Do Košíc pricestuje Spišská Nová Ves

PRIDANÉ: 26.11.2022

Po víťazstve nad Popradom pokračujeme v sérii domácich zápasov. V rámci 21. kola Tipos extraligy sa v nedeľu 27. novembra o 17:00 predstavíme proti tímu HK GROTTO Spišská Nová Ves. Proti Rysom odohráme druhý zápas v sezóne.

Trinásť bodov v posledných piatich zápasoch

Hostia k nám prichádzajú vo forme. Po domácom víťazstve nad bratislavským Slovanom prehrali iba v Nových Zámkoch, kde nezvládli predĺženie. Postupne potom porazili Nitru, Poprad a naposledy aj Prešov.

Najproduktívnejší hráč Rysov je Juraj Majdan. Tridsaťjeden ročný Dubničan už dokázal bodovať proti každému mužstvu okrem Košíc. V 19 zápasoch si pripísal najviac gólov a asistencií z mužstva Spišiakov, keď desaťkrát skóroval a trinásťkrát asistoval. Druhý v produktivite je Kale Kerbashian. Kanaďan, ktorý v minulosti pôsobil aj v Nitre, strelil sedem gólov a desaťkrát asistoval. V šiestich novembrových zápasoch získal 7 bodov.

V obrane sa rysy spoliehajú najmä na Nerijusa AlišauskasaJerémyho  Beaudryho. Brankárskou jednotkou je Marcel Melicherčík, ktorý odchytal 17 zápasov. Pripísal si v nich jedno čisté konto a úspešnosť zákrokov 91,68%.

Začiatkom novembra do mužstva prišiel z olomouckej juniorky slovenský talentovaný obranca Šimon Groch. V minulej sezóne odohral 12 zápasov aj za A-mužstvo Olomouca, v ktorých nebodoval. Len pred pár dňami Spišiaci odhlásili odchod Andreasa Štraucha, ktorý prestúpil do Liptovského Mikuláša.

Posledný zápas: V piatok odohrali Rysy domáci zápas proti Prešovu. Už po prvej tretine vyhrávali po góle Beaudryho, pre ktorého to bol prvý presný zásah v sezóne. Hostia vyrovnali, no KerbashianGiľák opäť vrátili Spišiakov do vedenia. Táto dvojica skórovala aj v záverečnej časti a zabezpečila tak víťazstvo 5:2.

Zostava HK GROTTO Spišská Nová Ves z poslednéh zápasu proti Prešovu:

Melicherčík - Ališauskas, Malina, Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ulander, Česánek, Groch - Giľák, Salituro, Verbeek - Vandas, Kerbashian, Novák - Rapáč, Nellis, Majdan - Hamráček, Bortňák, Vartovník – Šuty

Postavenie v tabuľke: Spišská Nová Ves je aktuálne s 34 bodmi na štvrtom mieste a má len o bod viac ako náš tím

Vzájomné zápasy:

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 22. Štrauch (Ališauskas, Beaudry) – 37. Lamper (Olsson, Deyl), 62. Slovák (Watling, Šedivý)

V Steel Aréne sme stále stopercentní

Svoju neporaziteľnosť na štadióne L. Trojáka sme potvrdili aj v poslednom zápase. V druhom zápase si prvé čisté konto pripísal Jaroslav Janus. Skóre stretnutia otváral svojim druhým gólom v sezóne Denis Parshin a na konečných 2:0 zvýšil v oslabení Colin Campbell. Kanadský útočník tak potvrdil rolu najproduktívnejšieho hráča v tíme a zároveň aj najlepšieho strelca, keď vsietil už desiaty gól.

Po piatkovom zápase sa nachádzame na piatom mieste, keď máme rovnaký počet bodov ako šieste Michalovce. Na štvrtú Spišskú Novú Ves strácame iba jeden bod.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Popradu:

Janus - Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš - Jääskeläinen, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Paršin - Lamper, Slovák, Tybor - Rogoň, Linet, Jokeľ

Vstupenky na všetky domáce  zápasy  si je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!

Na zápas proti HK GROTTO Spišská Nová Ves vás pozýva Ladislav Romančík