Juniori majú na programe 5. rozhodujúci zápas

PRIDANÉ: 11.4.2022

V sobotu a v nedeľu odohrali košickí juniori ďalšie dva zápasy štvrťfinálovej série na ľade Skalice. Domáci sa dostali v sobotu do vedenia v sérii, no nedeľňajšie stretnutie patrilo mladým Oceliarom. Stav série je vyrovnaný 2:2.

3. zápas

MHKM Skalica – HC Košice 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Góly: 4. Vach (Kotvan), 34. Rajčák (Duban, Kotvan), 36. Kuba (Kotvan), 55. Kotvan – 34. Bartoš J. (Plokhotnik, Beluško), 55. Tvrdoň (Jurčo), 60. Kiss (Nagy).

MHKM Skalica: Gajan – Hohl, Lipovský, Polák, Zaňát, Dorotovič – Vach, Kuba, Kotvan – Duban, Rajčák, Nemec – Hladký, Mihalovič, Savić

HC Košice: Kaľavský (Pribula) – Novota M., Ragan, Štec, Hudec, Galický, Beluško, Vinclér, Novák – Vaculik, Plokhotnik, Bartoš J. – Nagy, Barger, Kiss – Kaža, Krasnozhon, Tvrdoň – Jurčo, Jadrný, Novota A.

O tom, že určovať favorita série je náročné nás presvedčil už dvojzápas v Košiciach. Výhodu domáceho prostredia už v úvode stretnutia zužitkoval Vach. Košičania si neporadili ani s viacerými presilovkami v prvom dejstve. V druhej tretine viedli domáci po góle Rajčáka už 2:0, ale zakrátko znižoval Ján Bartoš. Záhorákov poslal opäť do dvojgólového vedenia Kuba. 6 minút pred koncom ešte zvýšil Branislav Kotvan, ktorý predtým asistoval na všetky tri góly domácich. Zápas zdramatizovali dvomi gólmi ešte Martin TvrdoňAndrej Kiss, ale hosťom uškodilo množstvo vylúčení. Skalica prebrala vedenie v sérii.

4. zápas

MHKM Skalica – HC Košice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 28. Kotvan (Nemec, Mikula) – 2. Nagy (Štec, Barger), 10. Jurčo (Kaža).

MHKM Skalica: Gajan – Hohl, Lipovský, Mikula, Polák, Dorotovič, Hladký, Kolcun – Nemec, Kuba, Kotvan – Čulen, Vach, Čerhit – Savić, Mihalovič, Staňka

HC Košice: Kaľavský – Novota M., Ragan, Štec, Hudec, Galický, Beluško, Vinclér, Novák – Vaculik, Plokhotnik, Bartoš J. – Nagy, Barger, Kiss – Kaža, Krasnozhon, Tvrdoň – Jurčo, Jadrný, Novota A.

Pre mladých Oceliarov išlo v nedeľu o všetko. Pre udržanie si šance v boji o postup museli zvíťaziť. Prvý krok k vyrovnaniu série podnikol v 2. minúte duelu Samuel Nagy, ktorý otvoril skóre. V 10. minúte na neho nadviazal Matej Jurčo. Domácim sa ani s vypätím všetkých síl nedarilo prekonať Kaľavského. Až v hre piatich proti trom znížil Kotvan. Obrovská strelecká prevaha Oceliarov už nebola pretavená do poistného gólu, ale skalickí hokejisti si väčšie šance nevypracovávali. Košičania dokázali vyrovnať stav série a o postup zabojujú v záverečnom piatom zápase.

Program štvrťfinále:

5. zápas HC Košice – MHKM Skalica 12. apríl 16:00 STEEL Aréna Košice – Tréningová hala

Príďte podporiť našich mladých Oceliarov a pomôcť im k úspešnému ukončeniu série.