Deti z HC Košice využili prázdniny užitočne. Na Letnom hokejovom kempe stretli aj svoje idoly

PRIDANÉ: 10.8.2019

Obdobie voľných dní sa pre všetkých školákov čoskoro skončí. Naše najmenšie hokejové nádeje preto nezaháľali a leto využili aktívne pri svojom obľúbenom športe. HC Košice tento rok pripravilo už 12. ročník Letného hokejového kempu.

„Program pre deti sa snažíme každý rok nejako obmieňať, aby to pre nich nebol stereotyp a nezačalo ich to nudiť. Samozrejme, niektoré aktivity zostávajú, no tento rok sme sa to snažili vylepšiť viacerými novinkami, aby to bolo o niečo atraktívnejšie ako po minulé roky,“ rozhovoril sa tréner a organizátor kempu Miroslav Kozárik.

Už tradične odštartoval kemp v úvode týždňa a počas piatich dní sa mladé talenty zdokonaľovali na ľade i mimo neho. Tréningové jednotky prebiehali pod vedením kvalifikovaných mládežníckych trénerov, ktorí si pre deti pripravili aj rôzne atrakcie či súťaže. Zaujímavosťou bolo tento rok fitness kino či jumping. Na Letný hokejový kemp už tradične zavítali aj hokejisti nášho Á-čka či idol mnohých mladých talentov Tomáš Jurčo.

„Prijal som pozvanie zúčastniť sa na kempe preto, lebo si myslím, že deti treba povzbudzovať, aby na sebe zamakali. Je vždy dobré, ak majú nejaké idoly, ku ktorým vzhliadajú, pretože to ich dokáže neskutočne namotivovať. Som rád, že som sa s nimi na ľade mohol vyblázniť, bolo vidieť, že ich hokej baví,“ vyjadril sa odchovanec košického hokeja Tomáš Jurčo.

„Celý týždeň sme sa snažili spestriť nie nejakým drilom, ale skôr zábavou a deti tak športovali a pritom sa bavili. Využili sme všetko, čo bolo dostupné – či to bolo ihrisko, telocvičňa, ľadová plocha, dnes dokonca deti nasadli na bicykle a zaskákali si aj na trampolínach, takže myslím, že tých nových zážitkov a radosti zo zábavnej formy športovania je viac než dosť,“ pokračoval tréner Miroslav Kozárik.

Včera sa tak po slávnostnom ukončení organizátori rozlúčili s 50-timi deťmi, ktoré si svoje diplomy prevzali z rúk čelných predstaviteľov U. S. Steel Košice. V samom závere nechýbala ani autogramiáda hokejistov A-mužstva, ktorej sa deti veľmi potešili. To, že si okrem fotky či podpisu od svojho obľúbenca odniesli kopu zážitkov nám potvrdili aj pri mikrofóne: „Najviac sa mi páčilo dnešné bicyklovanie. Ešte som na takom bicykli nesedel. Bolo to super!“ hovorí Lukáš, ktorého očarilo fitness kino v Neonke. Malá hokejistka Nela sa kempu zúčastňuje pravidelne a aj tento rok si program užila: „Páčilo sa mi veľmi, bolo to zase niečo iné ako minule. Tie bicykle boli super, ale aj tréningy na ľade, hry a tiež cvičenia v telocvični.“ „Mne sa páčilo, keď sme hrali hokej, lebo som dal gól. Ale teším sa už na trampolíny,“ nedočkavo hovorí malý Lukáško.

Myšlienku hokejového kempu si pochvaľoval aj obranca HC Košice Václav ČížekJe to pre deti výborná akcia, pretože si vedia užiť prázdniny aj takýmto športovo-zábavným štýlom. Ja osobne som si užil  hlavne podpisovú akciu, deti boli skvelé. Je fajn, že sa niečo také robí pre tých najmenších, jednak tým utužujú kolektív, a jednak sa zdokonaľujú v tom, čo milujú. Ide z toho celého pozitívna energia, a preto na takéto akcie chodím veľmi rád.“

 

HC KE Media Team (hal)

GALÉRIA