Igor Ignatuškin: Už teraz myslím na odvetu!

PRIDANÉ: 19.11.2018

Po namáhavom týždni si Oceliari zmerali sily s aktuálnym lídrom tabuľky, HKM Zvolen. Naša hra bola spočiatku tvrdá, rýchla a dôrazná, no nášho najväčšieho rivala v lige sme neporazili. Skóre zápasu sme ešte otvárali my, keď do zvolenskej bránky letel puk Gabiho Spilara, no pár minút na to sme inkasovali odpoveď v podobe troch gólov. V druhej tretine sme sa po úspešnej strele Evana Bropheyho snažili zápas otočiť no Zvolenu sme podľahli na domácom ľade 2:7. Bezprostredné pocity po svojom prvom zápase v drese Košíc nám v rozhovore poskytol útočník  Igor Ignatuškin.

Igor, ako sa vám dnes hralo?
„Prvá tretina bola náročná, keďže súper na nás hral veľmi systematický hokej. Museli sme byť stále v pohybe a byť všade. Ja osobne som sa ešte nestihol ani aklimatizovať vo formácii. Včera som korčuľoval s jednými, dnes sа formácia trošku pozmenila. To ale, samozrejme, nie je výhovorka. Výsledok mení hodnoty v tabuľke a my vieme, čo to pre nás znamená. Do play-off je ešte veľa zápasov, a preto musíme bojovať ďalej. Už teraz môžeme rozmýšľať, ako ich poraziť, keďže s nimi ešte budeme hrať. Zvolen má silný káder, za celý zápas nebolo možné hrať pokojne. My sme hrali dlhé minúty bez gólu a to sa nám aj vypomstilo. Jeden ofenzívny gól v ich vlastnom oslabení, následne dve minúty oslabenia pre nás a ďalšie dva góly. To náš tím možno tak trochu zlomilo. Veľká vďaka ide fanúšikom, že nás prišli podporiť, dnes ich bolo naozaj veľa a teší nás to. Verím, že ich tento zápas neodradil a prídu aj nabudúce.“

Čo je pre vás najväčšou motiváciou?
„Prehra je pre nás viac motivujúca ako výhra, pretože vieme, že treba zabrať ešte viac. Že to, čo robíme, nestačí na silného súpera. Pre mňa a myslím si, že aj pre celé mužstvo, je to dobrý impulz na to, aby sme začali víťaznú sériu. S tímom ako je tento, sa to dá.“

Ako vás prijali spoluhráči medzi Oceliarmi?
„Myslím si, že veľmi dobre. Niektorí chalani hovoria trošku po rusky alebo po anglicky. Ja po slovensky ešte nehovorím, ale možno s tým nebudem mať až taký problém, keďže sme kultúrou príbuzné krajiny. Chalani mi ale dosť pomáhajú, odprevádzajú ma do hotelu, pomáhajú mi s bývaním, radia mi, kde sa môžem najesť, rozprávame sa veľa a často. Verím, že čoskoro zapadnem.“

Aké sú vaše prvé dojmy z hry v slovenskej Tipsportlige?
„Po jednom zápase to neviem povedať. Je vidno, že tréner nášho mužstva sa stará, aby bol rýchly prechod z obrany do útoku a dobrý forček. No dnes súper hral na krátke prihrávky a ja si myslím, že týmto spôsobom nás porazil. Jednoducho, nedokázali sme reagovať na takýto štýl hry. Počas zápasu však bolo vidno aj silné momenty kádra, a preto veríme, že ich v odvete porazíme.“

Aký veľký je rozdiel medzi slovenskou ligou a KHL?
„KHL hrá viac na rýchle prihrávky a viac sa tam korčuľuje. Je to niečo úplne iné. Hokej je ale rovnaký, presilovky a oslabenia sú napríklad rovnaké - v tomto sú len malé rozdiely. V KHL je veľa hráčov, od ktorých možno očakávať tvrdú hru, preto si myslím, že najväčší rozdiel je v spôsobe napádania.“

Hrali ste niekedy proti Slovensku aj na medzinárodnej úrovni?
„Zúčastnil som sa na Juniorskom svetovom šampionáte. Hrali sme proti Slovensku, ale nespomeniem si, s kým presne. Česi aj Slováci majú dobrú obranu а dobrý protiútok. To som sa ale naučil hlavne v KHL, keďže aj tam som sa stretával s týmito hráčmi.“

Ako dlho ste už v Košiciach?
„Som tu ešte len dva dni. Priletel som v sobotu v noci z Moskvy. V ten deň som potrénoval a dnes sa už hralo. Momentálne si riešim bývanie, aby bolo blízko arény, aby som mohol chodiť pešo, pretože tu nemám auto a otravovať nechcem nikoho. Zatiaľ som tu sám, celá moja rodina je v Moskve, keďže ten prechod z tímu bol dosť narýchlo. Uvidíme, ako to bude ďalej. Moje deti ešte chodia do školy, takže v tomto období by to sťahovanie bolo asi náročné.“

Igora v tíme srdečne vítame a veríme, že sa čoskoro bude cítiť v Košiciach ako doma. Napriek tomu, že sa tento náročný týždeň nezakončil najlepšie, chlapci sa snažili zo všetkých možných síl. Oceliarov teraz čakajú tri zápasy vonku. Prvý sa odohrá už tento utorok proti Detve, následne sa stretnú s maďarským Miškovcom a výjazdy zakončia v nedeľu v Nových Zámkoch. Najbližší domáci zápas si vychutnáme až budúci utorok, 27. novembra, a bude to pravé východniarske derby. Kamzíkov budeme hostiť už druhýkrát v tejto sezóne. Úvodné buly sa vhodí o 17:30. Príďte aj vy podporiť našich košických bojovníkov!

HC KE Media Team (žov)