Juniorka si z Banskej Bystrice priniesla tri body. Dorastenecký dvojzápas sa v Steel aréne neodohral

PRIDANÉ: 2.2.2020

Košickí juniori sa uplynulý víkend stretli na ľade s rovesníkmi z Banskej Bystrice. Oceliari vykorčuľovali na ľad pod Urpínom sebavedomo. Hneď v siedmej minúte sobotného duelu skóroval Samuel Pavlík, ktorému asistovali Gabriel Vereš a Patrik Frič. Na konci druhej tretiny však hokejisti z Banskej Bystrice stav vyrovnali. Strelili našim  gól do šatne šesť sekúnd pred koncom. Stav ich však neovplyvnil natoľko, aby ho nedokázali zvýšiť v tretej tretine. Počas presilovej hry, v dvanástej minúte, sa to podarilo Patrikovi Fričovi. Asistovali mu Samuel Pavlík a Gabriel Vereš. Svoju výhru naši mladíci potvrdili ešte pár sekúnd pred koncom zápasu. 19. kolo nadstavbovej časti juniorov tak skončilo úspešne pre HC Košice, a to výsledkom 1:3.

Aj nedeľný zápas sa vyvíjal vcelku vyrovnane. Napriek nedisciplinovanej hre banskobystrickej juniorky sa našim podarilo prvú tretinu prehrať 1:0. V druhej už dokázal skórovať Patrik Barger, ktorému asistovali Oliver Zahuranec a Adam Jobbágy. Stav zápasu po druhej tretine tak skončil nerozhodne. V tretej tretine sa nezmenil a duel skončil v predĺžení, víťazne pre domáci tím juniorov – 2:1.

Na hlavnej ploche Steel arény sa tento víkend mal odohrať aj dvojzápas našich dorastencov. Na ľad mali vykorčuľovať proti hokejistom zo Spišskej Novej Vsi. Kvôli vysokej chorobnosti v tíme HK Spišská Nová Ves boli však oba zápasy zrušené a presunuté. Náhradné stretnutie týchto tímov ešte jasné nie je .

Košickí kadeti zápasy tento víkend takisto neodohrali. Na ľade Steel arény si svoje sily zmerajú cez víkend o dva týždne v dvoch zápasoch. Ich prvým súperom bude HK Ružinov´99 Bratislava, a. s. V druhom zápase sa predstavia proti rovesníkom zo Slovan Bratislava-mládež.