Bartoš po prvom bode v extralige: Najjednoduchšia asistencia kariéry

PRIDANÉ: 19.11.2022

Keď sa mužstvo vezie na víťaznej vlne, ide všetko ľahšie. Zároveň pribúdajú body aj tým, ktorí na to čakali dlhší čas. Vydarený zápas proti Liptovskému Mikulášu priniesol hneď štyri vymazané nuly v kolónke individuálnych štatistík.

Na ceste za víťazstvom 6:1 sa zo svojich prvých asistencií v sezóne potešili Ladislav Romančík s Denisom Paršinom, prvý gól v aktuálnom ročníku oslávil Eduard Šedivý a v prípade Antonína Bartoša ide dokonca o premiérový bod seniorskej kariéry.

„Bola to asi najjednoduchšia asistencia v mojej kariére. Určite ma však potešila, veď je to prvý bod v extralige," pousmial sa 18-ročný syn päťnásobného majstra Slovenska Petra Bartoša, ktorý zabodoval pri štvrtom góle Colina Campbella. „Prvý bodík však veľmi oslavovať nebudem, verím, že čoskoro prídu aj ďalšie."

Podobné želanie vyslovil nedávno po ukončení čakania na premiérový košický gól Radoslav Tybor. Strelecký štupeľ odzátkoval v Prešove a proti Liptákom skóroval dokonca dvakrát.

„Veril som, že to príde. Do šancí som sa dostával od úvodu sezóny, ale nepremieňal som ich. Teraz to ide, ale nemôžem povedať, že by som niečo menil. Po tréningoch ostávam na ľade s trénerom zručností Tomášom Kochanom, ale ja som stále veril, že som nemohol zabudnúť strieľať góly,“ okomentoval bodové oživenie 32-ročný útočník, ktorý má v štyroch novembrových zápasoch bilanciu 3+2.

Na pocit radosti z prvého gólu sezóny si trochu počkal aj Edo Šedivý. K doterajším štyrom asistenciám ho pridal presnou strelou v 24. minúte a ako sa neskôr ukázalo, išlo o gól víťazný.

„Každý hráč má svoju rolu. Niekto je tu na hity, niekto na presilovky či oslabenia, niekto na body. Mojou úlohou je aj tvoriť hru a body určite potešia. Nebudem klamať, prvý gól sezóny ma potešil. Podstatné však je, že sme vyhrali,“ pousmial sa 30-ročný obranca, podľa ktorého išlo o podobný zápas ako proti Trenčínu. „Proti Dukle sme sa trochu rozbiehali po reprezentačnej prestávke, teraz sme v prvej tretine jednoducho nehrali dobre. Počas celého zápasu sme mali zbytočné straty pukov, ale našťastie sme to potom zlomili strelenými gólmi.“

Hlavnou paralelou s víťazstvom nad Trenčínom bol smrteľný gólový úsek v druhej tretine. Dukle sme nastrieľali štyri góly v priebehu piatich minút, Liptákom dokonca tri v priebehu dvoch.

„Asi nám tá strana sedí a vyhovuje nám, keď máme bližšie našu striedačku,“ pustil sa do pátrania príčiny úderných druhých tretín A. Bartoš. Svoje však tentoraz zohral aj trénerský dohovor v šatni. „Prvá tretina nebola z našej strany optimálna. Hrali sme veľmi pomalý hokej, ale niečo sme si povedali v šatni a potom sme to naštartovali.“

Gól Colina Campbella v 28. minúte vyhnal z bránky hostí Michala Valenta a už o osem minút neskôr prekonal kanadský útočník aj jeho náhradníka Romana Durného. V tretej tretine zavŕšil poltucet svojim druhým gólom Tybor a diváci na tribúnach mohli začať oslavovať.

„Chytili sme formu a prejavuje sa to aj na nálade v šatni a hernom sebavedomí. Teraz ide všetko ľahšie ako počas krízy, ale my sme aj vtedy vedeli, že máme silu a je otázka času, kedy to nakopneme. Zjednodušili sme hru a začalo nám to padať," pochvaľuje si Bartoš aktuálnu šesťzápasovú víťaznú sériu. Tá nás posunula už na štvrtú priečku tabuľky, pričom strata na vedúce Nové Zámky je razom iba šesťbodová. A práve na ľade lídra sa predstavíme už v nedeľu.

„Potrebujeme tam konečne vyhrať. Košice sa v Zámkoch posledné roky trápia a teraz sú navyše lídrom tabuľky. Zobrať tam body by preto bolo skvelé,“ poznamenal Radoslav Tybor, ktorý verí v zúročenie súčasnej formy celého tímu. „Už pred reprezentačnou prestávkou sme nasadli na víťaznú vlnu. Trochu som sa obával, aby nás pauza nezastavila, ale našťastie sa tak nestalo. Som rád, že sme vyhrali obe stretnutia v Steel aréne a verím, že s dobrými výsledkami bude stúpať i návštevnosť v hale.“