Juniori s prvým víťazstvom vo finálovej sérii

PRIDANÉ: 24.4.2022

Juniorský tím HC Košice v sobotu 23. apríla zvíťazil v prvom zápase finálovej série extraligy proti HK ŠKP Poprad. Rivalov z východu privítali na domácom ľade v Steel aréne, kde diváci videli zaujímavý zápas plný gólov. O víťazstve Oceliarov rozhodol 10 minút pred koncom zápasu Andrej Kiss.

Zápas spestrilo množstvo presiloviek, z ktorých až trikrát udreli Košičania. Diváci boli svedkami deviatich gólov, pričom hráčom zápasu sa stal dvojgólový strelec Andrej Kiss. Práve jeho gólom sa mladí oceliari dostali prvýkrát v zápase do vedenia v 51. minúte a najtesnejší rozdiel si udržali až do záverečnej sirény. Finálová séria bude pokračovať už zajtra 24. apríla v košickej Steel aréne.

HC Košice – HK ŠKP Poprad 5:4 (1:2, 1:0, 3:2)

Góly: 16. Jacko (Vaculik, Plokhotnik), 39. Vaculik (Bartoš A., Štec), 42. Kiss (Plokhotnik, Vaculik), 49. Nagy (Bartoš A., Bartoš J.), 51. Kiss (Novota M., Plokhotnik) – 18. Harbut (Stanček, Šeliga), 19. Jevoš (Nahalka, Pokorný), 41. Stanček (Šeliga, Valigura), 46. Mešár.

HC Košice: Jurčák (Rusňák) – Galický, Bartoš A., Novota M., Jacko, Štec, Ragan, Novák – Nagy, Bartoš J., Kaža – Vaculik, Plokhotnik, Kiss – Jurčo, Barger, Tvrdoň – Krasnozhon, Jadrný, Novota A.

HK ŠKP Poprad: Hurčík (Lipták) – Šeliga, harbut, Mešár, Kožuch, Nahalka, Šlosárik, Novák, Gonda – Pokorný, Jevoš, Valigura – Bača, Lukačovič, Sokoli – Dlugoš, Baláži, Stanček – Petrulák, Sterbenz, Šimšaj

Rozhodovali: Smrek, Rojík – Staššák, Knižka (všetko SVK), Lauff (videorozhodca)

Vylúčení na 2 min: 4:7, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0

Patrik Jurčák, brankár HC Košice: Zápas bol veľmi náročný. Poprad je určite kvalitný súper. Skončili druhý v tabuľke neprehrali celé playoff. Boli nabudení, no tímovou robotou sme to uhrali až do konca a myslím si, že to bolo zaslúžené víťazstvo. Stále sme verili, že môžeme vyhrať, neuspokojili sme sa s jednogólovým vedením, išli sme si za tým ako tím, blokovali sme streli, chlapci mi pomohli a to dnes rozhodlo.