Kadeti prehrali na západe obidva zápasy. Dorastenecké play-off v prospech našich

PRIDANÉ: 2.3.2020

Košickí kadeti vo štvrtok vycestovali na západ, kde sa predstavili na ľade súpera z Nitry. Na zimnom štadióne pod Zoborom sa duel začal úspechom pre našich chlapcov, keď v ôsmej minúte svietil na tabuli stav 0:1. Súper vyrovnal až na začiatku druhej tretiny. Po početných fauloch a dvoch potýčkach bola atmosféra napätá. Tá, žiaľ, nabudila len Nitranov. O prehre košických kadetov 1:3 sa rozhodlo v presilovej hre, tesne pred koncom duelu.

V piatok sa kadeti HC Košice predstavili aj na zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne. Duel sa začal gólom našich, keď strieľal Filip Janočko. Druhá tretina sa začala vyrovnávajúcim gólom. To však našich kadetov nevykoľajilo a o pár minút zvýšil na 2:1 Lukáš Priščák. Stav vyrovnali domáci o štyri minúty neskôr a v tretej tretine strelili ďalšie tri góly. Výsledok zápasu 5:2 pre domáci Trenčín.

Uplynulý víkend sa v košickej Steel aréne konali aj prvé duely play-off dorastencov. Po juniorskom tíme i našom A-mužstve HC Košice si zmerali sily so súperom z Banskej Bystrice aj naši dorastenci. Prvé štvrťfinálové kolo sa začalo gólom hostí. Naši dorastenci však stav vyrovnali na začiatku jedenástej minúty. Za banskobystrického brankára sa dostal puk po strele Jakuba Demeka, ktorému asistovali Matej Jacko a Jan Bartoš. Na konci prvého dejstva sa podarilo zvýšiť ešte Pavlovi Zůbekovi. Súper však stav vyrovnal prakticky ihneď po príchode na ľad v druhej tretine. V presilovej hre ale zvýšil košický útočník, Jan Bartoš, ktorému asistovala zohratá dvojka Miroslav Tvrdoň,  Roman Faith. V prostrednej dvadsaťminútovke sa podarilo Košičanom vsietiť ešte trikrát. Dvakrát skóroval Jan Bartoš a raz Lukáš Vaculik. V tretej tretine sa prejavila nedisciplinovanosť hráčov na oboch stranách a dopustili sa početných faulov. Naši chlapci však tlaku odolali a banskobystrickým hráčom nedovolili skórovať ani raz. Zápas tak skončil vysokou výhrou košických dorastencov 6:2.

Víťazne naladení Košičania začali nedeľňajší duel aktívne. V trinástej minúte strelil gól Mykhailo Krasnozhon, ktorému asistovali Antonín Bartoš a Pavol Zůbek. Súperi dokázali vyrovnať v polovici druhej tretiny. V presilovej hre sa však Košičanom podarilo zvýšiť stav na 2:1. Pár minút na to sa opäť začali gólové hody, keď  Baranom vsietil Norbert Miškuf za asistencií bratov Tvrdoňovcov a hneď na to zvyšoval aj Pavol Zůbek. V tretej tretine padol posledný gól z hokejky Miroslava Tvrdoňa. Banskobystrickí hokejisti stav zápasu ešte skorigovali na jej konci. K výhre im to však nepomohlo a duel tak skončil výsledkom 5:2. Naši mladíci si tak postrážili sériu a vyhrávajú 2:0.

Štvrťfinálové kolá budú pokračovať na zimnom štadióne v Banskej Bystrici v stredu a vo štvrtok. V prípade vyrovnania série banskobystrickí dorastenci ešte pricestujú na rozhodujúci duel do Košíc v sobotu. Kadeti sa predstavia cez víkend v Steel aréne proti súperom zo Žiliny a Púchova.