HC Košice podporuje očkovaciu kampaň mesta Košice

PRIDANÉ: 10.11.2021

KOŠICE BUDÚ OD PONDELKA ČIERNE, MESTO ROZBIEHA OD UTORKA MOBILNÉ OČKOVANIE.

Zhoršujúca sa epidemiologická situácia spolu s neustále pribúdajúcim počtom ochorení na nový koronavírus spôsobila zmenu zafarbenia metropoly východu v Covid automate. Kým ešte v lete boli všetky košické okresy zelené, od nasledujúceho týždňa bude celé mesto aj okolie v čiernej farbe.

Súvisiace obmedzenia znemožnia prítomnosť divákov na štadióne a zasiahnu aj do tréningového procesu mládeže. HC Košice tak príde o ďalšie finančné prostriedky, mladé nádeje o ďalšie tréningy a zápasy. Trpieť budú aj ďalšie subjekty v oblasti športu, kultúry a služieb.

Najúčinnejšou formou ochrany pre ochorením Covid-19 je okrem dodržiavania preventívnych opatrení aj očkovanie. Mesto Košice v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom vychádza od utorka 9. novembra až do soboty 13. novembra v ústrety všetkým, ktorí si doteraz na to nenašli čas. Na piatich frekventovaných miestach v mestských častiach Západ, Staré mesto a Sever sa vždy na tri hodiny denne zastaví výjazdová očkovacia služba.

Kde a kedy nájdete výjazdovú očkovaciu službu?

10. novembra - Dolná brána, MČ Staré mesto (15.00 – 18.00 hod.)

11. novembra - bezrampové parkovisko na Braniskovej ulice pri OC Tip Top (15.00 – 18.00 hod.)

12. novembra - Alžbetina ulica, MČ Staré mesto (15.00 – 18.00 hod.)

13. novembra - pri OD Mier, MČ Sever (9.00 – 12.00 hod.)

Očkovanie bude prebiehať:

> jednodávkovou vakcínou Janssen (Johnson & Johnson),

> vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Primátor prosí každého, kto odkladal očkovanie, aby už neváhal:

„Ak chceme mať v Košiciach príjemnejšie Vianoce a Silvester ako pred rokom a ak chceme pomôcť preťaženým zdravotníkom v nemocniciach, prosím každého, kto to doteraz odkladal, aby zvážil možnosť nechať sa zaočkovať. Každý z nás túži stráviť Vianoce so svojimi najbližšími, stretávať sa so známymi napr. aj na Vianočných trhoch alebo športovať, či navštevovať reštaurácie. V bordovej farbe je to možné s určitými obmedzeniami, no v čiernej farbe žiaľ nie. Nechýba nám už veľa, aby sme opäť vykročili za slobodou a ochránili si aj svoje zdravie. Do ulíc nášho mesta vyrážame s jasným cieľom a veríme, že čo najviac z vás sa k nám pripojí,“ vyzýva primátor.