Juniori víťazne aj na Záhorí

PRIDANÉ: 8.11.2021

Počas víkendu okrem Tipos extraligy v plnom prúde pokračovali aj mládežnické súťaže a takto sa darilo našim družstvám.

Naši "oceliari" – juniori sa v sobotu 6. novembra predstavili v HANT aréne proti domácej Skalici ako súčasť 17. kola juniorskej extraligy. Od úvodu sa Košičanom darilo lepšie a dostávali sa do šancí. Hneď na konci úvodnej presilovky skóroval Marián Štec, čím si zároveň otvoril svoj strelecký účet v lige. Pri tomto úspechu mu asistovali Lukáš Kaža a Samuel Nagy. Ani hostí neobchádzali fauly, no dokázali sa nie len lepšie brániť, ba aj v oslabení skórovať. V 12. minúte zvýšil týmto spôsobom Oleksandr Plokhotnik. Košice mali v prvej tretine výraznú prevahu a dokonca získali výhodnú presilovku na rozhraní periód. Cez prestávku tak mohli doriešiť presilovkové strategické záležitosti, ale tentokrát ich nezúžitkovali. Druhá tretina sa zdala byť herne viac-menej rovnovážna. Skaličania sa nenechali prestrieľavať a zvolili ofenzívny variant hry. Košičania stále odolávali nepríjemným útokom domáceho mužstva. Druhú tretinu zdobil jediný gól, ktorý v 25. minúte vsietil za Košice Patrik Barger. Nepozornosť hráčov v druhej polovici zápasu stále ústila do mnohých vylúčení. Niektorí hráči si nevedeli dokonca ustrážiť emócie, za čo zbytočne ohrozovali svoje tímy. Začiatkom 46. minúty konečne skóroval za domácich Tomáš Balát a vybojoval tak malú nádej pre Záhorákov. Zo strany Košíc išlo teraz o veľa, pretože si nemohli dovoliť zapochybovať v obrane a vystaviť sa tak nebezpečenstvu najtesnejšieho rozdielu. Napokon si "oceliari" nenechali zmazať svoje vedenie a v presilovke zvýšil na konečných 1:4 z pohľadu Skalice Miroslav Novota. Krátko po tomto góle, ako aj na konci zápasu boli opäť Skaličania agresívni, za čo im rozhodcovia udelili viacero väčších trestov. Napätý zápas napokon Košičania zvládli s plným bodovým ziskom.

MHKM Skalica 1:4 HC Košice (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 46. Balát (Kotvan, Rajčák) – 7. Štec (Kaža, Nagy), 12. Plokhotnik (Vaculik, Štec), 25. Barger (Kaža, Kiss), 54. Novota (Vaculik, Plokhotnik).

Po sobotňajšom úspechu čakala na košických juniorov odveta na ľade Skalice. Obe mužstvá očakávali náročný zápas a bolo ťažké predpovedať jeho vývoj. V sobotňajšom stretnutí zavážili najmä vylúčenia, no strelecky bola hra vyrovnaná. Od začiatku tohto stretnutia bolo však jasné, že zápas sa nebude hrať od obrany. Hneď v 2. minúte otvoril skóre zápasu Košičan Marko Ragan. Na jeho gól onedlho nadviazal Lukáš Vaculik. Aj keď strelecky boli aktívni aj domáci, opäť začali kaziť hru zbytočnými faulami z nepozornosti. Ťažisko hry sa týmto často dostávalo na hokejky "oceliarov". Medzi 14. a 16. minútou padli dva ďalšie rýchle góly v jednom slede. Ich autormi boli Samuel Nagy a Oleksandr Plokhotnik. Na konci tretiny sa jediný strelec Skalice z predošlého zápasu dopustil napadnutia, za čo našťastie dostal len 2 minúty na trestnej lavici. Za stavu 4:0 pre Košice sa naši juniori pobrali do šatne vo výbornej nálade. Ani začiatok druhej tretiny nevyšiel domácim podľa predstáv. Trest Tomáša Baláta za napadnutie len predchádzal ďalším trestom. Za nepochopiteľné zdržiavanie hry domáceho Davida Poláka museli Skaličania hrať približne minútu a pol v oslabení o dvoch mužov. Túto úzkostlivú situáciu napokon uhrali bez inkasovaného gólu. Onedlho však "oceliari" pridali ďalšie dva góly v krátkom časovom úseku a zápas definitívne preklopili na svoju stranu. Mykhailo Krasnozhon sa dvakrát presadil a potvrdil, že naši juniori nevnímajú podmienky hosťovskej pozície v zápase. Nervozitu skalických hráčov len dokazovali popisy ďalších vylúčení – krosček a faul kolenom. Domáci nechávali počas víkendu prehovoriť emócie a najmä kvôli tomu darovali hosťom z metropoly východu plný bodový zisk do tabuľky.

MHKM Skalica 0:6 HC Košice (0:4, 0:2, 0:0)

Góly: 2. Ragan (Kiss, Kaža), 6. Vaculik (Plokhotnik, Nagy), 14. Nagy (Barger, Kaža), 16. Plokhotnik (Vaculik, Novota), 30. Krasnozhon (Novota, Rusňák), 34. Krasnozhon (Novota, Hudec).

V kategórii kadetov sa cez víkend stretli HC Košice proti mládeži z Michaloviec. Zápas bez favorita otvorili úspešnejšie hráči zo Zemplína. Už po 53 sekundách ich dostal do vedenia Daniel Réh. Až o 8 minút neskôr pomohol Košiciam dotiahnuť sa na tempo súpera v presilovke Tobiáš Jaroš. V tejto sezóne zaznamenal už svoj jubilejný desiaty presný zásah. Zakrátko ale Michalovce opäť viedli. Skóroval Ivan Matta. Niektoré pravidlá hry porušovali mladí hokejisti len z nepozornosti, no rozhodcovská povinnosť arbitrom kázala ich viacnásobne vylučovať. S takýmito situáciami sa hra ťahala až do 25. minúty. Po dlhšej gólovej odmlke v zápase vyrovnal Daniel Kvietok a daroval tak nový začiatok svojim Košiciam. Po 40 minútach sa mužstvá zišli v šatni na dôležité taktické pokyny trénerov. V poslednej dvadsaťminútovke išlo o všetko. Akýkoľvek gól sa mohol stať rozhodujúcim. Erich Tóth pomohol Košiciam dostať sa prvýkrát v stretnutí do vedenia. Kadeti si potom viackrát v zápale hry opätovali nepríjemné zákroky pri mantineli. Ani na jednej, ani na druhej strane napokon tieto početné výhody neboli využité. Michalovčania tak zahodili dôležité príležitosti a po góloch Petra Nováka a Tobiáša Jaroša, ktoré prišli v rozmedzí jednej minúty už definitívne stratili šancu na víťazstvo. Dôležité tri body potvrdil piatym gólom v sezóne Peter Buchla, ktorý dokonal veľký obrat Košíc a zavŕšil ich víťazstvo 6:2.

HK Mládež Michalovce 2:6 HC Košice (2:1, 0:1, 0:4)

Góly: 1. Réh (Matta, Marcin), 10. Matta (Réh, Židzik) – 9. Jaroš (Zeleňák, Jacko), 28. Kvietok (Horňák, Zdražil), 42. Tóth (Regináč), 52. Novák (Buchla), 52. Jaroš (Tomka), 57. Buchla (Hudáková, Tóth).

V akcii boli opäť aj mladíci zo siedmej hokejovej triedy, ktorí sa predstavili proti Kežmarku na domácom ľade, kde zvíťazili jednoznačne 25:1 a zatiaľ sú stále bez zaváhania. Do hry sa dostali aj najmladšie HP 3. V prvom zápase sa vzájomný zápas  oceliarov skončil remízou 3:3, v druhom zápase tím bielych porazil Sršne 7:6 a v poslednom zápase si oranžoví zmerali sily proti Gelnici, ktorú porazili 10:3.

HT 7 | HC Košice 25:1 MHK Kežmarok | (10:1, 12:0, 3:0)

HP 3 | HC Košice 0:0 HC Košice | (1:1, 2:2)

HP 3 | HC Košice 3:1 HK Sršne Košice | (6:5, 1:1)

HP 3 | HC Košice 4:0 HK Slovan Gelnica | (4:1, 6:2)