Koniec októbra priniesol dominantné výkony kadetov

PRIDANÉ: 2.11.2021

Posledný októbrový víkend priniesol nabitý program zápasov našej mládeže. Výsledky z nich Vám prinášame v nadchádzajúcom reporte.

Juniorov cez tento hrací víkend čakal na domácom ľade súper z Martina. Aktuálne posledný celok extraligy juniorov nedal domácim „oceliarom“ nič zadarmo. V sobotu o tom svedčia aj dve bezgólové tretiny. V tej prvej bolo pár šancí na oboch stranách ihriska, no gól úvodné dejstvo neprinieslo. V druhej časti sme videli dva góly a v konečnom zúčtovaní finálneho skóre duelu to boli aj jediné góly, ktoré diváci v Steel Aréne videli. V polovici 24.minúty si išiel na lavicu hanby sadnúť hosťujúci Bartoš za hákovanie a prvú väčšiu príležitosť na skórovanie už východniari využili. Po jednej minúte a dvadsiatich troch sekundách presilovej hry strelil Farkaš svoj prvý gól v sezóne a otvoril tak skóre zápasu. Košičanom sa ešte do prestávky podarilo pridať gólovú poistku zásluhou Miroslava Novotu, ktorý v 38. minúte upravil na konečných 2:0. Tretia tretina už žiadne vážnejšie situácie nepriniesla, aj keď domáci tím bol aktívny smerom na bránu súpera , o čom vypovedala aj štatistika na pomer striel 45:22. To však už na konečnom výsledku nič nezmenilo a Košičania si ponechali tri body.

HC Košice 2:0 MHA Martin (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 24. Farkaš (Vaculik, Plokhotnik), 38. Novota M. (Hudec, Kiss).

V nedeľu Martinčania začali s úmyslom zaskočiť východniarov, čo sa im aj podarilo vďaka presnému zásahu Bálinta na konci piatej minúty, no vedenie si dokázali udržať iba sedem minút. Hneď na začiatku jedenástej minúty putoval na trestnú lavicu Bartoš, ku ktorému si o dvadsaťjeden sekúnd prisadol Khuzhin, čo znamenalo dlhú presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú patrične zužitkoval Miroslav Novota. Po druhej tretine, v ktorej diváci nevideli gól ani žiadnu stopercentnú príležitosť na presadenie sa na ďalší gólový zápis čakalo až do 49. minúty a opäť to boli hostia, ktorí išli v zápase druhýkrát do vedenia po góle Nauša, no znova si ho dlho neužili. Minútu po góle smeroval na trestnú lavicu za seknutie Stročka a s touto početnou výhodou dokázali domáci opätovne využiť zásluhou Krasnozhona. Zlomový moment duelu prišiel dve minúty pred treťou sirénou. Vylúčenie hosťujúceho Kovačku vyšlo hostí veľmi draho. Domáci tím potvrdil skvelo zvládané početné výhody v zápase a z hokejky najlepšieho strelca tímu Miroslava Novotu zápas otočili a preklopili mysky váh na svoju stranu v čase 58:49. Tridsaťšesť sekúnd pred koncom ešte prišlo k vylúčeniu na domácej strane, čo pochopiteľne hostia využili na hru bez brankára, ktorá im ale nevyšla, keď kapitán Vaculik dopravil puk do prázdnej brány, čím potvrdil, že všetky góly Košičanov v zápase padli v nerovnovážnom stave hráčov na ľade a uzavrel skóre duelu na konečných 4:2.

Po tomto víkende si tak natiahli víťaznú sériu na štyri zápasy a momentálne sa vezú na dobrej vlne, kedy z posledných šiestich zápasov prehrali iba raz. V tabuľke poskočili na štvrté miesto s 32 bodmi po sedemnástich odohraných zápasoch.

HC Košice 4:2 MHA Martin (1:1, 0:0, 3:1)

Góly: 12. Novota M. (Vaculik, Kiss), 52. Krasnozhon (Novota M., Plokhotnik), 59. Novota M. (Krasnozhon, Kiss), 60. Vaculik (Plokhotnik) – 5. Bálint ( Záborský, Markovič), 49. Nauš ( Kovačka).

Naši dorastenci sa cez víkend predstavili na ľade Slovanu Bratislava. V aréne Ondreja Nepelu odohrali proti domácim v sobotu otvárací zápas víkendu. V úvodnej tretine boli aktívnejší Bratislavčania, no ani jednu šancu nezúžitkovali na presný zásah. Na opačnej strane sa dalo povedať to isté. Košičanov však zdobila o niečo čistejšia hra. V oslabení odohrali iba 2 minúty, aj to za menší trest – seknutie. Zápas sa začal zaujímavo vyvíjať až v prostrednej dvadsaťminútovke. Začiatkom 32. minúty skóre zápasu otvoril Samuel Béreš a Slovan sa dostal do vedenia. Neprešli ani 2 minúty a zvyšoval Samuel Krčmár. Následne si ale domáci nedali pozor na disciplínu a po vylúčení Pšenka takmer ihneď skóroval v presilovke Dávid Havadej. Pred druhou prestávkou ostávalo všetko otvorené a Košičania boli napriek tomu, že ich domáci prestrieľavali pri chuti. Úvod záverečnej tretiny poznačil pästný súboj Pšenka a Havadeja, ktorý rozhodcovia ohodnotili obojstranným 2-minútovým vylúčením. Po góle Slovanistu Lička domáci opäť odskočili o 2 góly a pri ich streleckej aktivite sa Košičania len márne snažili prekvapiť. 5 sekúnd pred záverečnou sirénou ešte upravil skóre Innocent Hečko. Hráči zo slovenskej metropoly tak mohli pred druhým vzájomným zápasom víkendu oslavovať víťazstvo 4:1.

HC SLOVAN Bratislava 4:1 HC Košice (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 32. Béreš (Petras), 34. Krčmár (Melikant), 44. Ličko (Hečko, Pšenko), 60. Hečko (Mamonov, Pšenko) – 36. Havadej (Barger, Liščinský).

V nedeľnej odvete sa na úvod zápasu dostali na koňa košickí hráči. Na konci presilovky otváral v 10. minúte skóre Dominik Pinďár po prihrávke od Ľuboša Makóa. Podstatu rivality medzi týmito dvoma metropolami podložili aj zápisy trestov. V zápase sa vyskytli aj nie najbežnejšie fauly ako napríklad faul kolenom, či napadnutie hlavy a krku. Úvodná perióda mala ešte pomalší priebeh, rovnako ako aj v sobotu, no tentokrát išli do šatní spokojnejší Košičania za stavu 1:0 v ich prospech. To najpodstatnejšie, vylúčenie na prelome tretín však nezvládli. Už po 45 sekundách hry v druhej tretine bol vylúčený aj druhý košický hráč a Bratislavčania využili presilovku o dvoch hráčov zásluhou Maxima Mamonova – 1:1. To Košičanov rozhodilo natoľko, že strelec prvého gólu Slovana pridal bleskovo aj ďalší zásah, pre neho už deviaty v sezóne. Košičania sa dopúšťali aj školáckych chýb pri striedaniach, čo vyústilo do vylúčenia za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Hernú nepohodu v druhej tretine využil opäť Mamonov, čím skompletizoval svoj hetrik. Do záverečnej dvadsaťminútovky vstupovali naši dorastenci s úlohou dobehnúť dvojgólové manko. V 48. minúte využil presilovú hru Samuel Galický, ktorému pri góle asistovali Liščinský a Havadej. Zachoval tak pre oceliarov nádej, no naši potrebovali ešte streliť vyrovnávajúci gól. Slovanisti však reagovali ihneď a o necelú minútu zúžitkoval prihrávku Mamonova Pšenko. Záver stretnutia za nepriaznivého stavu komplikovali ešte ďalšie vylúčenia Košičanov. V poslednej minúte zápasu si opäť nepostrážili počet hráčov na ľade, no Bratislavčania už skóre neupravili a z domáceho víkendu vyťažili absolútne maximum – 6 bodov.

HC SLOVAN Bratislava 4:2 HC Košice (0:1, 3:0, 1:1)

Góly: 22. Mamonov (Ličko, Adamčík), 24. Mamonov (Szász), 38. Mamonov (Lupták, Petras), 49. Pšenko (Mamonov) – 10. Pinďár (Makó), 48. Galický (Liščinský, Havadej).

V kategórii kadetov odohrali naši hráči v sobotu domáce stretnutie s tímom HK HUMENSKÉ LEVY. Obrovskú prevahu našich hráčov v úvodných minútach odmenil až gól Tobiáša Jaroša z 9. minúty, na ktorý nadviazali dvaja ďalší domáci hráči v úvodnej tretine. V 12. a 15. minúte sa presadil Miroslav Zeleňák. Pri oboch presných zásahoch mu asistoval Nikolas Friedl. A práve túto službu mu pri góle spätne oplatil Zeleňák len pár sekúnd pred prvou sirénou. Všetky čísla hovorili v prospech našich hráčov. Za pohodlného skóre 4:0 nastúpili do druhej tretiny s chuťou zastrieľať si. Na 5:0 zvýšil Horňák. V priebehu 34 sekúnd 30. minúty sa dvakrát bez pomoci asistenta presadil aj Max Zdražil. Oba góly vsietil pri oslabení. O minútu po tom si strelecký účet v zápase otvorila aj dievčina Nina Hudáková, pre ktorú to bol už piaty gól v prebiehajúcej sezóne. Pred druhou prestávkou skóroval aj Timotej Kubizniak, čím zavŕšil konečné skóre zápasu 9:0. Záverečnú tretinu ,,zdobili“ snáď len vylúčenia hráčov. Košice prestrieľali Humenné 60:16, pričom brankár domácich Matej Kiss odolal všetkým strelám a pripísal si na svoje konto cenný shootout.

HC Košice 9:0 HK HUMENSKÉ LEVY (4:0, 5:0, 0:0)

Góly: 9. Jaroš (Tomka, Pavlík), 12. Zeleňák (Friedl), 15. Zeleňák (Friedl), 20. Friedl (Zeleňák), 26. Horňák (Zdražil), 30. Zdražil, 30. Zdražil, 31. Hudáková (Horňák), 40. Kubizniak (Pavlík).

Košice zamierili v rámci 9. kola ligy kadetov na ľad Spišskej Novej Vsi. Do zápasu vstupovali ako favoriti, a teda trúfali si na 3 body. Už po 57 sekundách hry otvoril skóre Horňák. Do 10. minúty zvýšili skóre ešte aj Kvietok a Regináč. Jakub Kvietok skóroval ešte aj na začiatku 15. minúty, no drobnú nepozornosť využil na opačnej strane Július Kochan. Malú nádej Spišiakov rázne zmietol zo stola zavŕšením hetriku Jakub Kvietok. Urobil tak už po 11 sekundách presilovej hry na konci tretiny. Košičania potvrdili úlohu favoritov a aj v druhom víkendovom zápase si v druhej tretine už len trénovali presnosť. Na 6:1 z pohľadu Košíc zvýšil Max Zdražil. Uvoľnených 10 minút druhej tretiny prestriedala vysoká aktivita košických hráčov v útočnom pásme, z ktorej vzišli ďalšie góly. Najprv z hokejky Tobiáša Jaroša, násedne sa opäť presadila talentovaná Nina Hudáková, druhýkrát Tobiáš Jaroš a štvrtý gól v zápase pridal aj Jakub Kvietok. Všetky 4 spomínané góly vsietili košickí kadeti za menej než 5 minút. Prvých 10 minút poslednej tretiny hosťujúci Košičania opäť hrali voľnejšie. Tretí zásah sezóny pridal Timotej Kubizniak a ďalšiu presilovku využil Samuel Tomka. Nezastaviteľnú dominanciu potvrdili lídri tabuľky skupiny východu HC Košice tuctom gólov v sieti domácich Spišiakov a víťazstvom 12:1. Z víkendu tak vyťažili maximum a za oba vyhraté zápasy si do tabuľky pripísali ďalších 6 bodov.

HK Spišská Nová Ves 1:12 HC Košice (1:5, 0:5, 0:2)

Góly: 16. Kochan (Kicko) – 1. Horňák (Kvietok, Zdražil), 5. Kvietok (Jacko), 8. Regináč (Vojtko), 15. Kvietok (Zdražil, Horňák), 20. Kvietok (Horňák, Zdražil), 26. Zdražil (Jacko), 31. Jaroš (Zeleňák, Novák), 32. Hudáková (Pavlík), 35. Jaroš (Zeleňák, Tomka), 36. Kvietok (Zdražil, Horňák), 51. Kubizniak (Tomka), 57. Tomka (Jaroš).

Svoje zápasy odohrali aj hokejové triedy. Všetky okrem šiestakov v sobotu nastúpili proti rovnakému súperovi. Ôsmaci na ich ľade prehrali 6:3, siedmaci si poradili jasne 0:12. HT 6 vyhrali v Spišskej Novej Vsi pomerom 36:0. V nedeľu sa na plochu dostali aj naši najmenší štvrtáci, ktorí sí najprv zverali sily vo vzájomnom zápase, kde to skončilo remízou 8:8. Následne tím bielych prehral s Gelnicou 11:12 a po nich tím čiernych zdolal Liba Academy po prestrelke 15:21.

HT 8 | Humenské Levy 6:3 HC Košice (2:0, 0:2, 4:1)

HT 7 | Humenské Levy 0:12 HC Košice (0:1, 0:2, 0:9)

HT 6 | HK Spišská Nová Ves 4:6 HC Košice (1:2, 1:3, 2:1)

HP 4 | HC Košice čierni 8:8 HC Košice čierni (3:3, 5:5)

HP 4 | HC Košice 11:12 HK Slovan Gelnica (3:9, 8:3)

HP 4 | Liba Academy 11 Košice 15:21 (10:9, 5:12)