Dnes v dohrávke proti Popradu

PRIDANÉ: 17.12.2021

V piatkovej dohrávke 17. kola Tipos extraligy privítame na domácom ľade v Steel Aréne tím HK Poprad. V aktuálnom ročníku pôjde o druhý vzájomný zápas.  V prvom boli úspešnejší kamzíci, keď sme im pod Tatrami podľahli 3:4pp.

Hostia sa po 22 odohratých zápasoch nachádzajú na šiestom mieste a na Košice strácajú štyri body. V posledných piatich zápasoch dokázali trikrát naplno bodovať. Naposledy sa tešili v stredu, keď výsledkom 9:0 porazili posledný Liptovský Mikuláš. V zápase si 5 gólov pripísal James Arniel a stal sa tak deviatym hráčom v histórii ligy, ktorému sa to podarilo. Dvakrát sa presadil aj Samuel Mlynarovič, ktorý do Popradu prišiel len tento mesiac z poľského JKH GKS Jastrzebie.

Najproduktívnejším hráčom a zároveň aj najlepším strelcom (10 gólov) podtatrancov je s 35 bodmi kapitán Patrik Svitana, ktorý si v prvom vzájomnom zápase pripísal 3 asistencie. V posledných štyroch zápasoch dokázal stále bodovať. Druhým najproduktívnejším hráčom je bývalý útočník HC Košice Dávid Skokan. V 19 zápasoch si pripísal 9 gólov a 17 asistencií. V úvodnom zápase proti oceliarom sa dokázal dvakrát presadiť.

Len v minulom týždni si Poprad vymenil s Liptovským Mikulášom útočníkov Lukáša Handlovského a Samuela Petráša, ktorý stihol v popradskom drese odohrať tri zápasy, no nepripísal si v nich ani jeden bod. Popradčanom bude v zápase chýbať mladý talentovaný útočník Filip Mešár, keďže odletel do Kanady reprezentovať Slovensko na MS juniorov.

Najproduktívnejším obracom je Adam Drgoň, ktorý si v 22 zápasoch pripísal 17 bodov za 5 gólov a 12 asistencií. Brankárska dvojička Tomáš TomekMarek Čiliak odchytali približne rovnaký počet zápasov. Zatiaľ sa viac darí Tomekovi, ktorý má úspešnosť 91,62%.

Košičanom sa po nevydarenom období darilo, keď sme v dvoch domácich zápasoch porazili Michalovce aj Liptovský Mikuláš. Len včera klub oznámil rozviazanie zmluvy s kanadským obrancom Kevinom Tanseym. V zápase proti Liptákom dal rozhodujúci gól kapitán Michal Chovan, ktorý si tak vylepšil svoju štatistiku a stále je najproduktívnejším hráčom tímu. Najlepším ligovým strelcom je so 14 gólmi Pavel Klhůfek. Naposledy sa mu podarilo skórovať v zápase proti Michalovciam, v prvom stretnutí strelil Popradu dva góly.

Zaujímavosťou je, že oba tímy odohrali svoj posledný ligový zápas proti Liptovskému Mikulášu.

Úvodné buly stretnutia je naplánované na 18:00 a zápas bude vysielať stanica SPORT TV.

Košice do toho!

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti L. Mikulášu:

HC Košice: Košarišťan - Snuggerud, Deyl, Šedivý, Romančík, Cibák, Saucerman - McPherson, Slovák, Pereskokov - Parshin, Chovan, Klhůfek - Rogoň, Mrázik, Bartánus - Jokeľ, Havrila, Milý - Lapšanský

Zostava HK Poprad z posledného zápasu proti L. Mikulášu:

HK Poprad: Čiliak – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec – Svitana, Skokan, Livingston – Ully, Arniel, Vandas – Matej Paločko, Mlynarovič, Jevoš – Valigura, Bjalončík, Petráš.

Highlights z prvého vzájomného stretnutia v sezóne: