Brankárskou jednotkou Oceliarov bude Jakub Sedláček

PRIDANÉ: 13.8.2020

Vyriešiť brankársku otázku Oceliarov v novej sezóne by mal príchod Jakuba Sedláčka. Český brankár so skúsenosťami z KHL, či z domácej extraligy sa dohodol s vedením klubu a aj on tak bude obliekať oranžovo-čierny dres.

Jakub Sedláček: "Do Košíc sa už veľmi teším, pauza bez hokeja bola dlhá. Teším sa na nových spoluhráčov, myslím, že sa tu črtá veľmi perspektívny tím. Košice sú stále slovenským veľkoklubom so skvelými fanúšikmi a už sa neviem dočkať, kedy ten kolotoč začne."

Jan Šťastný: „Vítame v našej organizácii Jakuba. Myslíme si, že jeho angažovaním sme získali veľmi kvalitného a skúseného brankára so skúsenosťami z českej extraligy z dresu Sparty, ale aj z KHL, kde v drese Dinama Riga odchytal skvelé zápasy. Veľmi si vážime, že Jakub súhlasil s našou ponukou a pre túto sezónu bude hájiť naše oranžovo-čierne farby z pozície našej brankárskej jednotky.“

Rodák zo Zlína patril medzi dlhodobé opory svojho materského klubu, ktorý v roku 2013 doviedol až ku strieborným medailám. Po vynikajúcej sezóne zakončenej s vyše 92 % úspešnosťou nasledoval presun do nadnárodnej KHL. Štyri sezóny bol členom lotyšského Dinama Riga, ktorému v sezóne 2013/2014 pomohol až do vyraďovacej časti súťaže. V hlavnom meste Lotyšska odohral celkovo 128 zápasov a počas týchto sezón si úspešnosť zákrokov vždy udržal nad hranicou 90 %. Ročník 2017/2018 odštartoval v Hradci Králové, odkiaľ sa neskôr presunul do talianskeho Bolzana hrajúceho EBEL ligu. V decembri 2017 sa presunul do Slovana Bratislava, kde však nastúpil iba na 3 zápasy v rámci KHL. Po skončení sezóny nasledoval návrat do rodného mesta, kde odohral 33 zápasov s 90,7 % úspešnosťou. 30-ročný brankár následne zamieril na hosťovanie do Sparty Prahy, v ktorej strávil aj sezónu 2019/2020. V drese s písmenom S na hrudi odchytal v minulom ročníku celkovo 22 zápasov, jeho úspešnosť zásahov bola na úrovni 90,6 %.

Na toto sa môžeme tešiť: