Juniori odštartovali semifinálovú sériu

PRIDANÉ: 16.4.2022

Počas týždňa sa začalo semifinále extraligy juniorov, v ktorom Košičania privítali Trenčín. Úvodný zápas naši hokejisti nezvládli, ale v piatok stav série vyrovnali. Najbližšie dva zápasy odohrajú na ľade pod Trenčianskym hradom. Stav série je vyrovnaný 1:1.

1. zápas

HC Košice – HK Dukla Trenčín 2:3pp (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)

Góly: 41. Nagy (Bartoš J.), 55. Krasnozhon (Hudec, Novota A.) – 44. Buchman, 51. Polodna (Vaňo), 61. Stránský (Pobežal, Stahoň).

HC Košice: Kaľavský – Novota M., Ragan, Hudec, Bartoš A., Galický, Vinclér, Ujjobbágy – Nagy, Bartoš J., Kaža – Novota A., Krasnozhon, Tvrdoň – Novák, Jadrný, Jurčo

HK Dukla Trenčín: Vereš – Pobežal, Urban, Drápal, Hruška, Miklovič, Jankovský, Pazdera – Gaťár, Stránský, Zemko – Dudáš, Sádecký, Stahoň – Buchman, Martiška, Kuriš – Polodna, Vaňo, Marcinčin

Do semifinále vstúpili mužstvá defenzívnou hrou. Zápas obohatilo len 42 striel. O tom, ktorý tím mal navrch bolo ťažké hovoriť. V prvej tretine sa Košičania museli raz brániť v oslabení. Gól nepadol ani v druhom dejstve, a to napriek tomu, že Oceliari hrali jednu presilovku. O všetko išlo v tretej tretine. Už po 11 sekundách skóroval Samuel Nagy. Radosť trvala len 3 minúty do vyrovnania Trenčína. To prišlo z hokejky Buchmana a o obrátku sa zaslúžil Polodna. Ani hostia sa netešili dlho. V 54. minúte vyrovnal Mikhaylo Krasnozhon. Situáciu Košičanom skomplikovalo vylúčenie v závere riadnej hracej doby. Z následnej presilovky v predĺžení skóroval Stránský a Trenčania zaknihovali prvý bod v sérii.

2. zápas

HC Košice – HK Dukla Trenčín 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Ragan (Plokhotnik, Novota M.), 7. Novota A. (Tvrdoň, Jadrný), 22. Plokhotnik (Kiss, Kaľavský).

HC Košice: Kaľavský – Novota M., Ragan, Štec, Bartoš A., Galický, Hudec, Vinclér, Ujjobbágy – Nagy, Bartoš J., Kaža – Krasnozhon, Plokhotnik, Kiss – Novota A., Jadrný, Tvrdoň – Jurčo, Novák

HK Dukla Trenčín: Fürsten (Vereš) – Pobežal, Urban, Drápal, Hruška, Miklovič, Jankovský, Pazdera – Gaťár, Stránský, Zemko – Dudáš, Sádecký, Stahoň – Buchman, Martiška, Kuriš – Polodna, Vaňo, Marcinčin

Oveľa ofenzívnejšiu príchuť mala piatková odveta. Už v 4. minúte otvoril skóre v presilovke Marko Ragan. O necelé tri minúty na neho nadviazal Alex Novota. Začiatkom druhej tretiny skóroval v oslabení Oleksandr Plokhotnik, pričom asistenciu si pripísal aj náš brankár Kaľavský. Košičania sa v druhom dejstve museli dvakrát brániť v oslabení, ale podarilo sa. Frustráciu hostia pretavili do bitiek v poslednej tretine. Množstvo vylúčení si vyžiadalo aj osobné tresty. Ani tieto kompenzácie trenčianskej nervozity nerozhodili košických hokejistov, ktorí suverénnym spôsobom vyrovnali stav série.