Dohrávka 2. kola proti Slovanu

PRIDANÉ: 28.11.2022

Po šesťbodovom víkende sa opäť predstavíme v Steel Aréne. V dohrávke 2. kola Tipos extraligy odohráme v utorok 29. novembra stretnutie proti aktuálnemu lídrovi HC Slovan Bratislava. Zápasy proti súperovi z hlavného mesta majú vždy špeciálny náboj.

Slovan je opäť lídrom

Po nedelňajšej prehre Nových Zámkoch sa bratislavký Slovan opäť prepracoval na čelo ligovej tabuľky. Zverenci Jána Pardavého si v posledných piatich zápasoch pripísali desať bodov, keď trikrát vyhrali a dva razy prehrali.

V produktivite sa darí najmä Marcelovi Haščákovi, ktorý bodoval v štyroch posledných zápasoch. Aktuálne má na konte 30 bodov, keď vsietil 14 gólov a zaznamenal 16 asistencií. Popradský odchovanec je zároveň najproduktívnejší hráč tímu. O deväť bodov menej ako Haščák má americký útočník Liam Pecararo. V jeho prvej európskej sezóne si v 19 zápasoch pripísal desať gólov a jedenásť asistencií. Rovnaký počet bodov ako Pecararo má aj kanadský útočník Brant Harris (11+9).

Brankárskou jednotkou je Kanaďan Jerad Coreau. V 14 odchytaných zápasoch si trikrát dokázal udržať čisté konto, čo je najviac spomedzi všetkých golmanov v lige. Jeho percentuálna úspešnosť zákrokov je 94,66%.

Posledný zápas

V nedeľu sa Slovan predstavil v Liptovskom Mikuláši. Bratislavčania dokázali vyhrať 2:1 a pripísať si tri body, no domáci ich prestrielali pomerom 23:46. Za belasých sa gólovo presadili Matthew MackenzieDaniil Fominykh.

Zostava HC Slovan Bratislava z posledného zápasu proti Liptovskému Mikulášu:

Coreau - Mackenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo - Pecararo, Harris, Haščák - Fominych, Kytnár, Takáč - Petriska, Minárik, Matoušek - Šotek, Preisinger, Dej

Postavenie v tabuľke:

Slovan Bratislava je na čele ligovej tabuľky. Pred býkmi má jednobodový náskok a dva zápasy k dobru.

Vzájomné zápasy:

HC Slovan Bratislava – HC Košice 1:2pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 8. Maier (Pecararo, Harris) – 14. Ferenc (Lamper), 64. Chovan (Jääskeläinen)

Zápas s rysmi sme zvládli, proti Slovanu v špeciálnej edícii

V poslednom zápase proti Spišskej Novej Vsi sa darilo Villemu Leskinenovi, ktorý otváral aj uzatváral skóre stretnutia. Svoj deviaty gól v sezóne si pripísal Joona Jääskeläinen. Premierový gól v aktuálnej sezóne strelil Oliver Jokeľ. Hostia sa zmohli iba na jeden presný zásah. Do zápasu proti bratislavskému Slovanu, tak pôjdeme na víťaznej vlne.

V tabuľke sa aktuálne nachádzame na štvrtom mieste so štvorbodovou stratou na tretí Zvolen. Máme však zápas k dobru a už zajtra sa môžme na rytierov dotiahnuť.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Janus – Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Parshin, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Tybor – Havrila, Linet, Jokeľ

Dohrávku 2. kola Tipos extraligy  odohráme v špecálnych dresoch, pretože sme sa rozhodli podporiť obrancu bratislavského Slovana Juraja Valacha. Oficiálne vyjadrenie klubu:

„V zápase proti Slovanu nastúpime v špeciálnej oranžovej edícii dresov, ktoré následne poputujú do dražby. Jej výťažok venujeme Jurajovi Valachovi a budeme dúfať, že mu finančné prostriedky aspoň trochu pomôžu v starostlivosti o jeho deti. Zároveň, chceme aj týmto krokom poukázať na fakt, že všetci hokejisti hrajúci pod neustálym tlakom sú ľudia so svojimi údelmi a osudmi. Rivalita na ľade je pre hokej veľmi dôležitá a so Slovanom, ale aj inými súpermi si nikdy nič nedarujeme a urobíme všetko preto, aby to tak ostalo. Dôležitý je však rešpekt mimo ľadu, a to nielen medzi hráčmi, ale aj fanúšikmi. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja do aukcie, alebo svoj príspevok v akejkoľvek výške poukážu priamo Jurajovi.“

Číslo účtu, na ktoré môžu darcovia posielať finančnú pomoc je SK1583300000002601920936

a

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!

Na zápas proti Slovanu pozýva Jaroslav Janus