priblížili zisku troch bodov. Navyše, vedenie mohli zveľadiť ešte viac, ale Klhůfek v 29. minúte svoju veľkú šancu v gól nepretavil. V konečnom dôsledku to ale Oceliarov z východného Slovenska príliš mrzieť nemuselo. Rozhodujúci gól totiž padol jednu minútu a dve sekundy pred koncom, puk do prázdnej bránky zasúval Rapáč a rozhodol tak o tom, že tri body ostali na košickom konte.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Začali sme zle, Zvolen nás nepúšťal k napádaniu. Nedá sa povedať, že dnes vyhral lepší tím. Chlapcom však patrí pochvala vždy, keď vyhrajú zápas, aj keď nemajú svoj deň. Jediným mužom s nadpriemerným výkonom bol dnes Košarišťan. Veľká časť z troch bodov patrí jemu.“

Don Nachbaur, tréner Zvolena: „My sme začali dobre, ale potom prišli chyby. Košice otočili na 3:1 a aj keď sme sa ešte za tohto stavu snažili vyrovnať, výborný brankár súpera nám to nedovolil. Bol to dobrý zápas.“