Jurij Repe: Výhra je najkrajší darček, aký som mohol dostať

PRIDANÉ: 17.9.2019

V druhom domácom zápase proti Dukle Trenčín sa bojovalo naozaj do samého záveru. Po úvodnom súboji pred zaplnenou domácou halou so Slovanom si naši hokejisti pripísali prvé tri body do tabuľky po víťazstve na ľade Nových Zámkov. Dnes si pred domácou kulisou vybojovali ďalšiu výhru, a to 3:2. Prvý sa presadil narodeninový oslávenec Jurij Repe, ktorý si v košickom drese otvoril strelecký účet.

Jurij, ako chutí gólová premiéra v novom drese, ešte k tomu na narodeniny?
„Cítim sa o rok starší, ale je to najkrajšie, čo som mohol dostať. Je to prvé víťazstvo doma, prispel som k tomu svojím gólom, takže som rád. Dúfam, že takto budeme pokračovať aj ďalej.“

Ako sa zrodila vaša gólová šanca?
„Bol to skvelý vstup do zápasu, pretože sme na nich ihneď vytvorili tlak. Pred bránkou som bol úplne sám, Bezi mi to pekne nahral, takže mi to už len stačilo poslať do bránky.“

Pre divákov to bol atraktívny zápas, ako by ste ho zhodnotili?
„Pre fanúšikov asi áno, ale herne to ešte nie je presne to, čo sme si s chalanmi povedali. Zatiaľ len lietame hore-dole, a potom je to fyzicky náročnejšie. Verím však, že sa to časom zlepší, a že to dotiahneme tam, kam chceme.“

Ešte máte za sebou len tri zápasy, ale oslabení je viac než dosť. Čo na to hovoríte?
„Je ich veľa, ale dokážeme ich ubrániť. Musím pochváliť aj chalanov, pretože oslabenia zvládame perfektne. Ale uvedomujeme si, že musíme menej faulovať, lebo raz môže prísť zlom.“

Góly dnes padali v podstate ihneď v úvode tretín, čomu to pripisujete?
„Dnes nám tie vstupy do tretín sadli. V prvej sme dali gól hneď po druhom striedaní a v druhej pár sekúnd po odpísknutí, takže to bolo super. Akurát, že to potom trošku spadlo, ale chceli sme to dotiahnuť do konca. Preto sa musíme aj v ďalších zápasoch neustále koncentrovať a hrať svoj hokej.“

Ako by ste zhodnotili zatiaľ svoje individuálne výkony?
„Ťažko povedať, to je asi otázka na trénera, ale ja si myslím, že zatiaľ fajn. Prispieva k tomu určite aj pohoda v kabíne.“

Čo hovoríte na domácu kulisu?
„Musím povedať, že fanúšikovia sú neskutoční. Ten prvý zápas, to bolo niečo úžasné hrať v takom kotle. Ja som si to parádne užil, takisto aj dnešných divákov. Dúfam, že ich bude chodiť čoraz viac, a že sa im bude náš hokej páčiť.“

V čom dnes boli Trenčania najnebezpečnejší?
„My sme vedeli, že budú hrať agresívny hokej, a že nás budú tlačiť a napádať, preto sme chceli hrať rýchly hokej. Nemali až toľko striel zo začiatku, potrebovali sa oťukať, takže to si myslím, že sme ustáli. Škoda tých zbytočných chýb, z ktorých im tam padli góly.“

Ak sa vrátime k prvému domácemu zápasu, v čom vidíte najväčší rozdiel v porovnaní s tým dnešným?
„Nedá sa to asi porovnať, pretože každý zápas je iný a v každom jednom sa udeje niečo iné, z čoho sa my musíme poučiť. Slovan bol zrejme zatiaľ najťažší súper, ale aj pri ňom sme chceli dodržať to, čo sme si povedali. Dav nás ťahal dopredu, no niektorí chalani nie sú na to zvyknutí a psychika sa nám trošku zlomila.“

Pred pár dňami v Nových Zámkoch sa vám hralo o čosi jednoduchšie?
„Zápasy vonku sú vždy iné ako doma. Bolo to možno trošku menej náročnejšie, asi aj preto, že tú premiéru sme už mali v novej sezóne za sebou. Ale z hernej stránky sme si to museli ustrážiť tak či tak. Ja osobne vidím každým zápasom zlepšenie a budem rád, ak to tak pôjde ďalej.“

V piatok vás čaká ťažký súper - Banská Bystrica - máte pre nich nachystané niečo špeciálne?
„Pôjdeme do toho zápasu, ako do každého jedného. Musíme sa vyvarovať zbytočných chýb a iba hrať svoju hru. Len tak to zvládneme.“

Zápas hodnotí hlavný tréner HC Košice Peter Draisaitl:
„Dnes som z našej strany videl veľa dobrého hokeja, zároveň je tam ešte ten moment, že sa stále, keď zápas vedieme o dva góly, dostávame do problémov. Z toho potom plynú aj vylúčenia a zbytočne sa dostávame do oslabení. Tím sa musí ešte trošku zohrať, verím však, že sa postupne všetky veci naučíme. Čaká nás ešte dosť práce, ale s tým som počítal. Základ máme dobrý, pretože morálka a charakter tímu, ktoré sú takisto dôležité sú absolútne v poriadku.“

HC KE Media Team (hal)