1 : 2 pp
(0:0, 1:1, 0:0 — 0:1)
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce — HC Košice 1:2 pp (0:0, 1:1 0:0 — 0:1)

Góly a asistencie: 24. Korhonen (Lalancette, Ventelä) — 28. Skokan, 65. Skokan (Haščák)

Vylúčení: 2:5 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Rencz — Rojík, Valo, 3800 divákov

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Vorobjev, Ventelä, Hančák, Kolba, Mesikämmen, Novický, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Spilar – Hričina, Galamboš, Mašlonka – Safaraleyev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hvila

HC Košice: Košarišťan – Čížek, Růžička, Slovák, Repe, Michalčin, Koch, Zeleňák – Majdan, Skokan, Haščák – Belluš, Suja, Klhůfek – Rapáč, Bortňák, Vrábeľ – Milý, R. Faith, Jokeľ

Východniarske derby na ľade domácich Michaloviec odštartovalo vo veľkom štýle, keď sa už v prvej minúte Dukla vydala do šance. Puk potiahol Korhonen, ktorý ešte v pásme zakombinoval so spoluhráčmi, ale proti pozornému Košarišťanovi toho veľa nevymysleli. Na opačnej strane to tak mohli postupne skúsiť Repe aj Koch, ani jeden z nich si výraznejšiu streleckú pozíciu nevypracoval. Prvá vážna šanca napokon prišla v piatej minúte. Prsty v nej mal opäť michalovský Korhonen, ktorý tentokrát zakončoval sám. Z bezprostrednej blízkosti ale poslal puk bekhendom ponad Košarišťanovu svätyňu. O dve minúty neskôr zasa Faith získal centimetre pre Košice, ktoré donútili dobre zakročiť Trenčana. Obaja gólmani tak boli v úvodných minútach dôležitými článkami svojich celkov. V ďalšom priebehu úvodného dejstva vychádzali oba tímy zo zabezpečených defenzív, aj preto diváci v Michalovciach pred prestávkou väčšie množstvo gólových šancí už nesledovali. Jednu takú mal ale domáci Mašlonka. Ten sa v polovici 19. minúty vydal do úniku, v ktorom ho slovinský reprezentant Repe zastavil nedovoleným spôsobom. No a keďže platil po 20 minútach hry nerozhodný stav 0:0, bolo jasné, že Oceliari do prostrednej časti vykorčuľujú v početnej nevýhode.

Michalovčania mali preto v úvode prostrednej časti zápasu poriadnu motiváciu, aby sa ujali vedenia. Obzvlášť preto, že do konca 21. minúty Košice doplatili na ďalšie dva fauly a znova sa dostali do oslabenia. Napriek tomu dokázala Dukla potrestať až košické previnenie z polovice 24. minúty. Na jej konci totiž dostal Korhonen ideálnu prihrávku, no a na druhýkrát už v súboji zoči-voči s Košarišťanom predsa len uspel. Puk bekhendom upratal do jeho siete, Michalovce viedli 1:0. Tešili sa však len do 28. minúty, aj Košice totiž expresne svoju presilovú hru využili. Všetko začal Haščák, ktorý prihral Majdanovi. Jeho ideálna kolmica zasa našla Skokana, no a košický kapitán už nedal Trenčanovi šancu na úspešný zákrok. V polovici zápasu mohli ísť Oceliari aj do vedenia, no na Čížekovu ranu od modrej si dal Trenčan dostatočný pozor a hru prerušil. A keďže sa už v prostrednej časti stav viackrát nemenil, nerozhodné to bolo aj po 40 minútach hry. Tentokrát však už s gólom na oboch stranách.

Ak teda chceli celky všetky body, v tretej tretine museli splniť dve podmienky — minimálne raz skórovať a ideálne už viac neinkasovať. V polovici 44. minúty na to pri košickom treste za príliš veľa hráčov na ľade dostala michalovská Dukla, ale do vážnejšej šance sa nedostala. A platilo to do konca 46. minúty. Toma si vtedy obhodil Haščáka a z bezprostrednej blízkosti Košarišťana sa dostal k strele, no košického gólmana zasiahol len priamo do hrude. 10 minút pred koncom sa zasa do šance dostal košický kanonier Haščák. Už bol v dobrej pozícii, ešte ale skúsil nájsť Skokana, na čo dokázala michalovská defenzíva na čele s brankárom Trenčanom dobre zareagovať. Stav zápasu sa už nemenil ani v ďalšom priebehu tretej časti, na rad tak muselo prísť predĺženie.

To prinieslo viacero dobrých šancí. Rozhodnúť mohol najskôr Bortňák, ale Trenčan si priestor pri žrdi postrážil. Na opačnej strane zasa vo výpade neuspel ani Giľák. Ešte vážnejšiu šancu mal Klhůfek, ale hrala proti nemu konštrukcia michalovskej bránky. Košice rozhodli zápas napokon 12 sekúnd pred koncom, keď našiel Haščák milimetrovou prihrávkou Skokana a ten skóroval do odkrytej časti bránky aj po druhýkrát v zápase. Košice si tak zo zápasu odviezli dva body a dostali sa na čelo ligového pelotónu.