Dorastenci potrápili cez víkend súpera zo Spiša

PRIDANÉ: 23.1.2019

Po dvoch nevydarených zápasoch proti Martinu naši dorastenci nestratili chuť a uplynulý víkend dali jasne najavo veľkú bojovnosť. Na náš ľad cez víkend pricestovali dorastenci zo Spišskej Novej Vsi, avšak plných 6 bodov prenechali domácemu tímu. Košičania zdolali v 35. kole Kaufland extraligy dorastu Spišiakov 4:1 a v 36. kole až 7:2.

„Na Spišskú sme sa pripravovali s tým zámerom, že sme chceli vyhrať obidva zápasy, čo sa nám aj podarilo. Po minulotýždňovom víkende, kde sme prehrali, a dosť potupne, v Martine, bolo potrebné dať chlapcov znova dokopy po psychickej stránke,“ skonštatoval asistent trénera Vladimír Svitek.

Spišiaci pricestovali do Košíc so 70 bodmi a v súčasnosti im patrí siedme miesto v tabuľke. Svoju reputáciu si chceli napraviť, čo bolo cítiť v poslednom zápase, kedy ich nervozitou a agresivitou tlačili na našich hráčov. „Spišská má celkom dobré a húževnaté mužstvo. Dnes sa to lámalo až v tej tretej tretine, keďže po dvoch tretinách bolo 2:2. Tu sme dali tri rýchle góly a ani nevieme ako a bolo po zápase. Potom už naši chlapci vycítili, že sa to s nimi dá,“ dodal asistent trénera.

„Zápas sa vyvíjal celkom dobre v náš prospech, ale na našej strane nastali aj individuálne chyby. Neskôr však Spišiaci začali faulovať, a tak sme využili presilovky. V druhej tretine zápas vyrovnali, čoho dôvodom mohli byť naše individuálne chyby, pretože sme si dostatočne nekryli hráčov a tí nám vychádzali z rohu, čo by sa nemalo stávať. V takých prípadoch nastane strela, dorážka a gól,“ rozhovoril sa obranca Miroslav Novota.

Dorastencom patrí tretie miesto v tabuľke s bilanciou 87 bodov. Radosť z výhry mal aj dvojgólový strelec Adam Jobbágy: „Z obidvoch výhier sme veľmi šťastní, pretože sa nám až tak nedarilo, ale sme veľmi radi za ďalšie body v tabuľke. V obrane sme urobili niekoľko chýb, kde sme nepokryli hráčov, no po druhej tretine sme si povedali, že musíme lepšie hrať. Od Spišiakov však bolo cítiť veľkú nervozitu, chceli zachrániť zápas, a tak vyvolávali šarvátky, no my sme sa nedali a v kľude to dohrali.“

„Obidva zápasy sme hrali dobre, konečne sme strieľali góly, a tiež využili presilovky. Po minulom týždni sme chceli trošku zlepšiť hru, čo sa nám aj podarilo. Spišská hrala lepšie do tela, niektorí sme skôr kombinačné typy a nie také, že sa v rohu bijeme,“ hovorí dvojgólový útočník Patrik Barger, na ktorého nadviazal taktiež dvojgólový spoluhráč Lukáš Kaža: „Myslím si, že sme hrali dobre, síce ten prvý zápas nám veľmi nevyšiel pretože sme nemali strelecké šťastie, avšak ten druhý sme to dnes zahrali už  lepšie. Plnili sme taktické pokyny, celkom dobre sme hrali kombinačne a padalo to tam.“

Zostava HC Košice (35. kolo): Balogáč (Vadász) – Jobbágy, Veteška, Jacko, Zůbek, Kmec, Ragan, Lorinc - Demek, Faith, Nagy – Kaža, Barger, Vaculik – Šándor, Tvrdoň, Soľár

Zostava HC Košice (36. kolo): Vadász (Balogáč) – Novota, Kmec, Jobbágy, Veteška, Jacko, Zůbek, Lorinc, Ragan - Kaža, Barger, Vaculik – Lukáčik, Faith, Nagy – Demek, Tvrdoň, Soľár – Šándor

HC KE Media Team (Saj)