Do Steel Arény pricestujú Michalovce

PRIDANÉ: 28.1.2023

V nedeľu náš čaká ďalšie extraligové kolo, ktorým sa začína záverečná časť základnej časti. 29. Januára o 18:30  privítame na domácom ľade tím HK Dukla Ingema Michalovce. S Líškami sme v aktuálnej sezóne odohrali 5 zápasov, v ktorých sme sa dvakrát radovali a trikrát ťahali za kratší koniec z toho raz po samostatných nájazdoch.

Od posledného vzájomného zápasu sa v tíme Romana Stantiena udiali menšie zmeny. Káder opustila dvojica hráčov útočník Juraj Bezúch, ktorý prestúpil do Nových Zámkov a obranca Martin Štajnoch, ktorý posilnil rakúsky EC Salzburg. Do tímu naopak prišiel zámorský útočník Joseph Garreffa. 23 ročný Kanaďan začal sezónu v HK Olimpija Ljubljana, ktorá bola jeho prvým európskym pôsobiskom. Za Michalovce odohral už päť zápasov, v ktorých triktrát skóroval a raz asistoval.

Najproduktívnejším hráčom Michaloviec je s 24 bodmi obranca Zach Osburn. 25 ročný Američan má na svojom konte 24 bodov za 10 gólov a 14 asistencií. O štyri body má najlepší strelec mužstva Roman Žitný. V 38 zápasoch dokázal tinásťkrát skórovať a pripísal si sedem asistencií. Rovnaký počet ako Žitný má Jakub Suja. V 35 zápasoch strelil osem gólov a na dvanásť prihrával.

Posledný zápas:

Michalovce odohrali svoje posledné stretnutie v Poprade. Po vyrovnanom priebehu si pod Tatrami vybojovali bod, keď prehrali v predĺžení. Gólovo sa presadili Dávid Buc, Patriks Zabusovs a svojim premiérovým gólom aj Vadim Pereskokov.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce z posledného zápasu proti Popradu:

Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik – Vašaš, Buc, Suja – Pereskokov, Pavlovs, Garreffa – Žitný, Bjalončík, Paločko – Zabusovs, Puliš, Galamboš

Postavenie v tabuľke:

Líšky sú po 38 zápasoch so 61 bodmi na šiestom mieste. Majú rovnaký počet ako piate Nové Zámky ale horšie skóre.

Vzájomné zápasy:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 18. Puliš (Buc, Suja), 29. Puliš (Macejko, Osburn), 55. Macejko (Osburn, Buc) - 8. Leskinen (Watling), 31. Slovák (Southorn, Watling)

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 8. Vašaš (Paločko, Michalčin), 16. Žitný (Buc, Suja), 48. Paločko (Osburn), 60. Suja – 29. Chovan (Tybor, Bartánus)

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 sn (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 23. Linet (Jokeľ, Deyl), 46. Rogoň (Chovan), 54. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn) - 26. Suja (Chalupa, Glazkov), 57. Žitný (Osburn, Buc), 60. Zabusovs (Osburn)

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly a asistencie: 16. Suja – 43. Olsson (Rogoň, Havrila), 44. Chovan

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 28. Lamper (Olsson, Paršin), 51. Jääskeläinen, 54. Bartánus (Leskinen, Pollock) - 8. Zabusovs (Valentini, Suja), 60. Osburn (Valentini, Bjalončík)

Oceliari odohrali piatkový zápas proti Banskej Bystrici. Vo vyrovnanom zápase padli iba tri góly a rozhodlo sa až v predĺžení. Nám sa podarilo skórovať iba raz, keď po peknej kombinácii zakončoval Brett Pollock.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Banskej Bystrici:

Janus - Romančík, Southorn, Novota, Olsson, Ferenc, Šedivý - Bartánus, Slovák, Pollock - Lamper, Linet, Leskinen - Rogoň, Havrila, Tybor

V piatich zápasoch sme Michalovciam strelili 11 gólov, na ich bránku sme vyslali 151 striel. Strelecká úspešnosť proti tomuto súperovi je 7,28%. Úspešnosť brankárskych zásahov je 91,88%.

Našim najlepším strelcom je s 18 gólmi Joona Jääskeläinen, najviac asistencií má Michal Chovan (22), v +/- hodnotení je najlepší Patrik Rogoň (+10) a najlepšiu úspešnosť zákrokov má Jaroslav Janus (93,47%).

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!