Dorast vyrovnal štvrťfinálovú sériu proti Spišskej Novej Vsi

PRIDANÉ: 13.3.2019

Uplynulý víkend sa v Steel aréne rozbehli štvrťfinálové súboje dorastencov. Mladí Oceliari vstupovali do play-off z druhej priečky s 52 bodmi. Na domácom ľade privítali mužstvo zo Spiša. Sobotňajší duel však našim nevyšiel podľa predstáv a po prehre 2:5 sa vedenia v sérii ujala Spišská Nová Ves. Našich chlapcov hnali dopredu aj burácajúce tribúny. V nedeľu Košice zvíťazili 3:2 a tak stav série vyrovnali na 1:1.

„Chalanov sme za predvedené výkony v základnej časti pochválili. Cieľom bolo udržať si druhé miesto, keďže na prvý Slovan sme značne strácali. Do play-off nám prischla Spišská, ktorá bola až na šiestom mieste. My sme však nechceli nič podceniť, pretože je to húževnatý súper, dobre bránia a majú šikovného brankára. V týchto zápasoch to bolo vidieť. Včera  sme nastúpili do boja trošku ustráchane, aj keď nebolo prečo, keďže sme z hľadiska bodov mali dominovať. Spišiaci však čakali na naše chyby, preto využili nejaké šance a my sme po prvej tretine prehrávali o tri góly. Ťažko sa nám to potom otáčalo, aj keď sme mohli skórovať z viacerých príležitostí,“ rozhovoril sa tréner Tomáš Kochan.

„Nôž na krku“ tak mali po sobote práve naši chlapci. Akú taktiku zvolili tréneri do nedeľňajšieho zápasu? „Pristúpili sme k zápasu zodpovednejšie, hlavne do tej prvej tretiny sme išli naplno, aj keď sme ju prehrali 0:1. Boli tam však šance, ktoré hrali v náš prospech. Škoda, že sme nepremenili všetko, ale je to do veľkej miery aj o šťastí a o streleckej efektivite. Zvonili nám tam nejaké tyčky, nevyužili sme presilovku 5 na 3, ale v druhej a tretej tretine chalani zapli na vyššie obrátky a ustáli sme aj záver, keď sa súper doťahoval,“ zhodnotil zápas hlavný tréner.

Kľúčovým impulzom pre celé mužstvo bolo vyhrať dôležitý zápas pred odchodom na klzisko súpera. „Bolo dôležité, aby sme sa po včerajšej prehre oklepali. Je to pre nás cenné víťazstvo, pretože, ak by sme išli do Spišskej za stavu 0:2 v náš neprospech, hralo by sa nám veľmi ťažko,“ vyjadril sa bezprostredne po zápase obranca Pavol Zůbek.

„Dnešok bol napínavý až dokonca. Chceli sme to zvládnuť, čo sa nám aj podarilo. Verím, že nás to posunie v dobrej nálade aj do Spišskej, a že tam uhráme dva zápasy. Včera sme to možno trošku podcenili. Dnes od samého začiatku sme mali bojovnú náladu a v šatni sme si povedali, že musíme zabrať na sto percent. Bolo to vidno na každom z nás a boli sme si vedomí toho, že dnes nič iné ako výhru neberieme,“ referuje útočník Samuel Sárossy, ktorého doplnil kapitán mužstva Roman Faith: „Nakopol nás dnes prvý gól a aj zvýšený hlas trénerov. Tie góly tam proste museli padnúť, keďže máme päťdesiat striel na zápas a dáme minimum gólov. Musíme to v Spišskej ubrániť a dávať rýchle góly zo šancí.“

„Snažili sme sa dnes vyhýbať najmä zbytočným faulom a kontrolovali sme strely a dorážky, pretože včera im to tam padalo z každej šance, takže sme si potrebovali urobiť poriadok pred bránkou. Dúfam, že také tempo ako dnes nám vydrží aj v ďalších dvoch zápasoch,“ súhlasil so spoluhráčmi Ondrej Lukáčik.

Cieľ našich dorastencov je jasný – do Košíc sa už vracať nechcú: „Jednoznačne to chceme ukončiť v Spišskej a prísť domov až na semifinále. Tempo si musíme navoliť tak, aby sme ich vyšťavili. Snáď sa šťastie prikloní na našu stranu,“ znelo v kabíne unisono.

Naši chlapci sa z výhry tešili aj kvôli fanúšikom, ktorí ich počas víkendu hnali svojimi hlasivkami a skvelou atmosférou vpred: „Veľmi nám to pomohlo, sme radi, že prišlo toľko ľudí s bubnami,“ usmieva sa Samo Sárossy. „Diváci dnes boli super! Čím viac nás podporujú, tým viac sa my hecujeme,“ hovorí Roman Faith. „Pre nás je to veľká podpora, dúfam, že to budeme môcť zažiť aj v semifinále,“ vyjadril sa na margo diváckej atmosféry Ondrej Lukáčik.

Na ďalšie štvrťfinálové zápasy nastúpi náš dorast v stredu a vo štvrtok v Spišskej Novej Vsi.

Zostava HC Košice (1. kolo): Balogáč (Eliaš) – Jobbágy, Novota, Kmec, Veteška, Jacko, Zůbek, Ragan, Lorinc – Vaculik, Faith, Nagy – Sárossy, Barger, Soľár  – Tvrdoň, Lukáčik, Kaža – Jurčo, Demek, Šándor

Zostava HC Košice (2. kolo): Eliaš – Jobbágy, Novota, Kmec, Veteška, Jacko, Zůbek, Ragan, Lorinc – Vaculik, Faith, Nagy – Sárossy, Barger, Soľár – Tvrdoň, Lukáčik, Kaža – Jurčo, Demek, Šándor

HC KE Media Team (hal)

Foto Michal Dubai

GALÉRIA