Dnes domáci duel proti Budapešti

PRIDANÉ: 11.1.2019

Po dvoch domácich prehratých dueloch čaká Oceliarov v piatok 11. januára ďalší ťažký domáci súboj. Tentokrát pricestuje do Košíc maďarský nováčik MAC Újbuda. Košickí hokejisti majú svojmu súperovi čo vracať, veď v poslednom vzájomnom zápase na ľade Steel arény zvíťazili hostia vysoko 8:4. Následne v nedeľu 13. januára vycestujú Košičania pod Zobor a týždeň tak uzavrú zápasom proti HK Nitra.

MAC Újbuda naposledy zdolal doma v priamom súboji o 10. miesto hokejistov Liptovského Mikuláša 6:5 a svojmu prenasledovateľovi odskočil v tabuľke už o 5 bodov. Zároveň však na deviatu Detvu stráca rovnaký počet bodov, tá ich má na svojom konte už 53.

Svojmu mužstvu výraznou mierou pomáha útočník Chris Bodó. 27-ročný Kanaďan nazbieral v tohtosezónnych 41 zápasoch 39 kanadských bodov za 14 gólov a 25 asistencií. Za ním nasleduje ďalší zámorský hokejista, tentokrát Američan Jared Brown. Útočník, ktorý pôsobí v tíme z maďarského hlavného mesta už druhú sezónu, má na svojom konte 32 kanadských bodov. V 42 zápasoch sa mu podarilo vsietiť 15 gólov a získať k tomu aj 17 asistencií. Trojicu najproduktívnejších hráčov dopĺňa Slovák Tomáš Klempa s 31 kanadskými bodmi. 34-ročný rodák z Piešťan je zároveň aj najlepším strelcom mužstva, keď brankárov súpera prekonal 18-krát.

V bráne sa pravidelne strieda dvojica maďarských brankárov Bence Bálisz – Miklós Rajna. Prvému menovanému sa darí o niečo lepšie, keď po 24 odohraných zápasoch je jeho úspešnosť na úrovni 91,61 %. Jeho o rok mladší kolega zaznamenal v 30 odohraných zápasoch úspešnosť 90,33 %.

Zostava MAX Újbuda z posledného zápasu proti MHK 32 Liptovský Mikuláš:

MAC Újbuda: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Odnoga, Vokla - Bodó, Langkow, Orbán - Dansereau, Brown, Klempa - Terbócs, Nagy, Majoross - Szigeti, Pápa, Szabad

Vzájomné zápasy s MAC Újbuda v tejto sezóne:
  8. kolo – 2. október 2018 – MAC Újbuda – HC Košice 1:2
19. kolo – 2. november 2018 – HC Košice – MAC Újbuda 4:8
30. kolo – 7. december 2018 – MAC Újbuda – HC Košice 3:5

Nitra sa dôležitým utorkovým víťazstvom na domácom ľade nad Trenčínom posunula v tabuľke na druhé miesto, aj keď má aktuálne rovnaký počet bodov ako naši hokejisti (82). Hoci nášmu nedeľňajšiemu súperovi chýbalo viacero kľúčových hráčov, mladí hokejisti ich výborne nahradili.

Lídrom produktivity HK Nitra je stále útočník Róbert Lantoši. Ten v 41 zápasoch, v ktorých doteraz nastúpil, získal 46 kanadských bodov za 17 gólov a 29 asistencií. Najlepším strelcom mužstva je s 23 gólmi Kanaďan Judd Blackwater, ktorý si na svoje konto pripísal aj 29 asistencií. Marek Slovák, center prvej formácie, nastúpil v tejto sezóne na 42 zápasov a v nich dokázal 14-krát skórovať a zaznamenať aj 22 asistencií na gól svojho mužstva.

Po zranení kanadského brankára Nathana Lawsona sa Nitrania spoliehajú na služby odchovancov Juraja Šimboch a Frederika Foltána. Starší a skúsenejší z tejto dvojice má po 31 odchytaných zápasoch svoju úspešnosť 92,34 %. 22-ročný Foltán dostal priestor v 16 zápasoch a úspešnosť svojich zásahov má na úrovni 90,97 %.

Zostava HK Nitra z posledného zápasu proti HK Dukla Trenčín:

Nitra: Šimboch - Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, Sloboda - Fominych, Slovák, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Minárik - Buček, Kollár, Rapáč - Hrušík, Čaládi, Pätoprstý – Hvizdoš

Vzájomné zápasy s HK Nitra v tejto sezóne:
  9. kolo – 5. október 2018 – HC Košice – HK Nitra 3:1
20. kolo – 4. november 2018 – HC Košice – HK Nitra 6:1
31. kolo – 9. december 2018 – HK Nitra – HC Košice 5:3

Príďte povzbudiť košických hokejistov v piatok do Steel arény. Pomôžme im spoločne vrátiť sa na víťaznú vlnu! Lístky na stretnutie je možné si zakúpiť už dnes prostredníctvom siete www.ticketportal.sk a vyhnete sa tak čakaniu v rade pred zápasom. Piatkový súboj Oceliarov proti MAC Újbuda štartuje o 17:30. KOŠICE DO TOHO!