Kontrakt s Košicami dnes podpísal český obranca David Růžička

PRIDANÉ: 27.5.2019

Zadné rady Oceliarov rozšíri ďalší legionár od našich západných susedov. Vedenie HC Košice sa dnes definitívne dohodlo na zmluve pre novú sezónu s Čechom Davidom Růžičkom. Ten si ešte v roku 2006 obliekol národný dres na majstrovstvách sveta do 18 rokov, kde so spoluhráčmi vybojoval bronzové medaily. 31-ročný zadák nastupoval v domácej súťaži najmä za rodné Kladno, sezónu 2017/2018 strávil v bieloruskom Soligorsku. Pred lanskou sezónou prijal ponuku HKM Zvolen, v drese ktorého nastúpil na 52 zápasov základnej časti a 10 zápasov play-off.

David Růžička, obranca HC Košice: „Pod pánom Šťastným som hral v Chomutove, takže keď ma oslovil, vedel som, že má o mne všetky potrebné informácie. Jeho ponuka ma veľmi potešila, pretože Košice majú zvučné meno na Slovensku aj v zahraničí.  Pre mňa sú slovenskou „Spartou“ a Sparta je v Čechách pre každého hokejistu veľká výzva. Rovnako sú výzvou pre mňa Košice a preto sa na toto nové pôsobenie veľmi teším.“

Športový manažér HC Košice Jan Šťastný: „David Růžička prešiel všetkými mládežníckymi reprezentáciami Českej republiky. Ide o veľmi skúseného obrancu, ktorý je využiteľný tak v presilovkách, ako aj pri hre v oslabení. Medzi jeho prednosti patria skvelá rozohrávka, prehľad v hre a kvalitná streľba, keď si to vyžiada situácia, dokáže aj pritvrdiť. Zapadá do našej novo sa tvoriacej  košickej rodiny  a čo je dôležité, súhlasil s našou víziou ohľadom pomoci vychovať vedľa seba mladého hráča z košickej liahne. Veľmi si vážim, že David prikývol na našu ponuku a verím, že bude platným článkom nášho tímu.“

Davidovi želáme skvelý pobyt v našej organizácii a úspešný angažmán!

(ypm, tty)