Dnes zabojujeme o tretiu výhru v rade

PRIDANÉ: 8.10.2021

Trojzápasovú domácu šnúru zavŕšime dnes o 17:30, keď v Steel Aréne privítame Prešovčanov. Bude to teda ďalšie východniarske derby a po dlhých rokoch si v rámci najvyššej súťaže zmeriame sily s hráčmi z tretieho najväčšieho slovenského mesta.

Proti „koňarom" sme už ale raz v tejto sezóne nastúpili, a to v základnej skupine Slovenského pohára. Vtedy sme im na domácom ľade podľahli pomerom 2:5, avšak od tohto duelu ubehol skoro celý mesiac a oba celky sú na tom aktuálne výrazne inak. Prešov sa momentálne nenachádza v najlepšom rozpoložení. Návrat do extraligy mu vyšiel výborne, keď v deväťgólovej prestrelke zdolal Banskú Bystricu 5:4. Následne prišli dva nečakané výprasky od Nových Zámkov i Spišskej Novej Vsi a do toho ešte prehra s Popradom. V minulom kole si čiastočne Prešovčania napravili chuť, keď zdolali poslednú Duklu Trenčín. Čo sa týka nášho družstva. Môžeme povedať, že sa dostávame z úvodneho útlmu. Zaznamenali sme dve výhry v rade a v nastolenom trende rozhodne chceme pokračovať, no máme pred sebou náročnú prekážku. Ak ju však zdoláme, bude to ďalší obrosvký impulz pre kabínu „oceliarov", ale i fanúšikov.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša majú problémy najmä v defenzíve. Počas piatich stretnutí inkasovali až dvadsaťtri gólov, vďaka čomu jednoznačne vedú túto nelichotivú tabuľku. Obrana sa dopúšťa viacerých zbytočných chýb a brankári taktiež nie sú v ideálnej fazóne. Práve to by sme dnes mohli využiť. Naša ofenzívna sila sa ukázala najmä v posledných dvoch zápasoch, keď sme sa presadili až desaťkrát. Využívame množstvo presiloviek, čo sa ukazuje ako naša silná zbraň a naopak Prešov je druhý najhorší v oslabeniach. Z toho vyplýva, že práve špeciálne tímy môžu byť v dnešnom derby rozhodujúcim faktorom.

Na pozore ale musíme byť aj my. Hráči ako Brett Welychka, Ján Sýkora, Jonathan Charbonneau či Marek Zagrapan sú hokejisti, ktorí dokážu pozdvihnúť herný prejav svojho tímu na vyššiu úroveň a počas každého striedania vedia byť obrovskou hrozbou pre zadné rady každého jedného mužstva. My však veríme, že naši obrancovia si s nimi dokážu poradiť a po troch dejstvách sa budeme tešiť zo zisku ďalších troch bodov a tretieho víťazstva v sérii.

Košice do toho!