HC Košice vydražil dresy na podporu zdravotníctva

PRIDANÉ: 7.4.2021

Metropolitný klub začiatkom marca nastúpil na šláger kola proti Slovanu Bratislava v špeciálnych dresoch, ktorými chcel verejne podporiť všetkých zdravotníkov bojujúcich v slovenských nemocniciach s pandémiou COVIDu-19. 

V pozápasovej dražbe sa klubu podarilo získať viac ako 7000 Eur. Tri sumy po 2 340 Eur tak klub odovzdal Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice, Nemocnici AGEL Košice-Šaca a košickému Červenému krížu.

Stanislav Mucha, riaditeľ marketingu a PR, HC Košice: “Dostali sme veľa pochvalných a ďakovných e-mailov a správ od zdravotníkov a ich rodinných príslušníkov. HC Košice je komunitným klubom a kolektívne sme chceli v rámci našich možností pomôcť a reagovať na aktuálnu situáciu.”

Univerzitná nemocnica L. Pastuera v Košiciach: "Vážime si športové gesto našich hokejistov. Teší nás, že myslia na zdravotníkov v prvej línii, ktorí sa denne starajú o ľudí s ťažkým ochorením.  Tri nové notebooky v hodnote 2000 EUR budú slúžiť zdravotníkom na covidových oddeleniach našej nemocnice v areáli na Rastislavovej.  Každá pomoc je vítaná, aj my fandíme hokeju," vyjadril slová vďaky výkonný riaditeľ UNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Martin Paulo.

Zuzana Jusková, riaditeľka územného spolku, Slovenský Červený kríž: “Veľmi pekne ďakujeme za podporu. Vyzbierané financie použijeme na dofinancovania sociálnych služieb, ako napríklad jedáleň pre nízkopríjmových seniorov, domov sociálnych služieb pre zdravotne hendikepované deti a mladých dospelých, a tiež opatrovateľskú službu pre občanov odkázaných na pomoc iných.”

Eva Krúpová, manažérka pre finančný úsek, Nemocnica AGEL Košice-Šaca: “HC Košice a jeho fanúšikom chceme úprimne poďakovať za finančný dar a podporu zdravotníkov. Prostriedky využijeme na financovanie nákupu špeciálnej sondy k laserovému prístroju pre pracovisko Kliniky liečebnej rehabilitácie, ktoré bude slúžiť pre ambulantnú liečbu pacientov po prekonaní ochorenia COVID-19 s pretrvávajúcimi klinickými ťažkosťami, najmä po zápale pľúc." 

HC Košice ďakuje spoločnosti Ness Košice za zakúpenie špeciálnej edície dresov. 

GALÉRIA