HC Košice štartuje tréningový proces mládeže

PRIDANÉ: 24.5.2020

Nejasná a neistá situácia v slovenskom hokeji pretrváva i naďalej. Kluby doposiaľ nemajú potvrdené odpovede na otázky, ako napríklad „kedy sa začne hrať liga, koľko tímov v nej bude figurovať a či budú zápasy sprístupnené verejnosti. Situáciu v Košiciach komplikovala aj nútená neprítomnosť športového riaditeľa a šéfa mládeže Jána Šťastného, ktorý strávil posledné týždne s rodinou doma v Prahe, a tak dianie v klube sledoval len na diaľku. Po jeho návrate sa dostali veci do pohybu a HC Košice oficiálne odštartuje prípravu mládežníckych tímov na novú sezónu začiatkom budúceho týždňa. Trénerské obsadenie jednotlivých mládežníckych kategórií však čaká obmena vynútená rôznymi faktormi.

Jan Šťastný, športový riaditeľ a šéftréner mládeže HC Košice: „Po minulej sezóne sme sa rozhodli pokračovať po nastolenej ceste, a to zapájať a dať šancu mladšej generácii trénerov, ktorá má snahu vzdelávať sa, má ambíciu na sebe pracovať a je ochotná podriadiť sa jednotnej koncepcii pri výchove našej mládeže. Ak máme spoločne nastaviť fungujúci proces pri výchove mládeže a nadviazať na minulé roky, kedy tento klub vychovával neuveriteľný počet kvalitných hokejistov, musíme v prvom rade spolupracovať.

Zároveň je mojou predstavou ďalej prepájať teóriu s praxou, a preto nechcem zabúdať na trénerov a bývalých hráčov HC Košice, ktorí majú bohaté trénerské i hráčske skúsenosti a som presvedčený, že to je práve ta cesta, ktorá sa nám v budúcnosti ukáže ako tá správna.

Mrzí ma, že sme pre túto sezónu nedotiahli príchod Jirka Biceka, o ktorého sme veľmi stáli. Našu ponuku nakoniec s poďakovaním odmietol. Zároveň ma ale teší, že sa nám do organizácie podarilo zlákať nové tváre, a to prevažne pri tých najmladších kategórií. Sú to mladí bývalí hráči HC Košice, ktorí prešli mládežníckymi kategóriami tohto klubu a teraz by sa radi vydali na novú cestu - byť trénermi mládeže.

Rolu mentora na seba vzal vedúci hokejových prípraviek (HP) a po novom metodik hokejových tried (HT) Miroslav Kozárik, ktorý sa pokúsi nových trénerov zabudovať do trénerského tímu prípraviek (Mickaľ, Mistrík, Marinčin ml.). Klub sa dohodol aj s trénerkou krasokorčuľovania pani Luciou Kupčovou, ktorá bude mať v prípravkách na starosti vyučovanie korčuliarskej techniky spolu s Ľubomírom Sabolom - asistentom Petra Čížeka v kategóriách U12 a U11.

Klub musel taktiež reagovať na odchod Juraja Faitha, ktorý prijal ponuku postu asistenta trénera A-tímu Michaloviec. Na základe tohto odchodu a po zvážení všetkých okolností sme sa dohodli na spolupráci s bývalým dlhoročným kapitánom košického tímu a ťnásobným majstrom Slovenska Petrom Bartošom, ktorý bude v novej sezóne pôsobiť ako asistent trénera v tíme juniorov (U20).

Vzhľadom na ekonomickú situáciu musel klub pristúpiť taktiež k optimalizácii personálneho obsadenia a nepredĺžil zmluvy s niektorými trénermi. Všetkým im za celú organizáciu veľmi ďakujem za ich kvalitnú prácu, ktorú pre klub v minulosti odviedli.

Čo sa týka vedúcich jednotlivých kategórií, pri akadémii (U20, U18, U15) vystrieda Petra Holazu Tomáš Kochan, ktorý povedie naďalej z pozície hlavného trénera kategóriu dorastu (U18). Pozíciu vedúceho hokejových tried i naďalej obsadí Alexander Valentín. Ako som už spomínal vedúcim hokejových prípraviek a metodikom hokejových tried bude v novej sezóne Miroslav Kozárik.

Všetkým trénerom a hráčom želám hladký priebeh prípravy a som rád, že klub v neľahkej situácii dokázal zabezpečiť spustenie tréningového procesu. Som presvedčený, že teraz je ten správny čas, aby sa celá hokejová komunita v Košiciach zomkla a začala spoločne bojovať za najúspešnejší hokejový klub na Slovensku.“

Organizačná schéma mládežníckych tímov HC Košice:

struktura