Branislav Rapáč: S Daliborom Bortňákom si na ľade rozumieme, sme na seba zvyknutí.

PRIDANÉ: 13.1.2020

V okrúhlom 40. kole Tipsport ligy sme na domácom ľade privítali hokejistov Dukly Trenčín. Všetky tri predchádzajúce merania síl s hráčmi spod hradu Matúša Čáka skončili tesným víťazstvom našich chlapcov, preto sa vo štvrtom tohtosezónnom zápase očakával ďalší napínavý boj.

Úvod zápasu priniesol viacero vylúčení na oboch stranách, no skóre zápasu ostalo nezmenené. Jediný gól sa v prvej tretine podarilo streliť hosťom, a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 0:1. Ani nie minútu po začiatku prostrednej tretiny, sa podarilo vyrovnať nášmu najproduktívnejšiemu hráčovi Marcelovi Haščákovi. Po vyrovnávajúcom góle, naši hráči nepoľavili - o necelé štyri minúty sa zo svojho jedenásteho gólu v prebiehajúcej sezóne tešil útočník Branislav Rapáč. Oceliari tak viedli 2:1. V polovici tretej tretiny sa Trenčanom podarilo vyrovnať. Z nerozhodného stavu, sa však žltočervení netešili dlho, o zisku 3 bodov pre náš tím rozhodol svojím druhým víťazným gólom Jakub Suja. Našich chlapcov sme vyspovedali bezprostredne po zápase.

Branislav Rapáč:

Štvrtý zápas v novom roku a váš štvrtý gól. Čomu to pripisujete, že sa vám strelecký takto darí?

„Chválabohu, že mi to tam začalo padať. Ja mám v tíme síce trochu iné úlohy, ako dávať góly, ale každý jeden gól, ktorý dám ma, samozrejme, poteší. Za tieto góly sa musím poďakovať hlavne spoluhráčom.“

Pri všetkých vašich presných zásahoch vám asistoval Dalibor Bortňák. Dá sa povedať, že ste si herne sadli a funguje vám to spolu?

„Už druhý rok hrám v jednej formácii  s Daliborom, s ktorým si rozumiem aj na ľade, aj mimo neho. Hrám s ním rád, sme na seba zvyknutí. Vždy sa mi hrá lepšie vo formácii s hráčmi, s ktorými mám blízky vzťah aj mimo ľadu.“

Pred druhou Banskou Bystricou máme na čele tabuľky náskok len o jeden bod.  Je preto v kabíne cítiť nejaký tlak?

„Za seba môžem povedať, že si veľmi nevšímam, ako hrajú ostatní súperi.  Pozriem si iba ako odohrali zápasy moji kamaráti, držím im palce, ale aby som to nejako sledoval, to nie. My sa musíme sústrediť hlavne na seba, vyhrávať zápasy a nepozerať sa ako hrajú mužstvá okolo.“

Marcel Haščák:

Ako by ste zhodnotili dnešný zápas?

„Dnes to bol vynikajúci zápas, Trenčín hral úžasné. Som veľmi rád, že sme v druhej tretine zabojovali a otočili nepriaznivý výsledok."

Dnes ste nastúpili do súťažného zápasu po kratšej prestávke spôsobenej zranením. Ako ste sa na ľade cítili?

„Na ľade som sa dnes cítil prekvapujúco dobre, aj keď na konci som mal toho už plné zuby. Som rád, že sme vyhrali, potešili divákov, a aj po zranení som sa dokázal presadiť.“

Nastupujete v jednom útoku spolu s Dávidom Skokanom, obom sa vám bodovo mimoriadne darí. Čomu to pripisujete?

„Všetci sme tu komplexní hráči, jeden druhému chceme dopriať a potom nám to takto ide.“

Jakub Suja:

S akými cieľmi ste nastupovali do dnešného zápasu?

„Do každého jedného zápasu ideme s tým, že ho chceme vyhrať, nič iné si ani nepripúšťame. Každý jeden zápas chceme vyhrať a myslím, že sa pomaličky dostávame na tú cestu, na ktorej chceme byť a pokračovať v nej, dúfam, že sa nám to podarí vygradovať na play off.“

Zápasy proti Dukle Trenčín sú túto sezónu veľmi vyrovnané, vždy rozhodne jeden gól. V čom to podľa vás je?

„Túto sezónu je veľmi veľa zápasov kvalitných, Dukla ma kvalitný káder, dobre korčuľujú, takže je to vždy proti nim o väčšej bojovnosti, dobrom korčuľovaní.“

Na začiatku sezóny sa vám osobne strelecky veľmi nedarilo, teraz ste sa trošku rozbehli - v piatok ste strelili rozhodujúci gól v Nových Zámkoch, dnes ste zápas opäť rozhodli vy. Čomu pripisujete, že sa vám tak darí?

„Snažím sa to hrať jednoducho, celú sezónu som sa o to snažil, aj keď zo začiatku mi to tam nepadalo. Teraz to padá, preto, dúfam, že v tom budem ďalej pokračovať a budem prospešný pre mužstvo. Taktiež musím pochváliť aj spoluhráčov, Bortiho a Rapiho. Stále si hovoríme, že musíme hrať jednoducho, prináša to ovocie, preto v tom musíme pokračovať.“

Zápas hodnotia tréneri mužstiev:

Peter Draisaitl (hlavný tréner HC Košice): „Bol to zaujímavý zápas dvoch dobrých hokejových tímov. Aktuálne sme schopní hrať famózny hokej, napriek niektorým fázam v zápase, ktoré máme dosť zle. Tam by to chcelo lepšiu konzistenciu, hrať celých 60 minút. Špeciálna pochvala za tri, štyri posledné zápasy dnes patrí našej 3. formácii, Bortňák, Rapáč, Suja, ktorá je v posledných zápasoch najlepšia a nie náhodou to dnes boli práve oni, ktorí rozhodli. Na dnešnom zápase sa mi taktiež páčilo, že keď sme dostali gól na 2:2, hrali sme ďalej a nechceli to len tak ubrániť.“

Ján Pardavý (hlavný tréner HK Dukla Trenčin): „Myslím, že dnes sme videli z oboch strán veľmi dobrý a zaujímavý zápas, otvorený až do konca. Za  výkon v prvej a tretej tretine sme si minimálne bod z Košíc zaslúžili. Žiaľ, na nejaké zásluhy sa nehrá, súper dal o gól viac. My sme hrali dobre v oslabeniach, boli sme vo vedení. Druhú tretinu sme nezvládli, tam sme boli 15 minút pod enormným tlakom a dva góly padli po nedôraze pred našou bránkou. V tretej tretine sme sa  vrátili k tej jednoduchosti a pohybu z prvej tretiny, vypracovali si nejaké šance a vyrovnali. Po vyrovnaní sme zas dali Košiciam priestor, aby hrali, ohrozovali nás, a tak sa im podarilo vyrovnať.

Po štvrtej tohto sezónnej výhre nad mužstvom Trenčína sme si do tabuľky pripísali ďalšie tri dôležité body a udržali si tak prvé miesto v tabuľke pred druhou Banskou Bystricou, ktorá na nás stráca len 1 bod. Najbližšie sa naši chlapci predstavia v utorok  na ľade Slovana Bratislava, ktorému patrí aktuálne tretia priečka. Na domáci ľad vykorčuľujú Oceliari v piatok 17.januára, keď privítajú Liptovský Mikuláš. Úvodné vhadzovanie zápasu je naplánované na 17:30.

HC KE Media Team (zek)