Eliezer Sherbatov: Bol to boj do poslednej sekundy

PRIDANÉ: 19.3.2019

Včerajší zápas dokázal, že nádej umiera posledná. Hokejisti HC Košice sa jednoducho nechceli zmieriť s koncom sezóny a predviedli hokej hodný víťazov. Od začiatku sa z jednogólového náskoku tešili  Kamzíci, Oceliari preto museli celý zápas doťahovať. Len tri minúty pred koncom stretnutia sa Martinovi Dudášovi podarila strela, ktorú tečoval Tomáš Hričina. V dvadsaťminútovom predĺžení mal posledné slovo obranca Eduard Šedivý. Po zápase sme sa bezprostredne pozhovárali s Martinom Dudášom, Eliezerom Sherbatovom i strelcom víťazného gólu Edom Šedivým.

Eliezer, ako hodnotíte dnešné víťazstvo?

E. Sherbatov: „Bol to boj do poslednej sekundy. Som veľmi rád, že sa nám podarilo zvíťaziť, pretože sme hrali veľmi dobre. Veľmi ma teší, že som strelil svoj prvý gól v Steel aréne pred našimi fanúšikmi. Každý gól, samozrejme, poteší, ale tento je môj prvý domáci a preto si ho najviac cením.“

Predpokladám, že padol aj taký kameň zo srdca pri tomto góle.

E. Sherbatov: „Áno. Okrem toho, že to bol môj prvý gól na domácom poli, bol to aj prvý gól v zápase. Podarilo sa nám vyrovnať niekoľkokrát a to nás držalo stále v hre. Je to dobrý pocit. Sme pozitívne naladení a s takýmito pocitmi chceme ísť aj do Popradu.“

Čo sa vám na dnešnom zápase páčilo najviac?

E. Sherbatov: „Že sme hrali ako jeden tím. Presne tak to má vyzerať. Celý káder fungoval spolu ako jeden muž a vďaka tomu sa nám podarilo doviesť tento zápas do víťazného konca.“

Edo, čo hovoríte na túto sériu?

E. Šedivý: „Boli sme vo veľmi zlej pozícii. Popradu stačilo len jedno víťazstvo, aby nám ukončil sezónu, ale stále sme tu. Dokázali sme vyhrať dva zápasy po sebe a vidíme, že dokážeme poraziť súpera vonku aj doma a to nás ženie vpred.“

Rozhodujúce góly dnes strieľali obrancovia, čím to podľa vás bolo?

E. Šedivý: „Ja som už viackrát spomínal, že chalani to vpredu nemajú jednoduché. Súper si vie veľmi dobre pokryť priestor pred bránkou a vtedy sa góly strieľajú veľmi ťažko. Pri oboch góloch sa to chalanom pred bránkou podarilo trochu premiešať a tak sa naskytol priestor na gól.“

Martin, dnes ste pomohli dôležitým gólom a dostali tím do predĺženia. Čomu za to vďačíte?

M. Dudáš: „Ono to bolo tak, že moju strelu tečoval Tomáš Hričina, takže samotný gól patrí jemu. Bola to ale práca celej päťky, chceli sme vyhrať a preto sme museli zabojovať. Evidentne nám to vyšlo.“

Pred strelou ste ešte váhali ako to zakončiť?

M. Dudáš: „Ja som mal dostatok času si poriadne rozmyslieť, kde to strelím. Naskytol sa mi priestor a vedel som, že ho musím využiť. Ich brankár je veľmi dobrý a len tak nejakú strelu nepustí. Videl som tam svojich spoluhráčov a dúfal som, že odrazený puk dostanú do bránky.“

Ako vnímate túto sériu vy?

M. Dudáš: „Každý jeden z tých zápasov bol vyrovnaný a my sme proste nemali šťastie. Vždy sme nastupovali na ľad s tým, že chceme vyhrať. Teraz sa tie zápasy otáčajú a uvidíme, čo bude ďalej. Sme v pozícii, kedy už nemôžeme dať Popradu žiadnu šancu.“

V poradí šiesty zápas proti Popradu čaká Oceliarov už túto stredu pod Tatrami, úvodné buly sa hodí o 18:00. KOŠICE DO TOHO!

HC KE Media Team (žov)