Dorastenci HC Košice na Memoriále Ladislava Trojáka strieborní

PRIDANÉ: 19.8.2018

Dnes bol na Memoriále Ladislava Trojáka záverečný deň. Na programe dňa boli posledné zápasy aj slávnostný záverečný ceremoniál.

Naši dorastenci predviedli výborný výkon, prvé miesto v konečnom hodnotení mali na dosah ruky. Potom, čo Slovan Bratislava remizoval s Banskou Bystricou 1:1, Trenčín si odniesol od košických Oceliarov debakel 3:7.

Už predpoludním  sa stretli hráči HC '05 Banská Bystrica a Slovana Bratislava. Všetko sa zdalo rozhodnuté, keď Slovan využil presilovú hru 5 na 4 a poslal puk za chrbát bystrického brankára. Zvyšok zápasu sa zdal vyrovnaný a puk lietal z jednej strany na druhú. Barani však v tretej tretine ukázali, že držať jednogólový náskok sa nevypláca a vyrovnali skóre na 1:1. Slovan sa tak o body z posledného zápasu podelil, no prvenstvo v turnaji mu už neušlo.

Najlepšími hráčmi stretnutia boli Peter Šándor zo Slovanu a Kevin Jendroľ z HC '05 Banská Bystrica. Ocenenia im odovzdali prezident HC Košice Július Lang a výkonný riaditeľ košického klubu Rastislav Rusič.

HC Košice dnes vystrieľali na trenčiansku bránku všetko, čo mohli. Napriek tomu, že Dukla skórovala ako prvá, Oceliari od začiatku do konca zápasu predvádzali aktívny hokej. Presné prihrávky a nebezpečné strely im priniesli do konca prvej tretiny stav 2:2. Od druhej tretiny Košičania tlačili súpera a svoju prevahu preukázali aj dvoma gólmi vo vlastnom oslabení. Poslednú tretinu sa síce súperovi podarila jedna úspešná akcia, ale po poslednej vydarenej strele kapitána Romana Faitha bolo už rozhodnuté.

Najlepšími hráčmi stretnutia sa stali Patrik Barker z HC Košice a Andrej Krajčovič z Dukly Trenčín. Ocenenia aj im odovzdali prezident HC Košice Július Lang a výkonný riaditeľ Rastislav Rusič.

Memoriál Ladislava Trojáka skončil a hráči i realizačné tímy sa môžu tešiť z výsledkov, ale aj zlepšovať výkony, s ktorými neboli spokojní. Celý priebeh turnaja sledoval riaditeľ Memoriálu Mojmír Božík, ktorého výsledky hráčov potešili: ,,Osobne si myslím, že predvádzaný hokej bol na vysokej úrovni. Na turnaji sa stretla skupina silných tímov a chlapci svojou snahou ukázali, že môžu napredovať do budúcnosti. Organizačne sme turnaj zvládli a mne zostáva len poďakovať všetkým, ktorí ho podporili a ktorí sa podieľali na jeho príprave a priebehu.