Druhý deň MLT 2022: Barani otočili zápas proti Oceliarom, Slovan s víťazstvom nad Zvolenom

PRIDANÉ: 27.8.2022

Druhý hrací deň 42. ročníka Memoriálu Ladislava Trojáka priniesol najprv víťazstvo Slovana a následne víťazstvo Banskej Bystrice proti našim chlapcom. V tabuľke tak s 2 bodmi figurujeme na priebežnom treťom mieste.

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 7:2 (4:0, 3:2, 0:0)

Góly a asistencie: 6. Taliga (Čič, Hurtaj), 14. Hurtaj (Ličko), 17. Čič (Taliga, Hurtaj), 19. Čič (Hurtaj, Tomaškovič), 33. Milata (Šatan, Murgaš), 38. Bohoš (Béreš, Petras), 38. Fabuš (Petras) – 35. Šimiak (Krajči), 37. Drapák (Vlčko, Rausa)

HC Slovan Bratislava: Henriquez (Mirt) – Fabuš, Ličko, Tomaškovič, Bajza, Rakický, Šramatý, Milata, Vida – Béreš, Petras, Bohoš, Čič, Hurtaj, Taliga, Murgaš, Šatan, Šurlák, Truchlý, Antál, Bacigál

HKM Zvolen: Obžera (Štrbík) – Halama, Necpál, Gallo, Krajči, Babinský, Dej, Hronec – Čižniar, Vlčko, Rausa, Michajlov, Hybský, Drapák, Debnár, Šimiak, Hukel, Murín, Medveď, Žiak

V zápase bratislavského Slovana a Zvolenčanov sme dnes mohli vidieť naozaj veľa. Po včerajšom dni chceli oba tímy prvýkrát na turnaji naplno bodovať. Do zápasu vstúpil lepšie Slovan. Už v 6. minúte sa po Čičovej nahrávke presadil Taliga. Belasí boli naďalej aktívni a v 14. minúte dostali možnosť presilovej hry. To nekompromisne využil Hurtaj a bolo 2:0. Prešli tri minúty a Slovan opäť dostal možnosť hrať v početnej výhode. Svojím prvým gólom na turnaji zvyšoval na 3:0 Matej Čič. Belasí boli v priemieňaní presilových hier naozaj efektívni. V 19. minúte sa Zvolen dopustil hákovania a Matej Čič využil tretiu presilovú hru. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 4:0 pre Slovan.

Prvá polovica druhej tretiny nepriniesla nič dôležité. V polovici zápasu si opäť sadol na trestnú lavicu zvolenský hráč a Slovan trestal. Na 5:0 zvyšoval Nikolas Milata. Paradoxne tento gól  Zvolen nakopol a prišla jeho chvíľa. V 35. minúte znižoval na 1:5 Martin Šimiak. O ďalšie dve minúty pridal druhý zvolenský gól Dominik Drapák. To však bolo od hráčov spod Pustého hradu všetko a iniciatívu opäť prebral Slovan. V 38.minúte skóroval Bohoš a na 7:2 v tej istej minúte upravoval svojim druhým gólom na turnaji Fabuš. V tretej tretine sme už žiadny gól nevideli a dva body si tak do tabuľky pripísal Slovan. Zvolenských hráčov môže tešiť aspoň fakt, že vyhrali doplnkové samostatné nájazdy.

HC Košice – BARANI Banská Bystrica 6:7 (3:0, 3:4, 0:3)

Góly a asistencie: 11. Horňák (Beluško), 13. Beluško (Havadej), 14. Zupko (Janke, Komendát), 22. Priščák (Liščinský), 28. Horňák (Kuzár), 37. Liščinský (Barger) – 22. Plančár (Bachratý, Čunderlík), 32. Bachratý (Plančár), 32. Šuna (Bachratý), 37. Šuna (Plančár, Bachratý), 43. Plančár (Škamla), 44. Plančár (Paučík), 47. Čunderlík Ma. (Čunderlík Mi., Kukoľ)

HC Košice: Krafčík (Kiss) – Beluško, Kubizniak, Barger, Tóth, Novák, Janke, Laciak, Adámy – Horňák, Kuzár, Pinďár, Liščinský, Priščák, Havadej, Kvietok, Lauff, Danko, Komendát, Tomka, Zupko

BARANI Banská Bystrica: Bojtoš (Kliment) – Čunderlík Ma., Kukoľ, Zubek, Lehocký, Grečmal, Jančo – Sedliačik, Čunderlík Mi., Matúška, Plančár, Šuna, Bachratý, Paučík, Plančár, Jonás, Kubina, Škamla, Babčan

Zápas našich Oceliarov mal podobný začiatok ako predchádzajúce stretnutie medzi Slovanom a Zvolenom. V 11. minúte otvoril skóre Horňák, keď využil druhú presilovú hru v zápase. O dve minúty sa dostal k puku Adam Beluško a bolo 2:0. Úspešnú košickú trojminútovku zakončil Sebastián Zupko a v 14. minúte sme tak už vyhrávali o tri góly. Do konca tretiny sa už nič podstatné neudialo a do šatní sme tak odchádzali za stavu 3:0.

Už v druhej minúte prostrednej časti sme sa opäť tešili. Svojim druhým gólom na turnaji sa zaskvel Lukáš Priščák a bolo 4:0. Prešlo dvadsať sekúnd a opäť bol puk v sieti, tentokrát však košického brankára Krafčíka, na 1:4 z pohľadu hostí znižoval Plančár. V 26. minúte sme dostali možnosť presilovej hry. Tú sme nevyužili, no následne po nej svoj druhý gól v zápase pridal Róbert Horňák a bolo 5:1. V polovici zápasu sa previnili naši dvaja hráči, Barani tak dostali možnosť presilovej hry o dvoch hráčov. Dokonale to využili, druhý gól pridal Bachratý a na 3:5 z ich pohľadu znížil Šuna. V 36. minúte sme sa dopustili ďalšieho faulu a Bystrica opäť nekompromisne trestala, na rozdiel jediného gólu znížil svojim druhým gólom v zápase Šuna. To však nebolo všetko, iniciatívu opäť prebrali naši. V 37. minúte sa podarilo skórvať Michalovi Liščinskému a do šatní sa šlo za stavu 6:4.

Úvod záverečnej časti patril hosťom. V 43. minúte znižoval Plančár, prešla ďalšia minúta opäť si vzal slovo ten istý hráč, bolo vyrované. Oceliari si zobrali oddychový čas, no ani to nepomohlo. V 47. minúte poslal Baranov prvýkrát do vedenia Martin Čunderlík. Naši chlapci celú tretinu ohrozovali hosťujúcu bránu, no skórovať sa im už nepodarilo. Dva body si tak do tabuľky pripisuje Banská Bystrica. V doplnkových samostatných nájazdoch vyhrali Oceliari.