FC Košice a HC Košice sa dohodli na zintenzívnení spolupráce

PRIDANÉ: 21.7.2022

Dva najsilnejšie športové kluby v Košiciach sa pred začínajúcimi sezónami dohodli na bližšej spolupráci, ktorá má zahŕňať vzájomnú propagáciu, zdieľanie poznatkov, vytváranie virálneho obsahu, networking partnerov a rozšírenie spolupráce s ďalšími partnermi.

Spoločné vyhlásenie:

“Športové kluby vyvíjajú svoju činnosť pre športové pobavenie ľudí. Jedným z hlavných cieľov spolupráce FC Košice a HC Košice je aktivizovať Košičanov a dostať ich na štadióny v čo najhojnejšom počte.

Špeciálnu pozornosť chceme venovať rozširovaniu spolupráce so základnými školami so zameraním na náborové aktivity i výchovu novej fanúšikovskej generácie. Nezabudneme ani na zdravotne či sociálne znevýhodnené deti a pripravujeme spoluprácu s niektorými neziskovými organizáciami, v rámci ktorých sú tieto deti združené.

Z obchodného hľadiska, prepojením našich partnerstiev vznikne silná networkingová platforma vytvárajúca priestor pre nové spolupráce, ktorá bude propagovať dôležitosť podpory športových klubov zo strany firemného sektora.

Spolu s našimi partnermi chceme byť zároveň silným hlasom, ktorý bude hájiť záujmy a lobovať za čo najlepšie podmienky pre športové kluby v rámci mesta, kraja a štátu.

Uvedomujeme si, že konkurencia v rámci voľného času fanúšika je enormná a nás čaká veľa dlhodobej koncepčnej práce. Tak futbalový ako aj hokejový klub pracujú na ďalšom rozvoji mládežníckych akadémií, ktoré by mali z dlhodobého hľadiska zabezpečiť čo najväčšie obsadenie kádrov oboch tímov odchovancami Košíc.

Detailnejšie vízie budeme postupne zdieľať s našimi fanúšikmi a partnermi. Zároveň pozývame všetkých nových potenciálnych partnerov na naše zápasy, kde im radi odprezentujeme široké a škálovateľné možnosti spolupráce.

Podmienky v slovenskom športe a celková situácia sú mimoriadne náročné. Napriek všetkému máme v Košiciach futbalový a hokejový klub s modernými športovými stánkami, kompatibilnými víziami, ambicióznymi plánmi, bohatou históriou, skvelými fanklubmi a fanúšikovskými i hráčskymi základňami. FC Košice a HC Košice budú úprimne vďačné, ak nás na tejto dlhej ceste podorí čo najviac Košičanov a partnerov po vzore sloganu futbalového klubu - Všetci Spolu Silnejší.

Foto: Július Lang, prezident HC Košice a Dušan Trnka, prezident FC Košice