Dominik Riečický: Som veľmi vďačný za príležitosť obliecť si reprezentačný dres

PRIDANÉ: 27.4.2022

Minulý týždeň v utorok odchytal ťažký sidemy zápas v semifinálovej sérii proti Slovanu, vo štvrtok sa už hlásil na kempe reprezentačného výberu a v sobotu si odbil premiéru v zápase proti Česku. Naša #33 Dominik Riečický, ktorý ešte pred dvoma rokmi chytal v nižších súťažiach. Aj takéto príbehy píše hokejový život.

V semifinálovej sérii si odchytal štyri zápasy. Ako si pociťoval túto zodpovednosť?

Nastúpil som do prvého zápasu keď Slovan vyhrával 2:0 v sérii. Pociťoval som na začiatku jemnú nervozitu keďže to bol moj prvý zápas po mesačnej pauze kvôli zraneniu. V prvom rade som chcel pomôcť tímu k prvému víťazstvu v sérii.

Počas sezóny si bol dvakrát zranený. Nepociťoval si príznaky zranenia alebo vplyv súťažnej absencie počas série proti Slovanu?

Vďaka skvelému tímu odborníkov v klube, ktorí sa o mňa veľmi dobre postarali som nepociťoval žiadne príznaky zranenia ani dlhodobej súťažnej absencie či už pri prvom alebo druhom zranení. Vôbec ma to teda neobmedzovalo a sústredil som sa len na svoj výkon.

Ako si sa na sériu pripravoval? Pozeral si si videá ofenzívy nášho semifinálového súpera?

Nie len ja ale celý tím sa dôkladne pripravoval na túto ťažkú sériu. S trénermi sme mali videá takže sme mali súpera napozeraného a vedel som čo čakať.

Podržal si nás v dôležitých momentoch. Ktorý okamih v sérii bol pre teba najkrajší?

Najkrajšie boli pre mna naše tri domáce víťazstvá,ktoré sme dosihlij aj vďaka našim skvelým fanúšikom, ktorí nás podporovali a  v Steel Aréne vytvorili  elektrizujúcu atmosféru.

Ako brankár si na ľade trávil celé zápasy. Ako si vnímal košickú konkurencieschopnosť zo svojho pohľadu?

Z môjho pohľadu boli všetky zápasy vyrovnané. Určite nám pomohla aj prvá výhra, kde sme sa opäť dostali do série. Dodalo nám to ešte viac sebavedomia do ďalších stretnutí a hralo sa nám uvoľnenejšie.

Vyznamenal si sa natoľko, že ťa oslovili z reprezentácie. Aká bola tvoja prvá reakcia ? Respektíve ako sa to stalo?

Oznámili mi to naši brankárski tréneri hneď po siedmom zápase. Bol som smutný, že sa nám nepodarilo postúpiť do finále. Avšak reprezentačná pozvánka ma určite potešila.

Aj v zápase za Slovensko sa ti darilo. Aký bol pocit prvýkrát nastúpiť za A-mužstvo reprezentácie?

Bol to super pocit a som veľmi vďačný za príležitosť obliecť si reprezentačný dres. Je to pre mňa česť.

K výhre nad Českom chýbalo málo a predviedol si dobrý výkon, ako hodnotíš tento zápas?

Mali sme rozohratý veľmi dobrý zápas, škoda ze sa nám ho nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca.

Aký je tvoj najbližší program?

Momentálne som v  Bratislave, kde opäť trénujem s reprezentačným výberom.

Slovenská reprezetácia má najbližšie na programe dvojzápas v Drážďanoch, kde sa predstaví proti domácemu Nemecku.

Piatok, 29.04.2022, 19:00 Nemecko – Slovensko

Sobota, 20.04.2022, 17:00 Nemecko – Slovensko