Hladký triumf juniorky

PRIDANÉ: 14.1.2019

Záver základnej časti nevyšiel našim podľa predstáv, no v prvých dvoch kolách tej nadstavbovej si patrične napravili chuť. Mladíci vstupovali do nadstavbovej časti zo šiesteho miesta s 50-timi bodmi.

Doma sme tento víkend hostili mužstvá, ktorým patrí po základnej časti tretia a piata priečka. Súper z Nitry pricestoval do Košíc so 61 bodmi, Bratislavčania majú na konte 53 bodov. Nič to však nemení na tom, že sa počas uplynulého víkendu predviedli naši juniori v plnej paráde. V sobotu aj v nedeľu zdolali svojich súperov rovnakým výsledkom 6:1. Duel s Nitrou sa niesol v jasnej réžii našich a po druhej tretine viedli už o štyri góly.

„Po prvej tretine sme vyhrávali už 3:0, stačilo nám teda len udržať úroveň hry, a keďže súper urobil viacero chýb, nakoniec sa nám podarilo vyhrať pomerne vysokým rozdielom,“ zhodnotil priebeh sobotňajšieho duelu obranca Oliver Zahuranec.

Nitrania síce v druhej tretine pohrozili jedným gólom, no brankár Matúš Horváth nepustil potom za seba už žiadnu strelu. „Bol to odlišný zápas od tej základnej časti, pretože je to taká menšia zastávka pred play-off a už ide o všetko. Cítiť to aj v kabíne. Dnes sme hrali ako jeden celok, pomáhali sme si a hecovali sme sa navzájom. Dúfam, že toto nám dlho vydrží a že sa z hokeja budeme tešiť tak ako dnes,“ vyjadril sa bezprostredne po zápase náš gólman. „Som veľmi rád, že sme dokázali podať taký dobrý výkon proti silnému mužstvu akým Nitra bezpochybne je. Pre nás je to len veľké plus pred play-off, čo sa týka psychickej stránky,“ doplnil.

„Pred zápasom s Nitrou sme si v šatni povedali isté veci, ktoré musíme plniť, aby sme mohli byť úspešní. Každý z nás podal na ľade maximum a bolo to vidieť aj na našej hre, aj na výsledku. Sme za to veľmi radi,“ rozhovoril sa útočník Peter Eliáš, na ktorého nadviazal aj autor dvoch gólov Kristián Uhrin: „Podali sme výborný výkon smerom dopredu. Konečne sme doma dokázali proti Nitre naplno skórovať.“

Naši nenechali nič na náhodu ani v nedeľňajšom vypätom súboji so Slovanom. Ako jeden tím odviedli fantastickú prácu, keď sa každý prechod Bratislavčanov do pásma snažili eliminovať a blokovať prihrávky. Mladíci zo západu sa tak umeniu našich chlapcov mohli iba prizerať.

„Zápasy so Slovanom majú vždy veľký náboj, to každý z nás dobre vedel a tak sme k tomu zápasu aj pristúpili. Samozrejme, pribudlo viacero vylúčení, čoho sa musíme v nasledujúcich zapásoch vyvarovať. Veľmi nám pomohli rýchle góly v úvode stretnutia a hneď sa nám hralo lepšie,“ hovorí Peter Eliáš, ktorého doplnil obranca Ľubomír Patlevič: „Slovan nás už klasicky provokoval, ale my sme mali chladné hlavy. Vedeli sme po minulom zápase s nimi, že sa nám neoplatí podľahnúť im. Určite sme všetci veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať nielen náročný fyzický zápas s Nitrou, ale aj psychický duel s Bratislavou.“

Výborný vstup do zápasu potvrdila aj presilová hra v úvode prvej tretine, no i ostatné využité presilovky, v ktorých efektivite našich nič nechýbalo. „Vedeli sme do čoho ideme. Tréner nám viackrát zdôrazňoval, že sa nimi nemáme nechať vyprovokovať a hrať si svoju hru. Dnes sa nám to podarilo stopercentne a aj vďaka tomu sme dokázali využiť tri presilovky,“ skonštatoval strelec jedného presilovkového gólu Oliver Zahuranec. „Na presilovkách sa stále dá niečo vylepšiť, hráme ich však oveľa lepšie ako tomu bolo pár zápasov dozadu. Niekedy však zabúdame strieľať na bránku, čo nás vo vyrovnaných zápasoch môže mrzieť,“ doplnil spoluhráča Peter Eliáš.

Juniori tak majú po vydarenom víkende konečne dôvod na radosť. „Sme radi, že aj dnes sme nastrieľali poltucet gólov. V obidvoch zápasoch nám pomohli brankári výbornými zákrokmi a my sme sa im snažili pomôcť blokovaním striel. Proti Slovanu je to stále emočne vypätý zápas. Je to veľký rival, no dnes sa nám ho podarilo poraziť,“ hovorí Kristián Uhrin.

Nedeľňajší zápas okomentoval zo svojho pohľadu aj brankár Kristián Adamko, ktorý po sobote vystriedal na poste gólmana Matúša Horvátha: „Dnes sa mi chytalo super, chalani mi veľmi pomohli. Predsa len tieto zápasy sú už o niečom inom a my naozaj chceme hrať o pekné umiestnenie v play-off. Najlepšie by bolo skončiť prvý, preto sme sa na celý víkend zodpovedne pripravili.“

Budúcu sobotu privítame na domácom ľade mladíkov z HK ŠKP Poprad, ktorí po základnej časti figurujú na prvom mieste s 81 bodmi. Verme, že aj z tohto duelu vyjdú naši chlapci ako víťazi.

Zostava HC Košice (1. kolo): Horváth (Adamko) – Markuš, Cibák, Patlevič, Novota, Turan, Sirotňák, Zahuranec – Pavlík, Mriglot, Matej – Eliáš, Študenc, Faith,– Frič, Borov, Uhrin – Munka, Lukáčik, Juraško

Zostava HC Košice (2. kolo): Adamko (Horváth) – Markuš, Patlevič, Novota, Turan, Sirotňák, Zahuranec – Pavlík, Mriglot, Matej – Eliáš, Študenc, Faith – Frič, Borov, Uhrin – Munka, Lukáčik

HC KE Media Team (hal)