Kapitán Oceliarov Ladislav Nagy: Prehrali sme vyhraný zápas, ale musíme ísť ďalej.

PRIDANÉ: 28.11.2018

Včerajšie „východniarske derby” bolo plné prekvapení. Začiatok zápasu potešil každého fanúšika HC Košice rýchlou a nebezpečnou hrou. Už v prvej tretine sa ukázal kapitán nášho mužstva Ladislav Nagy a otvoril skóre na 1:0 stým gólom Košíc v sezóne. V druhej dvadsaťminútovke ho nasledovali Tomáš Hričina, ktorý predviedol fantastický nájazd na súperovu bránku a Eduard Šedivý v presilovej hre. Všetko sa však zmenilo v poslednej časti zápasu. Hostia z Popradu prekvapili troma rýchlymi gólmi a dostali sa tak späť do hry. Nakoniec sa o víťazovi stretnutia rozhodlo až v predĺžení. Po zápase zhodnotili priebeh hry všetci naši úspešní strelci.

Laco, pošťastilo sa vám streliť 100. gól Košíc v sezóne. Aký je to pocit?
Ladislav Nagy: „Popravde, je to krásny pocit, ale neguje ho to, že to nebol víťazný gól. Dnes sme v podstate odovzdali body Kamzíkom z Popradu. 40 minút sme dominovali na ľade a potom prišla takáto prehra. Toto by sa nám stávať nemalo, ale momentálne s tým už nič nespravíme.“

Kde vidíte problém, ktorý odštartoval návrat súpera do hry?
Laco Nagy: „Panika. Neviem prečo práve pri stave 3:1. Keď prišlo na 3:2 to našu paniku ešte znásobilo a začali sme hrať iný hokej. Poprad videl šancu na vyrovnanie a tak začal ešte viac hrýzť. Ako môžeme vidieť na výsledku, to sa im aj oplatilo.“

Celý zápas bol dosť agresívny, hrýzol Poprad viac ako obvykle?
Laco Nagy: „Ja si myslím , že nie. Oni hrajú stále takýto hokej, aspoň na nás. My sme ale pokojne mohli v druhej tretine vyhrávať 5:0. Ich brankár bol však dnes famózny a keby nemali jeho, tak idú domov s osmičkou.“

Tomáš, krásny gól vo vašom podaní. Ako sa vám pozdával?
Tomáš Hričina: „Každého hráča by potešil takýto gól. Dostať sa do takejto streleckej šance nie je vôbec jednoduché. Som veľmi rád, že sa mi ju podarilo využiť. Oslavovať to, žiaľ, nemôžem.“

Čo sa z vášho pohľadu s krásne rozohraným zápasom stalo?
Tomáš Hričina: „Súper nás prekvapil. Potom sme sa už tak báli o výsledok, až sme začali robiť chyby, to sa stáva. Samozrejme, všetkých nás táto prehra mrzí, ale musíme ísť ďalej.“

Aj tak sa celému tímu podarilo niekoľko nebezpečných útokov. Čo hovoríte na obranu Kamzíkov?
Tomáš Hričina: „Oni majú dobré celé mužstvo. Zápasy s nimi sú vždy na derby. Nám sa ale darilo držať ich tam, kde potrebujeme. Potom však prišiel skrat, nerozumiem prečo, a prehrali sme.“

Edo, gól z vašej hokejky letel takmer cez celú útočnú tretinu. Je to vaša typická strelecká pozícia?
Edo Šedivý: „Je to moja pozícia v rámci formácie. Každý hráč trénuje, aby vedel strieľať z akéhokoľvek priestoru na ľade. Samozrejme, všetci máme svoje silné pozície, ale nie vždy sa nám ich podarí dosiahnuť. Tá moja dnešná bola síce úspešná ale žiaľ, víťazstvo nám nepriniesla.“

Mali ste niekoľko dobrých pokusov na asistencie. Ako hodnotíte svoj individuálny výkon v dnešnom zápase?
Edo Šedivý: „Je ťažké to dnes hodnotiť. Bolo niekoľko pekných chvíľ, keď sa nám ako mužstvu darilo. Potom prišli chyby, ktoré sa stali pre tento zápas osudné. Sám si uvedomujem, že niekedy som mohol jednoznačne zabrániť gólu. V zápase som mal ale aj svetlé chvíľky. Dobrý pocit dnes zo seba určite nemám, ale teraz je potrebné ísť ďalej.“

Vysoko položená hokejka vášho súpera vás zasiahla priamo do tváre. Máte nejaké vážnejšie zranenie?
Edo Šedivý: „Áno dostal som priamo do tváre. Nebolo to ale schválne, takéto veci sa pri hokeji proste stávajú a netreba sa za ne hnevať. Našťastie to nemá žiadne trvalé následky. Hokejka ma udrela do lícnej kosti, ale v podstate sa nič nestalo.“

Ďalším súperom Oceliarov budú Barani na ľade Banskej Bystrice a následne budeme už túto nedeľu hostiť HK Dukla Trenčín. Pri takýchto ťažkých zápasoch je pre našich hokejistov dôležitá silná podpora fanúšikov. Príďte tak v nedeľu 2. decembra do Steel arény podporiť našich chlapcov! Úvodné buly sa vhodí o 16:00. Tešíme sa na vás.

HC KE Media Team (žov)