Kadetí triumfovali na kvalitnom česko-slovenskom turnaji v Ostrave!

PRIDANÉ: 26.8.2018

V piatok a v sobotu sa naši hokejisti vekovej kategórie U15 (ročník narodenia 2003 a mladší) zúčastnili mimoriadne kvalitne obsadeného turnaja v severo-moravskej Ostrave. Česko-slovenskej previerky sa zúčastnili mužstvá HC Oceláři Třinec, BK Mladá Boleslav, domáci HC Vítkovice a zo Slovenska HK ŠKP Poprad a HC Košice.

Hralo sa systémom dvakrát 20 minút, pričom každá dvadsaťminútovka sa do poradia turnaja započítavala ako samostatný zápas.

Výsledky našich hokejistov:
HC Košice – BK Mladá Boleslav 2-1 a 1-0
HC Košice - HK ŠKP Poprad 2-1 a 2-3
HC Košice – HC Oceláři Třinec 1-0 a 1-0
HC Košice – HC Vítkovice 0-3 a 3-1

Konečné poradie: 1. HC Košice, 2. HK ŠKP Poprad, 3. HC Vítkovice, 4. HC Oceláři Třinec, 5. BK Mladá Boleslav

Reprezentovali nás:
brankári: Patrik Jurčák, Adam Rusňák
obrancovia: Marián Štec, Antonín Bartoš, Filip Mester, Michal Štefanisko, Viliam Jozef Kmec, Marko Vinclér, Jakub Hudec
útočníci: Oliver Sivák, Peter Repčík, Martin Tvrdoň, Jakub Jadrný , Oliver Orosz, Ján Bartoš, Matúš Gedeon, Alex Novota, Zoltán Novák, Filip Janočko, Timon Jadrníček
tréneri: Juraj Faith, Miroslav Marcinko
vedúci mužstva: Róbert Vinclér

Individuálne ocenenia:
najlepší brankár turnaja: Patrik Jurčák
najlepší obranca turnaja: Antonín Bartoš

Tréner Juraj Faith: „Víťazstvo na kvalitne obsadenom česko-slovenskom turnaji nás veľmi teší, rovnako aj spôsob, akým sme sa k nemu dopracovali. Systém turnaja nútil každé mužstvo hrať maximálne koncentrovane, v plnom nasadení, súperi si nič nedarovali a o konečnom úspechu, či neúspechu rozhodovala doslova každá maličkosť. Každé striedanie bolo rovnako dôležité. Myslím, že sme odohrali poctivý, disciplinovaný a dobre organizovaný hokej. Preto ma teraz ešte viac zarmucuje, že po kvalitnej minuloročnej slovenskej súťaži sa od začiatku nadchádzajúceho ročníka vraciame do regionálneho modelu, čo považujem za obrovský krok späť pre náš klub a kategóriu kadetov vôbec.“

Našim hokejistom a realizačnému tímu k skvelému výsledku úprimne blahoželáme!