Dorastenci zdolali Banskú Bystricu

PRIDANÉ: 18.2.2019

Posledné domáce dvojkolo základnej časti Kaufland extraligy dorastu sa v Steel aréne odohralo uplynulý víkend. V sobotu aj v nedeľu naši potvrdili skvelú formu, aj preto si do tabuľky pripisujú šesť bodov. Po 48 kolách majú košickí mladíci na svojom konte celkovo 103 bodov a okupujú druhú priečku ligovej tabuľky.

V sobotňajšom dueli zvíťazili naši chlapci nad mladými Baranmi 3:1, v nedeľu si košický gólman ustrážil čisté konto, a tak na tabuli svietilo konečné skóre 3:0. „Po reprezentačnej prestávke sme chceli potvrdiť formu z minulých zápasov. Chceli sme, aby body ostali doma, čo sa nám aj podarilo. Chlapci nepúšťali súpera do vážnejších šancí, aj preto sme Bystricu postupne rozložili. Dnes aj včera to bol z našej strany veľmi dobrý výkon,“ hodnotí víkend asistent trénera Vladimír Svitek. Priznal však, že chlapci mali naviac a skóre mohlo byť oveľa vyššie: „Prišli nám dvaja noví hráči, a tak sa mužstvo muselo trošku utriasť. Bolo to vidno hlavne v prvej tretine, ktorá bola akási rozháraná. Mali sme veľa vyložených šancí, ktoré sme nepremenili. Dôležité však je, že sme dokázali vyhrať,“ doplnil.

Po nepresných zakončeniach však naši nakoniec našli spoločnú reč a presnými zásahmi dokázali súpera zdolať. „Góly, ktoré sme dali nás nakopli, a to položilo Bystricu. Pochvala ide aj nášmu brankárovi, ktorý vychytal všetky bystrické šance,“ uzavrel asistent trénera.

„Bolo ťažšie rozbehnúť sa, trošku nám to trvalo. V druhej tretine sme sa však zomkli a už nám to tam padalo. Vedeli sme, že prvý gól je pre nás veľmi dôležitý a potom sa už rozbehneme,“ hovorí autor jedného z gólov Lukáš Vaculik, s ktorým súhlasil aj kapitán mužstva Roman Faith: „Hralo sa trošku ťažšie, aj mne osobne, pretože som prišiel ráno z olympiády, ale keď sme už naskočili na to obvyklé tempo, bolo to fajn. Ukázali sme, že si ideme za svojím, a že pred play-off chceme byť v tabuľke druhí.“

Presilovkové formácie tréneri nemenia, a aj keď tentoraz mladíci neboli po tejto stránke veľmi spokojní, dokázali zužitkovať všetky natrénované signály. „Presilovky sme mali niekedy oveľa lepšie, musíme to teda ešte cez týždeň dotrénovať, aby sme boli stopercentne spokojní. Dnes nám z jednej presilovky padol aj gól, ale dúfam, že to bude do ďalšieho zápasu ešte lepšie,“ reaguje kapitán Faith.

„Áno, mali sme dnes šance aj v presilovkách, no padlo to tam len raz. Snažili sme sa aj v oslabeniach, v jednom nám dokonca „zazvonila  tyčka. V prvej tretine sme mohli viesť už o tri góly, bohužiaľ, nepodarilo sa nám premeniť tutovky. Bol to náročný zápas, o to viac sa tešíme, že sme ho vyhrali. Ten prvý gól nám k výhre výrazne pomohol. Potom sme už hrali s pohodou na hokejkách,“ hodnotí nedeľňajší zápas útočník Patrik Barger.

Našich mladíkov čaká najbližší víkend súboj s Liptovským Mikulášom, ktorý je momentálne na dvanástom mieste. Posledné dvojkolo odohrajú chlapci pod Tatrami, kde si 2. a 3. marca zmerajú sily s Popradom, ktorému patrí tretia priečka a za Košicami zaostáva o jeden bod.

Zostava HC Košice (41. kolo): Balogáč – Jobbágy, Kmec, Jacko, Veteška, Zůbek, Ragan, Lorinc – Vaculik, Soľár, Nagy – Sárossy, Barger, Tvrdoň – Kaža, Demek, Šándor

Zostava HC Košice (42. kolo): Balogáč – Novota, Kmec, Jobbágy, Veteška, Jacko, Zůbek, Lorinc, Ragan – Nagy, Faith, Vaculik – Soľár, Barger, Tvrdoň – Jurčo, Demek, Šándor

HC KE Media Team (hal), foto Michal Dubai