HC Košice podpísal memorandum o spolupráci s 3 košickými univerzitami

PRIDANÉ: 28.10.2019

Najúspešnejší klub slovenskej hokejovej histórie pred začiatkom aktuálnej sezóny predstavil plán transformácie HC Košice na komunitný klub. Jeho pilierom by mali byť transparentná komunikácia a úzka spolupráca so súkromnými i verejnými organizáciami.

Po potvrdení predĺženia spolupráce s košickým magistrátom a Košickým samosprávnym krajom klub zorganizoval zápas pre základné a stredné školy, ktorého sa zadarmo zúčastnilo takmer 3300 žiakov. Ďalším a veľmi výrazným krokom ku komunite je podpis memoranda o spolupráci s Technickou univerzitou, Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika a Univerzitou veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. Memorandum podpísali strany na spoločnej tlačovej konferencii, ktorá sa konala 28. 10. 2019 v hoteli Double Tree by Hilton za účasti novinárov.

Hlavné oblasti spolupráce zakotvené v memorande:

• podpora propagácie aktivít HC Košice a ich sprostredkovanie študentom univerzít v dohodnutom rozsahu,

• podpora projektov umožňujúcich využitie poznatkov študentov univerzít v projektoch rozvíjajúcich fungovanie HC Košice,

• zvýhodnenie študentov univerzít vo vzťahu k organizovaným športovým podujatiam (napr. ponuka zľavnených vstupeniek na domáce zápasy HC Košice),

• spolupráca pri organizácii hokejových zápasov (domáce zápasy seniorov HC Košice) tematicky venovaných Dňu študentstva a ďalších športových podujatí,

• účasť hokejistov HC Košice na podujatiach univerzít za účelom propagácie spolupráce daných subjektov,

• vzájomná podpora podujatí a aktivít (podľa dostupných možností zúčastnených strán).

Memorandum  podpísali: Ing. Július Lang  (prezident HC Košice), Mgr. Norbert Koch, (konateľ HC Košice), Ing. Jaroslav Porubän, PhD. (prorektor pre rozvoj a vonkajšie vzťahy TUKE), prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc., (rektor UPJŠ), MVDr. Martin Tomko, PhD. (prorektor pre vzdelávanie UVLF), Ing. Jakub Palša (predseda študentskej časti akademického senátu TUKE).

Prvým spoločným projektom bude Študentský zápas, ktorý sa uskutoční 19. 11. (utorok). Súboj proti Liptovskému Mikulášu spestrí bohatý sprievodný program tematicky venovaný udalostiam z novembra 1989. Zúčastnené strany sa zhodli, že Študentský zápas by sa mohol stať tradičným podujatím opakujúcim sa každý rok.

Spoluprácu s univerzitami samozrejme víta vedenie klubu. Ing. Július Lang (prezident HC Košice): „Sme nesmierne šťastní, že tak významné inštitúcie košickej komunity prijali našu ponuku na spoluprácu. Prostredníctvom spoločných aktivít budeme môcť osloviť viac ako 17 000 študentov a stovky pedagógov. Pevne verím, že títo mladí ľudia si nájdu cestu na štadión a podporia nás. Z našej pozície urobíme všetko preto, aby sme sa partnerom odvďačili a nadviazali tak dlhodobé partnerstvo prospešné pre všetky zúčastnené strany.“

Spoločné stanovisko za všetky univerzity predniesol prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. (rektor UPJŠ): “Tri košické univerzity – Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technická univerzita v Košiciach, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach pravidelne spolupracujú v oblasti vzdelávania, vedy či výskumu. Vďaka Memorandu o spolupráci HC Košice a troch košických univerzít bude ďalšou sférou spolupráce aj oblasť športu. Dôkazom toho je blížiaci sa hokejový zápas HC Košice tematicky venovaný Dňu študentstva. Veríme, že aj v budúcnosti budeme spolupracovať a participovať na ďalších úspešných projektoch a spoločne prispejeme k vzájomnej podpore organizovaných aktivít a podujatí.”

Študentov na tlačovej konferencii zastupoval Ing. Jakub Palša (predseda študentskej časti akademického senátu TUKE): „Verím, že spolupráca troch košických univerzít a hokejového klubu HC Košice prinesie ďalšie zaujímavé eventy, pri ktorých sa stretneme podobne ako dnes počas tlačovej konferencie. Som presvedčený, že spolupráca spomínaných inštitúcií a podpis dnešného memoranda vytvorí mnohé nové príležitosti na propagovanie športu medzi vysokoškolskými študentmi.“

Košice, 28. 10. 2019