Dres s číslom 15 a menom Kolláth už zajtra v Sieni slávy HC Košice

PRIDANÉ: 14.10.2021

Dlhoročný hráč, kapitán a skvelý tréner František "Šulo" Kolláth bude pred piatkovým zápasom proti Novým Zámkom uvedený do hokejovej Siene slávy HC Košice. Číslo 15 v dátume teda nebolo vybrané náhodne. František Kolláth prišiel na východ ako rodený Bratislavčan (dát. nar. 13. 3. 1943) koncom roka 1962 a odvtedy ostal Košiciam verný. V tom čase sa formovali základy nového klubu Dukly Košice. V sezóne 1963/64 vsietil tento kapitán v priemere 1,7 gólu na zápas v skupine D II. ligy a výrazne tak prispel k suverénemu postupu klubu do najvyššej súťaže, z ktorej Košice ako jediný klub na Slovensku ani raz nezostúpili. Za Košice odohral 417 zápasov, v ktorých strelil 99 gólov. V najvyššej súťaži odohral Šulo 13 súťažných ročníkov a po skončení kariéry sa aktívne venoval trénovaniu mládeže, kde viedol napríklad aj súčasného športového manažéra klubu Gabriela Spilara. 

Príbeh Františka Kollátha vo viacerých článkoch detailne popísal aj dlhoročný skvelý novinár s veľkým srdcom Vladimír Mezencev. Príbeh hráča, ktorý si zahral v útoku aj s legendárnym Stanom Mikitom do svojej knihy Legendy hokejových Košíc začlenil aj žurnalista a spisovateľ Jozef Mazár. 

Všetkých fanúšikov košického hokeja a jeho histórie pozývame na zápas v piatok 15. 10. od 17:30 do Steel arény, pred ktorým bude meno Františka Kollátha oficiálne a verejne zapísané zlatými písmenami do hokejovej Siene slávy HC Košice. Ceremónia začne už o 17:10. Vstupenky si môžete kúpiť tu >>

Odkazy na zaujímavé články:

Nestál som veľa. Len niekoľko fliaš slivovice, smeje sa Kolláth - SPORT NET, 20. 9. 2019, autor Vladimír Mezencev

FRANTIŠEK KOLLÁTH: Génius cestu ukazuje, talent po nej kráča - Slovenský rozhľad, Jozef Mazár

HC Košice uvedie do Siene slávy Františka Kollátha - autor Vladimír Mezencev

Kniha Legendy hokejový Košíc - autor Jozef Mazár, dostupná v klubovom e-shope.

 

GALÉRIA