AKO SA KULO ZLATO NA MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKA STARŠÍCH ŽIAKOV

PRIDANÉ: 3.4.2018

„Zlato sme ukuli z tímového ducha,“ hovorí hlavný tréner Anton Bartánus. „Chlapci svojou veľkou bojovnosťou, nasadením, pozitívnym naladením a chuťou vyhrávať zdolávali jedného súpera za druhým. Zodpovedne pristupovali ku každému zápasu. V Martine sa stretli štyri najlepšie tímy a každý zápas bol veľmi náročný. Taký silný turnaj sme túto nehrali, výsledok si veľmi ceníme.“

Výsledky majstrovského celku Oceliarov:

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)  (góly Košíc Jadrný 2, Slafkovský)
Bol to ťažký, vyrovnaný zápas. Slovan má svoju kvalitu, okrem jedného zápasu sme sa s ním v sezóne nestretli (čo sa týkalo aj oboch tímov zo stredného Slovenska). Oporou oboch mužstiev boli vynikajúci brankári, o našom víťazstve rozhodli dva góly v rýchlom slede.

HKM Zvolen – HC Košice 3:5 (2:2, 0:2, 1:1) (Repčík 4, Slafkovský)
Opäť náročný, veľmi vyrovnaný zápas. Šance boli na oboch stranách, nebol veľký rozdiel v strelách, ale často sme zlyhávali na výbornom zvolenskom brankárovi. Na tíme už bolo badať únavu. Při remízovom stave sme zlepšili prístup, dôraz do brány, držanie puku, strieľbu z akýchkoľvek pozícií a dorážanie.

MHA Martin – HC Košice 4:5 (0:1, 1:1, 3:3) (Tvrdoň 2, Slafkovský, Orosz, Repčík)
Diváci videli atraktívny zápas, v ktorom padlo pomerne veľa gólov, bojovalo sa do poslednej sekundy. Obe strany sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, naša túžba zvíťaziť bola veľká. Podarilo sa!

„Na turnaj sme prišli pripravení, vytvorili sme naozaj skvelý, mentálne silný kolektív. Pôvodne bol káder širší, do zostavy sme vyberali hráčov, ktorým sme verili, že zvládnu jeho športovú náročnosť,“ doplnil Anton Bartánus. „Kostra nášho tímu už v tejto sezóne hrala v kadetoch. Išlo o typologicky rozdielových hráčov, zdatných na túto vekovú kategóriu, ako Juraj Slafkovský a Rastislav Eliaš. Vhodným prepojením hráčov z celoslovenskej súťaže kadetov, ako Martin Tvrdoň, Antonín Bartoš, Jozef Viliam Kmec či Jakub Jadrný, ku ktorým sa pridali ostatní chlapci zo súťaže SŽ a v turnaji im výborne sekundovali. Pod úspech, ktorí sme dosiahli, sa svojím dielom podpísali aj ostatní tréneri, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom chlapcov dotkli v prípravke alebo v športových hokejových triedach. Komunikácia a spolupráca s nimi bola veľmi dobrá. Je to úspech všetkých trénerov mládeže v klube, za čo im chcem vysloviť svoje poďakovanie.“

V neposlednom rade patrí naše poďakovanie aj vedeniu ZŠ Považská 12 v Košiciach, menovite riaditeľovi Ľubošovi Hvozdovičovi a jeho pedagogickému zboru, ktorí vytvárajú žiakom veľmi dobré podmienky na skĺbenie športových aj školských povinností.

BRANKÁRI
JURČÁK, Patrik