Košičania na MS 18: Repčík skóroval, Eliaš v bráne pri prvom víťazstve

PRIDANÉ: 12.4.2022

Slovenská reprezentácia do 18 rokov včera odštartovala turnaj MS A skupin I. divízie, keď sa predstavila v zápase proti Japonsku. V zostave nechýbali ani naši chlapci. Brankárskou jednotkou bol Rastislav Eliaš, chrbát mu kryl Patrik Jurčák, v obrane hrali Leo Eperješi s Maximom Štrbákom a v útoku kapitán Peter Repčík, ktorý aj skóroval.

SLOVENSKO - Japonsko 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)

Góly: 10. Dvorský (Molnár, Čiernik), 10. Repčík (Mišiak, Honzek), 36. Dvorský (Čiernik), 36. Molnár (Čiernik), 37. Mišiak (Honzek), 39. Chromiak (Dvorský), 42. Kopecký (Šotek), 44. Šotek (Kopecký) - 39. Sasanuma (F. Suzuki), 60. Sasanuma (Takasaki).

Rozhodovali: Huber (Rak.) - Miklič (Slov.), Muzsik (Maď.), vylúčení: 4:3, presilovky a oslabenia: 0:0.

Ivan Feneš, tréner SR pre hockeyslovakia.sk: "Pre nás to je dôležitý vstup do turnaja, veľmi si víťazstvo vážime. Výkon by mohol byť aj lepší, ale nehráme na krásu. Dlhšie sme sa trápili, Japonci nám robili problémy dlhšie, ako som očakával. Proti Nórom musíme podať lepší výkon, lebo dnes hrali výborne, naša hra bude musieť vyzerať trochu inak."

Foto zdroj: hockeyslovakia.sk

Už dnes o 19:00 sa predstavia Slováci v ďalšom dôležitom zápase proti Nórsku.