4 : 2
(1:0, 2:1, 1:1)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC Košice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly a asistencie: 20. Valchař (Beauviller), 24. Beach (Rodman, Ross), 26. Wehrs (Rodman), 60. Beach (Ross) – 36. Chovan (Pavlin, Haščák), 56. Haščák (Chovan, Skokan)

Vylúčení: 5:6 na dve min., navyše: Vas (MIS — 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Novák — Šoltés, Beniač, 1191 divákov

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna (Adorján) — Kiss, Ross, Vandane, Göz, Wehrs, Szirányi — Valchař, Vas, Beauviller — Magosi, Galanisz, Rodman — Beach, Harrison, Ritó — Kiss, Láda, Lövei

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) — Slovák, Koch, Pavlin, Zeleňák, Čížek, Růžička — Belluš, Chovan, Haščák — Květoň, Skokan, Sukeľ — Rapáč, Bortňák, Klhůfek — MIlý, Suja, Majdan

Zápas na severe Maďarska ponúkal zaujímavé obrázky už počas prvej tretiny. Úvod bol síce mierne ustráchaný a oba celky sa v ňom sústredili skôr na bránenie, ale rad prišiel aj na šance. Tú prvú vážnejšiu mal na svojej čepeli v polovici ôsmej minúty Slovák, ktorý dokorčuľoval voľný puk pred bránkoviskom. Následne však Rajnovu svätyňu tesne minul. O dve minúty neskôr sa na opačnej strane nepresadil ani Beauviller. Ten sa do pásma natlačil z pozície ľavého krídla, Škorvánek si však bližšiu žrď dobre postrážil a dve súperove rany pokryl. Stav sa nemenil ani v 11. minúte. Suja smeroval osamotený proti Rajnovi, udialo sa tak počas presilovky Miškovca. Napokon bol zastavený nedovoleným spôsobom, aj preto zakončil len do betónu domáceho brankára. Z košického oslabenia bola zrazu presilovka, ktorú mohli Oceliari využiť v 13. minúte. Chovan trafil pred Rajnom hradbu tiel, puk však ešte padol ku Skokanovi. Košický kapitán to ale do siete nedorazil. V rýchlom slede šancí sme pokračovali v 15 minúte. V jej úvode Miškovec spálil prečíslenie dvoch proti jednému, keď sa síce puk odrazil ku Galaniszovi, avšak padol mu priamo pod korčule, preto do odkrytej časti bránky zakončovať nemohol. Jediný gól prvej tretiny sme napokon videli 54 sekúnd pred jej koncom. Valchař to dostal do dobrej pozície, puk si ešte na čepeli prehodil a zakončil priamo ku Škorvánkovej žrdi. Miškovec viedol 1:0.

Oceliari vstúpili do prostrednej časti riadnej hracej doby nabudení s úmyslom vyrovnať. Bolo však jasné, že proti rozchytanému Rajnovi to budú mať len veľmi ťažké. Naopak, sami nezažili ideálny vstup do druhej tretiny, keď sa dvomi zlepenými vylúčeniami dostali do trojice. V úvode dvojnásobného oslabenia to síce dobre zvládali, v polovici 24. minúty si však Beach posunul puk dobre do ľavého kruhu a nechytateľným švihom odtiaľ prepálil Stanislava Škorvánka. Navyše, Oceliari inkasovali aj o necelé dve minúty neskôr. Tentokrát zrýchlil v strednom pásme Wehrs, ktorý sa dostal k puku, pozrel sa na bránku a strelou k vzdialenejšej žrdi opäť rozvlnil košickú sieť. Miškovec viedol po 26 minútach už 3:0 a všetko nasvedčovalo tomu, že bude ľahko kráčať za ziskom troch bodov. Samozrejme, tento fakt chceli Košice všemožne zmeniť. Na konci 30. minúty zakončoval od modrej Koch, jeho rana bola nepresná. Puk sa však ešte dostal pred bránku, odkiaľ chcel zakončovať Bortňák, no hokejisti DVTK si v tej situácii dali dostatočný pozor. Posledný gól prostrednej časti riadnej hracej doby napokon padol v 36. minúte. Priznaný bol Chovanovi, aj keď si ho domáci strelili sami. Chovan puk dostal k miškoveckej bránke, odkiaľ ho chcel ešte prehodiť ponad padajúceho hráča. Bol to však práve brániaci hokejista, ktorý nahodenie poslal za Rajnov chrbát. Napriek tomu Miškovec stale viedol — po 40 minútach 3:1.

Ak teda chceli Košice pomýšľať na bodový zápis, v tretej tretine museli obraz hry výrazne zmeniť a čoraz častejšie sa museli tlačiť pred bránku Rajnu. Samozrejme, Miškovec to nechcel dopustiť a v defenzíve hral mimoriadne koncentrovane. V prospech Oceliarov mohla hrať ich presilovka. Dobre počas nej vypálil Růžička, jeho bomba od modrej ale pristála na hrudi Rajnu. Aj keď sa ešte Košice v ďalšom priebehu tretej tretiny snažili proti súperovi niečo vymyslieť, príliš sa im v tom nedarilo. Zakončovali Skokan i Suja, každopádne, miškovecký gólman si na svoje konto pripisoval ďalšie úspešné zákroky. Platilo to do presnej polovice 56. minúty. Vtedy sa Košice predsa len dočkali kontaktného gólu, keď sa počas presilovej hry presadil Haščák. Zo strany hostí to však bolo všetko. Naopak, na finálnych 4:2 upravil gólom do prázdnej bránky Beach.