Ako hrali mladí „oceliari"?

PRIDANÉ: 4.10.2021

Prvý októbrový víkend opäť priniesol zápasy našich mladých nádejí v kategórii juniorov a dorastencov. Aké výsledky dosiahli Vám prinášame v nasledujúcom prehľade.

Juniori tento víkend odohrali pod hradom Matúša Čáka. V sobotu sa pri vyrovnanej prvej tretine  čakalo na úvodný gól zápasu až do 26.minúty, kedy otvoril skóre Lukáš Kaža. V 37.minúte sa k nemu pridal Plokhotnik, ktorý zvyšoval na 0:2 pre mladých Košičanov. V 47.minúte sa ujala strela Nováka, a tak to bolo už 0:3 v prospech Košíc. O 10 minút sa opäť presadil Kaža, ktorý svojím piatym gólom v sezóne uzatváral na konečných 0:4.

HK Dukla Trenčín 0:4 HC Košice (0:0,0:2,0:2)

Góly: 26. Kaža (Plokhotnik, Nagy), 37. Plokhotnik ( Kaža, Ragan), 47. Novák ( Krasnozhon, Barger), 57. Kaža (Barger, Nagy).

Nedeľňajší duel na Zimnom štadióne Pavla Demitru priniesol strelecké hody. Už v úvodnej dvadsaťminútovke padla polovica gólov zápasu. V piatej minúte to všetko začal otváracím zásahom Kiss. V siedmej minúte prišlo vylúčenie Bargera, čo o minútu využili Trenčania na vyrovnanie zásluhou Zemka. O 33 sekúnd odpovedal Kaža a poslal Košice späť do vedenia. O ďalších 30 sekúnd opäť mierili presne „oceliari“ z hokejky Kissa. Na začiatku trinástej minúty znižovala Dukla na 2:3 gólom Vaňa. V druhom dejstve padol iba jediný gól a to do siete Košíc, kedy sa v 25.minúte presadil Hruška a do šatní sa išlo za nerozhodného stavu 3:3. Rozhodujúca časť zápasu však vyšla lepšie domácemu celku. V 44.minúte dokázal prepasírovať puk v predbránkovom priestore za Kaľavského chrbát Belic. K nemu sa v 49.minúte pridal Dudáš, ktorý spoločne so Svitaničom potrestali chybu v obrane hostí. Sedem minút pred koncom tretej tretiny už bolo rozhodnuté, na 6:3 zvyšoval Gaťár. Kozmetickú úpravu na výsledku ešte pridal Kaža, ktorý znižoval na konečných 6:4 v prospech Trenčína.

HK Dukla Trenčín 6:4 HC Košice (2:3,1:0,3:1)

Góly: 8. Zemko (Drápal, Kopecký), 13. Vaňo (Pobežal, Sádecký), 25. Hruška (Kopecký, Sádecký), 44. Belic (Svitač, Buchman), 49. Dudáš (Zemko, Vaňo), 53. Gaťár (Hruška, Blicha)  - 5. Kiss (Jadrný, Tvdoň), 9. Kaža ( Plokhotnik, Nagy), 9. Kiss (Jadrný, Tvdoň),  55. Kaža ( Plokhotnik, Nagy)

Po deviatich dueloch sú v tabuľke naši juniori na siedmom mieste s jedenástimi bodmi.

Dorastenci na domácom ľade privítali cez víkend hokejistov Spišskej Novej Vsi.  Sobotňajší zápas sa pre nich nezačal dobre. V šiestej minúte využil presilovú hru Neupauer a o necelé dve minúty strelil druhý gól Šuty. Na konci jedenástej minúty znížili domáci zásluhou Janočka. V druhej tretine nastúpili mladí „oceliari“ s odhodlaním zápas otočiť. V 22. minúte zrovnal krok so Spišiakmi Sivák a v 26.minúte premenil nariadené trestné strieľanie Varga a poslal Košice do vedenia 3:2. O tri minúty však bolo znova skóre nerozhodné, druhý gól Spišskej Novej Vsi v presilovej hre strelil Mikolaj. Na jeho gól však okamžite odpovedal Varga a Košičanom opäť prinavrátil jednogólové vedenie, a tak sa po druhej tretine išlo do kabín za stavu 4:3. V tretej časti sa podarilo hosťom vyrovnať, v 53.minúte strelil svoj druhý gól v zápase Neupauer. Rozhodovať muselo predĺženie, ktoré však netrvalo dlho, po dvadsiatich sekundách rozhodol o extra bode pre Košice svojím prvým gólom v sezóne Jakub Valent.

HC Košice 5:4pp HK Spišská Nová Ves (1:2,3:1,0:1,1:0)

Góly: 11. Janočko (Orosz, Slivkár), 22. Sivák , 26. Varga TS , 29. Varga ( Havadej,Liščinský), 61. Valent ( Liščinský, Varga) – 6. Neupauer ( Novogurský, Mikolaj), 8. Šuty ( Tompoš, Polčík), 29. Mikolaj (Novogurský), 53. Neupauer (Mikolaj, Slivka).

Zápas v nedeľu mal úplne iný vývoj. Už v polovici druhej minúty otvoril gólový účet stretnutia domáci Vinclér, ku ktorému sa o desať minút pridal Kimák a bolo to už 2:0. Spišiaci sa však do zápasu dostali, keď na začiatku päťnástej minúty znižoval Novogurský, ale dve minúty pred koncom úvodnej časti duelu prinavrátil dvojgólové vedenie Košiciam Oliver Orosz. Jediný presný zásah prostredného dejstva zápasu padol hneď v jeho úvode, kedy to znova napálil presne Vinclér a zvyšoval na 4:1. V tretej tretine okrem viacerých vylúčení padli ešte dva góly. Najprv v 51.minúte znižoval na 2:4 z pohľadu hostí Zombek, ale v samom závere duelu už len kozmeticky upravil skóre Havadej na konečných 5:2 pre domáce Košice.

HC Košice 5:2 HK Spišská Nová Ves (3:1,1:0,1:1)

Góly: 2. Vinclér (Magda, Sivák), 12. Kimák (Vinclér), 19. Orosz (Makó, Slivkár), 21. Vinclér (Liščinský,Varga), 60. Havadej (Valent) – 15. Novogurský (Polčík, Šuty), 51. Zombek (Kopčay, Frankovič).

Naši dorastenci sa po desiatich odohraných dueloch nachádzajú na ôsmom mieste s pätnástimi bodmi.