HC Košice v príprave na novú sezónu, prinášame prvé informácie

PRIDANÉ: 13.5.2019

Na pozadí prebiehajúcich majstrovstiev sveta v hokeji sa na pôde HC Košice intenzívne pracuje. Po skončení vlaňajšej hokejovej sezóny Tipsport ligy opustilo náš klub viacero hráčov a do novej sezóny vstúpime s výrazne pozmeneným kádrom, o ktorom prinášame prvé informácie.

Po nahliadnutí do kuchyne športového manažéra HC Košice Jana Šťastného zostávajú v seniorskom tíme a v sezóne 2019/2020 budú s nami naďalej spolupracovať brankár Stanislav Škorvánek, obrancovia Patrik Koch, Tomáš Slovák, Václav Čížek a Christian Michalčin, ku ktorým sa z našej juniorky pridá Jakub Cibák. Z projektu U20 sa do košického klubu vráti Filip Maňák.

V pozícii útočníkov budú v nasledujúcej sezóne pokračovať v našich farbách Marcel Haščák, Jakub Suja, Tomáš Hričina, Oliver Jokeľ, Roman Žitný, Filip Vrábeľ, Šimon Petráš a z juniorského mužstva bude do tímu zaradený Jakub Köver. Try-out absolvuje Juraj Milý, o zmluve rokuje aj brankár Vladislav Habal.

S Oceliarmi už nebudú pokračovať obrancovia Roman Derliuk, Martin Dudáš, Jimmy McDowell,  Martin Lenďák, Klemen Pretnar, Jere Pulli, Eduard Šedivý  a útočníci Evan Brophey, Igor Ignatuškin, Peter Galamboš, Petr Kafka, Tomáš Klíma, Patrik Lušňák, Gabriel Spilar a Eliezer Šerbatov.

S niektorými hráčmi z vlaňajšej súpisky, ktorí nie sú vyššie uvedení, ako aj inými hokejistami, HC Košice intenzívne rokuje. „S letnou prípravou začneme 20. mája 2019. Našou víziou je nachádzať  strednú až mladšiu generáciu ambicióznych hráčov, ktorí chcú pracovať a posúvať sa v kariére a - čo je pre mňa najdôležitejšia vec – ktorí budú hrdí na to, že si oblečú dres HC Košice,“ povedal športový manažér Jan Šťastný.

O novinkách a potenciálnych posilách vás budeme priebežne informovať už v najbližších hodinách a dňoch.

(tty)