Dorast s ďalšou výhrou na konte

PRIDANÉ: 5.12.2018

Naši dorastenci valcujú jedného súpera za druhým. A aj keď im niečo nevyjde podľa predstáv, zatnú zuby a idú ďalej. Uplynulý víkend zdolali na domácom ľade mužstvo z Michaloviec. V sobotňajšom zápase vyhrali 5:1, v nedeľu sa michalovskí mladíci oklepali a o víťazovi rozhodlo až predĺženie. Napokon sa však tešili naši a to z výsledku 7:6.

„S tým istým súperom sme stretli opäť po dvoch týždňoch, v Michalovciach sme si zobrali tri body po stredajšej výhre 7:1, následne nás však súper prekvapil, možno sme ho trošku podcenili a prehrali sme 3:1. Sme radi, že sa nám dnes podarilo vyhrať a určite aj zajtra chceme odísť s plným počtom bodov,“ vyjadril sa po sobotňajšom dueli hlavný tréner Tomáš Kochan.

Hoci sa naša mládež rozbiehala ťažšie, dokázala zužitkovať všetko čo si natrénovala. „Je pravda, že prvá tretina nevyšla podľa predstáv, čo sa týka streleckej efektivity, no v druhej tretine sme dokázali využiť aj presilové hry, čo nás veľmi teší a tretia tretina sa kvázi len dohrávala,“ doplnil tréner Tomáš Kochan.

„Nie že by sme si po tej prvej tretine niečo zásadné v šatni povedali, len sme sa dokázali oklepať. Vieme čo máme hrať a čoho sme schopní, takže sme si uvedomili niektoré veci, aby sme nastolili náš štandard do druhej a tretej tretiny,“ hovorí obranca Pavol Zůbek, s ktorým súhlasil aj Lukáš Vaculik: „Je to tak, začiatok bol rozpačitý, ale dokázali sme to ustáť a po tom vyrovnávajúcom góle sme sa rozbehli. Druhá a tretia tretina bola už v náš prospech.“

Chlapci sa z výhry, samozrejme, veľmi tešili. Ešte viac ich však potešilo to, že na ľade pôsobili suverénne. „Určite sme dnes hrali dobre, pomohli nám aj presilovky, zahrali sme ich tak, ako sme si natrénovali. Máme veľmi dobrú presilovkovú formáciu. Možno sme mohli trošku viac korčuľovať a bolo by tých gólov ešte viac,“ hovorí útočník Patrik Barger.

„Táto prvá formácia, ktorá hrá presilovky spolu hráva dva roky. Začínali takto v kadetoch a na tú spoluprácu sme nadviazali aj teraz v doraste, čiže tí chalani o sebe vedia. A hlavne tie presilovky hrajú tak, že sú ako hráči veľmi kreatívni a tie herné situácie vedia riešiť,“ vyjadril sa na margo úspešnosti presilových hier hlavný tréner.

Najmä kvôli rýchlemu tempu a nasadeniu sa hokej niekedy nezaobíde bez zranení. Inak tomu nebolo ani v sobotu, keď sa v druhej tretine zranil útočník Samuel Sárossy. „Každý úraz je nepríjemný, to je jedno, ktorý hráč je napadnutý. Zatiaľ nevieme čo s ním je, dostal „sekeru“ po nohe, takže čakáme na výsledok,“ hovorí tréner Kochan.

„Dúfame, že sa Samo dá počas dvojtýždňovej pauzy dokopy. Jedna vec je, že ten zápas sme mali dobre rozbehnutý a to, že sa Samo zranil nás oslabilo, lebo je výborný korčuliar, na druhej strane nás to ako tím utužilo. Povedali sme si, že to už nemôžeme pustiť a už len kvôli tomu nešťastnému zraneniu potiahnuť až do víťazného konca,“ zhodli sa jednohlasne mladíci.

Zostava HC Košice (25. kolo): Eliaš – Jobbágy, Novota, Jacko, Veteška, Kmec, Zůbek, Ragan – Vaculik, Faith, Nagy - Tvrdoň, Barger, Sárossy – Kaža, Demek, Šándor – Novota, A.

Zostava HC Košice (26. kolo): Vadász (Jurčák) – Jobbágy, Novota, Jacko, Veteška, Kmec, Zůbek – Vaculik, Faith, Nagy – Tvrdoň, Barger, Kaža – Novota, A., Demek, Šándor -  Jurčo

Dorast nastúpi do ďalšieho kola Kaufland Extraligy až pár dní pred Vianocami. V piatok (21.12.) a v sobotu (22.12) vycestujú naši chlapci na západné Slovensko a zmerajú si sily s bratislavským Slovanom, ktorý okupuje prvú priečku v tabuľke.

HC KE Media Team (hal)