Edmonton s Jakubom Demekom víťazom WHL

PRIDANÉ: 14.6.2022

Skóre dnešného 6. zápasu finálovej série WHL medzi Edmontonom Oil Kings a Seattle Thunderbirds otvoril v presilovke 19-ročný Košičan. Edmonton zvíťazil 2:0 a ovládol finálovú sériu v pomere 4:2.

Edmonton sa do finále prebojoval z 2. miesta východnej konferencie, Seattle skončil v západnej konferencii 4. a jeho dres si obliekal ďalší Slovák Samuel Kňažko.

Jakubovi vyšla sezóna fantasticky a patril medzi stabilné opory tímu. V základnej časti strelil v 55 zápasoch 20 gólov a 34-krát asistoval, čím sa stal 5. najproduktívnejším hráčom tímu a najproduktívnejším centrom (+18 štatistika +/-). Vo výborných výkonoch Jakub pokračoval aj v play-off, kde v 19 zápasoch 5-krát skóroval (2-krát vo finále) a 12-krát asistoval (+9 štatistika +/-).

Jakubovi a celému Edmontonu gratulujeme a budeme držať palce na záverečnom Memorial Cupe, ktorý je vrcholom sezóny kanadských juniorských líg WHL, OHL a QMJHL).